Herní novinky 4/03 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Herní novinky 4/03

5. prosince 2003, 00.00 | Čeká nás víkend (a páteční odpoledne, kdy se nikomu nechce dělat), co se odreagovat u nějaké hry? Máme pro vás demoverzi zajímavých automobilových závodu, nejnovější verzy hry o americké armádě, která byla vytvořená americkou armádou, roztomilou akční 2D hru Boom a betaverzi původní české hry Človeče, nezlob se!.

Total Immersion Racing

Díky péči společnosti Feral Interactive se k nám dostává další simulátor automobilů - kromě Nascaru a simulátoru F1 tu nyní máme další vyloženě sportovně založený simulátor (hra byla na PC a konzole uvedená loni v září). Hráč má k dispozici celkem 18 (licencovaných) vozů tříd GT, GTS a LMP od známých značek, jako je Audi, BMW či Bentley, prohánět se může na reálných závodních okruzích z celého světa a také po několika "umělých". Hráč má za úkol si vybudovat co nejlepší pozici, začíná tedy "od píky". Čím se hra chlubí, je umělá inteligence protivníků - ty mají vlastní osobnost a také vzpomínky a tak pokud například někomu ošklivě zkřížíte dráhu v jednom závodě, v dalším se vám může pomstít. Hra podporuje možnost soupeření dvou hráčů na jednom počítači, ovšem už není možné hrát proti sobě po síti.

Hra vyžaduje PowerPC G3/500 a lepší, systém Mac OS 9.1 a nebo Mac OS X. Demoverze má 133 MB.

America's Army 2.0

Ano, už v druhé velké verzi vás může uvítat oficiální simulace americké armády. Zdá se, že tento titul, vyvíjený přímo US Army slaví velké úspěchy, což není divu, je to plnohodnotná 3D hra provedená s vysokým důrazem na realitu, a k tomu je zcela zdarma. Nová verze se také nazývá America's Army: Special Force a zavádí novou "funkci", kterou si uživatel může vyzkoušet, příslušníka speciálních jednotek, včetně trénigových misí, speciální výstroje a také řady "ostrých" úkolů na splnění. Nová verze hry přináší řadu novinek - zbraně (jak pro speciální jednotky, tak pro další typy jednotek), nové podpůrné jednotky pro speciální jednotky, k tomu řadu nových map, plný IRC klient a další nové funkce.

Hra je k dispozici buď jako plná verze (650 MB) nebo jako update z verze 1.9 (190 MB). Hra je k dispozici zdarma.

Človeče, nezlob se

Pokud máte občas chuť si zahrát nějakou jednoduchou tradiční hru, co například Člověče, nezlob se? Jeden z českých programátorů nedávno uvolnil první betaverzi této hry, která zatím nedovoluje příliš možnosti kromě hraní několik hráčů proti sobě, ovšem v dalších verzích by se hra měla vyvíjet a bude možné například hrát proti počítači a podobně. Věříme, že i v rámci programátorské soutěže "Programujte pro jablko a jedno vyhrajte", pořádané společností MacSource, se objeví další zajímavé hry z českých dílen.

Boom

Zajímavou hrou z kategorie jednoduchých, leč chytlavých her - auto sám označuje hru jako kombinaci Dooma a Bombermana - z toho Boom :). Princip je známý ze stařičkých her pro dávno zapomenuté platformy - v bludišti z kostiček se pohybuje panáček, který může klást bomby. Těmi může ničit jak některé z kostiček, tak protivníky (protihráče). V tomto případě jsou protihráči jakése "doom-like" postavičky, které po vás mohou střílet - vy je musíte likvidovat a sbírat penízky. Jak snadné a k tomu poměrně hodně zábavné. Pokud vás nelákají žádné náročné 3D hry, toto může být ten správný tip pro vás.

Hra má pouze 2,4 MB a je to shareware s poplatkem 15 USD. Vyžaduje Mac OS 9 nebo Mac OS X.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: