Herní služba Steam uvedla nové tituly pro Mac - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Herní služba Steam uvedla nové tituly pro Mac

28. května 2010, 00.00 | Služba Valve doplnila nabídku pro Macy o hru Half-Life 2 včetně rozšíření a také o Eve Online: Tyrannis, pracuje se též na změně umístění stahovaných her.

Valve Software spustila svou herní službu Steam pro Macy 12. května a slíbila, že každou středu bude přidávat nové hry pro Mac OS X. To minulou středu skutečně udělala, a tak se samozřejmě čekalo, s čím přijde nyní.

Tentokrát to ale ohlásila už předem, na YouTube se objevilo video parafrázující známou reklamu „1984“, jež slibovalo na tuto středu uvedení hry Half-Life 2 pro Mac, tedy velmi oblíbené akční hry, kterou Valve zmínila už při oznámení služby.

Na Mac přichází Half-Life 2

A to se opravdu stalo, v nabídce her pro Mac OS X třetí týden provozu služby přibyla vlastní hra Half-Life 2 a také její rozšíření Episode One a Episode Two.

Valve samozřejmě neopomněla zdůraznit, že všechny tyto tituly podporují funkci Steam Play, což znamená, že jejich zakoupením zákazník získává nárok jak na verzi pro Windows, tak pro Mac.

A dále podporují funkci Steam Cloud, jež umožňuje na servery služby uložit dosažený postup na jednom počítači a pokračovat od uloženého místa na jiném stroji, přičemž je možný přenos dat mezi Windows a Mac OS X (Valve to názorně předvádí na vloženém videu).


Zároveň se pro Half-Life 2 a Episode One nabízí 40 nových odměn Steam Achievements (odměn udělovaných za dosažení určitých cílů ve hře), opět použitelných na obou platformách.

A na oslavu uvedení her Half-Life 2 na Mac je Valve nyní poskytuje s třicetiprocentní slevou (která bude pochopitelně platit jen po omezenou dobu).

Half-Life 2 se tak stala druhou hrou z vlastní produkce Valve, jež se objevila pro Mac, první byla hra Portal uvedená již při spuštění služby (Portal ostatně sloužil i k beta testování). Stále ještě tak zbývá řada titulů Valve, které slíbila vydat pro Mac OS X, na seznamu zůstávají Counterstrike: Source, Team Fortress 2 a Left 4 Dead 2.

Team Fortress 2 se používala (spolu s Portalem) pro beta testování, proto se předpokládalo, že by se mohla objevit jako další, ale Valve místo toho překvapivě (k radosti mnoha hráčů) uvedla Half-Life 2.

Eve Online: Tyrannis se stala první hrou uvedenou současně pro Windows a Mac

Ve středu služba Steam svou nabídku pro Mac obohatila též o hru Eve Online: Tyrannis, nové rozšíření internetové MMORPG hry Eve Online odehrávající se ve vesmíru, jež se tak stala prvním titulem současně vydaným jak pro Windows, tak pro Mac (ostatní hry se už dříve nabízely pro Windows, mnohdy již několik let).

Valve slibuje vyřešit problém s umístěním stahovaných her

Valve také ukázala, že naslouchá uživatelům, alespoň co se týče ukládání stahovaného obsahu. Zatím ho totiž ukládá do podsložky „Steam Content“ složky Documents, což se řadě uživatelů nelíbí, protože je to příliš vidět a mnohým to navíc koliduje s jejich zálohovacími strategiemi, zejména při používání Time Machine.

Valve proto vysvětlila, proč zvolila zmíněný způsob ukládání a co s tím hodlá dále dělat. Původně chtěla hry ukládat do „~/Library/Application Support/Steam“, spolu s ostatními podpůrnými soubory služby Steam.

Problém byl v tom, že odinstalování aplikace by se mělo dát provést jejím přetažením do koše, avšak při odstranění softwaru pro Steam tímto způsobem by na disku zůstaly všechny hry, což může být docela dost gigabytů. A právě kvůli tomu se Valve rozhodla hry ukládat na dobře viditelné místo, do složky dokumentů, odkud je bude snadné odstranit.

Stížnosti uživatelů Valve chápe a chystá řešení, pracuje na tom, aby klientský software poznal, když ho uživatel vhodí do koše a zeptal se, zda chce smazat i herní obsah. Pak už bude možné hry ukládat na nějaké nenápadnější místo. Nakonec hodlá Valve zařídit, aby si uživatel mohl sám určit, kam se budou ukládat herní soubory, ale kvůli potížím s architekturou služby to není tak jednoduché, takže to půjde až později.

Zatím tedy, až bude dostupná zmíněná upozorňující funkce, se složka herního obsahu přemístí do „~/Library/Application Support/Steam“.

Služba Valve pro Macy a její herní nabídka sice stále stojí teprve na začátku, prozatím se však Valve očividně snaží a vychází uživatelům vstříc (pravděpodobně to dobře funguje i z obchodního hlediska, podle prvních náznaků prodej her pro Mac tvoří docela významnou část tržeb), bude-li nastavený trend pokračovat, mohlo by to již koncem letošního roku vypadat s hrami pro Mac OS X docela zajímavě.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: