Herní novinky 2/04 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Herní novinky 2/04

13. února 2004, 00.00 | Pro tento víkend máme tip na dvě 3D střílečky a jednu zajímavou hříčku: pro Mac i Windows zároveň byla uvedena demoverze Unreal Tournament 2004, pokračování slavné série Unreal; pokračováním (a rovnou na motivy filmové série) je i Star Wars Jedi Knight: Jedy Academy; a pokud máte iSight a chcete si "zablbnout", vyzkoušejte ToySight, umožňující ovládat hru postavou před kamerou.

Unreal Tournament 2004

Na Maca dorazila další herní pecka, dlouho očekávaná 3D střílečka Unrel Tournament 2004, pokračovaný předešlých populárních her série Unreal. Pro uživatele je velmi pozitivní, že demoverze (plná verze zatím není hotová pro žádnou platformu) se objevila ve stejný den jak pro Windows, tak pro Maca - často, přes proklamace, vycházejí porty pro Mac OS později než Windows verze.

Uvedení této novinky vyvolalo velký zájem hráčů, takže stáhnout demoverzi bylo z počátku takřka nemozné - 200 MB je každopádně pěkný kousek, nevhodný pro majitele modemů.

Nová verze hry samozřejmě přináší také nové funkce a možnosti: kromě mnoha originálních map a postav je možné hrát i s "dopravními prostředky" - k dispozici bude tank, lehká a těžká bojová vozidla, letadla a i vesmírné koráby, přibyly dva herní módy, Assult a Onslaught, v obou najdou dopravní prostředky dobré využití.

Nové zbraně zahrnují pokládání "pavoučích" min, raketomet proti mechanizovaným jednotkám (především vozidla) a granátomet, střílející skákající granáty, které se "přilepí" k nepříteli a jeho vozidlům a je možné je odpálit na dálku spouští.

Kromě toho hra obsahuje řadu drobnějších novinek, jako předělaná menu, propracovanějších single-player mode (UT je z principu multiplayer hra), lepší umělá inteligence, UnrealTV, který dovoluje vysílat živý přenos probíhající hry k velkému počtu diváků, podporu Voice over IP a další.

Demoverze má 200 MB, vyžaduje Mac OS X 10.2.8 a lepší, počítač s Power PC G4 a videokartou s 32 MB RAM - čím více, tím lépe. Pokud vám demo nepojede, a máte připojenou nějakou videokameru (přes USB nebo FireWire), odpojte ji.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

Také tato hra je pokračováním série 3D her, motivovaných filmy Star Wars - v tomto případě to je však relativně volná motivace, dostáváte se do role studenta, který se učí o Síle od Jedi Mastera Luka Skywalkera. Hra umožňuje personifikaci, vybrat si podobu a pohlaví hráče, hráč si také musí zkonstruovat svůj vlastní světelný meč, a postupně také odhalit možnosti dvou světelných mečů, či jednoho s dvojím ostřím (který používal Darth Maul), k dispozici jsou nové lokace, zbraně, vozidla a také použití Síly. Hra umožňuje si vybrat vlastní příběh a úkoly, k tomu je možné hrát také síťovou hru v 23 různých arénách, včetně hry dva na jednoho a podobně.

Demoverze má 186 MB, a vyžaduje Mac OS X 10.2.6, Power PC na 700 MHz a grafickou kartu s 32 MB VRAM.

ToySight

Zajímavou hříčkou pro majitele iSight či jiných FireWire videokamer připojených k Macu je ToySight od Freewerse. Balíček obsahuje celkem deset her, které je možné ovládat pohybem postavy před kamerou - počítač vyhodnocuje, jak hráč "mává" rukama a tím ovládá různé herní prvky. Popisovat jednotlivé hry asi nemá smysl, pokud máte videovstup k počítači, ideálně iSight , stáhněte si demoverzi a vyzkoušejte na vlastní kůži. Demo má 15,8 MB a vyžaduje Mac OS X.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: