Hry pro Macy by mohla dodávat také služba OnLive - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Hry pro Macy by mohla dodávat také služba OnLive

12. března 2010, 00.00 | Na červen bylo ohlášeno spuštění netradiční herní služby OnLive, jež bude od počátku dostupná též pro Macy.

Velký rozruch tento týden vyvolalo oznámení Valve Corporation, že od dubna zpřístupní některé své hry a distribuční službu Steam pro Macy, což slibuje, že se dostupnost her pro Mac OS X podstatně zlepší. V létě však zřejmě přibude ještě další možný zdroj her pro Macy, i když poněkud netradiční a zůstává otázkou, jak ho uživatelé přijmou.

Hry Valve, případně hry třetích stran, které využijí technologií Valve, totiž nadále poběží na lokálním počítači, služba Steam zajišťuje přes Internet pouze jejich distribuci a hru více hráčů.

OnLive se od dosavadních herních služeb zásadně liší

Avšak tento týden oznámila datum spuštění své služby také OnLive, jež se od dosavadních herních služeb značně odlišuje. Už jsme se o ní stručně zmínili v souvislosti s iPhonem loni v listopadu, kdy byl experimentálně předveden běh této služby na telefonu Applu.

OnLive totiž hodlá nabízet zcela novou herní službu, která umožní hrát hry v podstatě nezávisle na užitém klientovi (nebude potřebný nějak zvlášť výkonný hardware), proto se o ní někdy mluví jako o „streamingu“ her, kdy servery OnLive budou dodávat příslušné interaktivní videoproudy a na klientech zůstane jen jejich přehrávání a zpracování vstupů od hráčů. (Celkem přehledně principy fungování služby a možná úskalí popisuje anglická Wikipedie.)

OnLive se spustí 17. června

A tento týden OnLive ohlásila přesné datum spuštění své služby, bude to 17. června 2010. Zpočátku bude služba dostupná na PC s Windows a na Macích prostřednictvím zásuvného modulu webového prohlížeče, později by se navíc mělo objevit dlouho slibované zařízení MicroConsole umožňující hrát hry OnLive také na moderních televizorech a v delším výhledu se uvažuje i o podpoře dalších přístrojů (včetně iPadu). Služba samozřejmě podporuje též hru více hráčů mezi všemi svými uživateli bez ohledu na jejich klientské platformy.

OnLive je především služba, i když k jejímu využívání bude přirozeně potřebný určitý klientský hardware a software, takže stejně jako jiné internetové herní služby svým zákazníkům vedle vlastních her poskytne hráčské vlastnosti a profily, možnost vytvářet seznamy přátel a vést konverzaci, avšak to vše se bude zařizovat prostřednictvím živého videa (právě to se však nemusí každému líbit).

Životaschopnost OnLive prokáže až praxe

A oznámena již byla také cena služby, ta bude činit 15 USD za měsíc, při dlouhodobějším předplatném se ale zřejmě budou nabízet slevy, ty však OnLive upřesní teprve před červnovým spuštěním. Toto je ovšem pouze poplatek za samotnou službu, navíc bude třeba si pronajmout nebo zakoupit konkrétní hry, jejich ceny ale opět ještě nejsou známy.

Mnozí zůstávají i nadále ke službě OnLive skeptičtí, je jasné, že proti tradičnímu hernímu modelu (jaký využívá též Valve) bude v tomto případě mnohem více záležet na rychlosti a kvalitě připojení. Bude-li to však skutečně fungovat, potom by to mohlo přinést už zmíněnou značnou nezávislost na hardwaru klienta, teoreticky by tak mělo být možné hrát i poměrně náročné tituly na levných a hůře vybavených Macích.

Teprve v červnu se ukáže, zda praxe opravdu naplní tato očekávání, pokud ano, byl by to další možný zdroj her pro Macy a jestliže OnLive neuspěje, stále zde budou hry využívající služeb a technologií Valve.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: