iTunes Store přešel na iTunes Plus a na nové ceny - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

iTunes Store přešel na iTunes Plus a na nové ceny

10. dubna 2009, 06.00 | Hudební obchod Applu nabízí již jen hudbu bez DRM ochrany (a s vyšším datovým tokem), zároveň zavedl rozdílné ceny za hudební skladby.

Už na letošním Macworld Expu Apple oznámil, že od dubna změní cenový model prodeje hudby na svém webovém obchodu iTunes Store, namísto jednotné ceny 0,99 USD začne hudební skladby prodávat za tři různé částky, totiž 1,29, 0,99 a 0,69 USD. Koncem března se vynořily pověsti, že na nový cenový model iTunes Store přejde 7. dubna.

A to se skutečně stalo, toto úterý jeho hudební obchod oznámil (viz tenhle snímek domovské obrazovky iTunes Store), že plně přešel na formát iTunes Plus (s jeho zaváděním se začalo už na jaře 2007, doposud se však takto prodávala jenom část hudby na iTunes Store, ovšem tyto skladby byly od počátku dražší, jednotné ceny hudby tedy Apple počal opouštět již tehdy), všechny skladby se nyní nabízejí jako AAC soubory bez DRM ochrany s datovým tokem 256 kb/s.

a05mm09042009f.jpg

Zároveň přišly i výše zmíněné nové ceny, většina novějších skladeb zdražila na 1,29 USD, zatímco starší hudba měla zlevnit na 0,69 USD, ale zdá se, že takovýchto nabídek dosud není mnoho (za 0,99 by se měla prodávat ostatní hudba starší šesti let).

Vlastíkům hudby s DRM ochranou se nabízí možnost (placeného) přechodu na nový formát, ukazuje se však, že některé skladby z nabídky iTunes Store zmizely, vlastníci práv k nim zřejmě jejich prodej bez DRM ochrany nedovolili, v takovém případě pochopitelně přechod na iTunes Plus možný není.

Po zavedení nových cen začal být (alespoň v USA) iTunes Store dražší něž některé konkurenční webové obchody (jako je například Amazon), což samozřejmě vyvolává dohady, jestli to povede k odlivu zákazníků, nový cenový model s různými cenami za hudební skladby však pomalu začínají přebírat i další internetoví prodejci hudby (včetně Amazonu).

Samozřejmě, nás se to přímo netýká, vzhledem k tomu, že pro naši zemi iTunes Store nefunguje, avšak internetový prodej hudby se stal natolik významnou součástí podnikání Applu, že nepochybně má smysl sledovat, jakým směrem se vyvíjí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zdarma iTunes hudba

Autor: Zadarmo Muž

Založeno: 14.04.2009, 17:56
Odpovědí: 0

Ještě chybělo dodat, že v iTunes Store jsou týdně některé skladby zcela zdarma! A lze je stahovat i v Česku. Docela pravidelně skladby obměňují a některé jsou opravu zajímavé a vyplatí se tam alespoň jednou za týden mrknout. Třeba Discovery Download je parádní věc.

Odpovědět na příspěvek

RE: Zdarma iTunes hudba

Autor: ERT Muž

Založeno: 15.04.2009, 22:20

přesně , super možnost už využívám asi 2 roky.

A dobré je taky jednoduché deDRM

Odpovědět na příspěvek

ceny

Autor: hledamte_najdute Muž

Založeno: 14.04.2009, 18:13
Odpovědí: 0

"Úprava cen" není pouze na iTunes Store. O pár dní později zdražily i ostatní obchody. Ale stejnou písničku na iTunes koupíte za 1,29 USD a na Amazonu za 0,99 USD.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: