iSub - Bass is life - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

iSub - Bass is life

25. září 2000, 00.00 | Drnčí Vám málo okna, když si pouštíte písničky z Vašeho iMacu? Pořiďte si iSub!

Pokud chcete, aby Váš elektronický miláček vydával zvuky, většinou k tomu použijete běžně prodávané levné aktivní reprobedničky. Ty připojíte k počítači a hurá, místnost je rázem plná zvuků. Po několika hodinách, dnech či měsících zjistíte, že levné bedničky vycházející zvuk ořezávají, především v oblasti basů. Uživatelé iMacků jsou na tom sice o něco lépe, protože vestavěné reproduktory nejsou špatné, ale basy pořád chybí. Někdo se s tím smíří a někdo ne. Druhý typ lidí stojí před problémem - koupit celou reprosoustavu (zesilovač a kvalitní reprobedny), která je sice drahá, ale dá se použít i na jiné zařízení než kterým je počítač, nebo koupit kvalitní aktivní bedny, což se sebou přináší opačné výhody (i nevýhody). Pro ty, kteří se rozhodnou zakoupit aktivní reprobedny je jednou z možných voleb i produkt firmy Harman Kardon - subwoofer (basový reproduktor) iSub.

Výrobcem aktivního (tj. uvnitř je zabudovaný zesilovač) stereo subwooferu iSub je společnost Harman Kardon, dlouholetý výrobce audio techniky (především studiové), který si ke spolupráci přizval společnostmi Infinity, výrobce reproduktorů pro domácí a automobilové audio systémy a JBL, výrobce reprosoustav pro domácí a automobilové audio systémy.

První co na novém aktivním reproduktoru zaujme je design. iSub v žádném případě nedělá designu iMacu ostudu. Stejně jako zmiňovaný počítač je i iSub průhledný (čirý plast) a tvarem připomíná mucholapku z minulého století (viz obrázek). Velikostí se zařízení řadí spíše mezi malé, jeho rozměry totiž jsou 258 x 232 mm. iSub se tedy pohodlně vejde na pracovní desku. Rovněž se nemusíte bát destrukce stolu z důvodu váhy, protože zařízení váži 2,73 kg.

A co je uvnitř? Hlavní části iSubu tvoří 6 palcový (cca 15 cm) reproduktor a zesilovač. Dohromady, tyto dvě zařízení dosahují výkonu až 20 W, což je pro běžné domácí použití naprosto dostačující. Příjemný je rovněž frekvenční rozsah 44 -180 Hz, o kterém si mohou běžné bedničky nechat jen zdát. Subwoofer se připojuje jednoduše (plug-and-play) přes USB rozhraní, plus samozřejmě je ho nutné připojit do přes adaptér do zásuvky. Pro instalaci iSub vyžaduje počítače 350-MHz iMac, iMac DV nebo iMac DV Special Edition s CD ROM nebo DVD-ROM a systémem minimálně Mac OS 9.0.4.

Je jasné, že samotný subwoofer pro kvalitní poslech hudby nestačí, je totiž schopen reprodukovat opravdu jen nízký frekvenční rozsah. Nutností se tedy stává připojení reproduktoru s středy a výškami. Výrobce doporučuje buď zakoupit reproduktory Odyssey, popřípadě si objednat soustavu SoundSticks, která se skládá ze subwooferu iSub a středo a výško pásmových bedniček ve tvaru tyček (2 x 4 jednopalcové reproduktory), opět s designem iMacu. Pro uživatele počítačů iMac však nejsou bezpodmínečně nutné. Zakoupením sestavy SoundSticks lze dosáhnout frekvenčního rozsahu 44 Hz - 20 kHz a výkonu 65 W. Pro běžné, často i pro náročnější, posluchače hudby není potřeba ani větší rozsah frekvencí ani větší výkon. Souprava SoundSticks má, kromě kvalitního zvuku, oproti samotnému iSubu, ještě jednu výhodu, lze ji připojit k všem počítačům iMac, iBook, G3 (350 MHz a vyšší), G4 a PowerBook (333 MHz a vyšší).

Cena samotného zařízení iSub činí 99 dolarů, v sestavě SoundSticks pak 199 dolarů. V distribuci jsou zatím pouze v AppleStore na Internetové adrese www.apple.com, kde ale bohužel občané ČR nemohou nakupovat. Nicméně exkluzivita je pouze na omezenou dobu, takže se elegantního subwooferu dočkáme i u nás. V praxi jsme jej měli možnost vidět a slyšet na AppleExpu 2000 a byl to opravdu příjemný zážitek.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: