Mediální zprávy: Apple připravuje prodej filmů v Británii a v Kanadě a francouzský iTunes Store nabízí televizní pořady. (2.6.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Mediální zprávy: Apple připravuje prodej filmů v Británii a v Kanadě a francouzský iTunes Store nabízí televizní pořady. (2.6.08)

2. června 2008, 05.00 | iTunes Store ve Velké Británii a v Kanadě umožní stahování a nákup filmů hlavních studií. A francouzský iTunes Store zařadil do své nabídky televizní pořady.

Zajímavé novinky se objevily také na mediální scéně ve spojitosti s iTunes Store:

Apple začne prodávat filmy v Británii a v Kanadě

Apple stále rozšiřuje záběr iTunes Store, všechny služby sice zatím nabízí pouze americká verze jeho webového obchodu, ale v poslední době začíná posilovat svou nabídku též v dalších zemích.

Již loni v létě začal britský iTunes Store prodávat televizní pořady a nyní se nabídka dále rozšiřuje.

Alespoň to tvrdí The Times, Apple prý uzavřel smlouvu se čtyřmi hlavními hollywoodskými studii o prodeji filmů ve Velké Británii. Podle Timesů se smlouvou souhlasila studia Disney, Paramount, Twentieth Century Fox a Warner Brothers, ale zároveň trvala na tom, že ceny za stažení nebudou nižší než za fyzické DVD, což dává koncovou cenu od 6 až po 25 GBP za film.

Zvlášť zajímavě zní tvrzení, že filmy budou dostupné jak ke koupi, tak pro vypůjčení, to by znamenalo, že Apple spustí svou filmovou půjčovnu iTunes Movie Rentals (představenou na letošním Macworld Expu) poprvé mimo USA. (Vzhledem k jazykové shodě - i když oxfordští lingvisté by asi nesouhlasili – vypadá takovýto krok celkem logicky.)

Zatím není dořešeno, jaké oblíbené filmy se začnou v Británii prodávat a časový rozvrh vydávání titulů závisí na filmových studiích.

Ke smlouvě se měla připojit také studia LionsGate a MGM, avšak Sony Pictures a Universal Studios dohodu zatím odmítají.

Vedle Británie by obdobná smlouva měla začít platit též v Kanadě. Ars Technica tyto informace potvrzuje ze svých vlastních zdrojů, v obou zemích se budou filmy prodávat i půjčovat. Oficiální oznámení má přijít velice brzy, již za několik málo týdnů. O cenách se zatím mnoho neví, prodej bude o něco dražší než v USA (kvůli slábnoucímu americkému dolaru), rozdíl by měl zhruba odpovídat rozdílu cen DVD v USA a v těchto zemích. Půjčovné bude údajně vyšší asi o dolar.

Francouzský iTunes Store prodává televizní pořady

Také ve Francii Apple rozšířil svůj mediální sortiment, tamní iTunes Store spustil prodej televizních pořadů.

Podle francouzského serveru MacGeneration s tím Apple v tichosti začal ve středu. Zatím se nabízejí vybrané pořady televizních stanic ABC Studios, ARTE, Dargaud TV, Dupuis TV, France 2, MTV a TF1 Vision. Cena za jednotlivé epizody sahá od 1,99 po 2,49 EUR, nabídka přitom zahrnuje celosvětově známé seriály jako Ztraceni, South Park či Zoufalé manželky.

Jak vidět, Apple se snaží upevnit své postavení na mediálním trhu již nejenom v USA, lze předpokládat, že podobně bude pronikat o dalších zemí. Nepochybně si však bude vybírat především větší trhy, k nimž naše země rozhodně nepatří.

Pro nás tedy tyto zprávy bezprostřední význam nemají, ovšem sílící podíl Applu na celosvětovém mediálním trhu určitě bude mít vliv na Apple jako celek, tudíž takovéto zprávy stojí za zmínku i zde.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: