Herní novinky 1/04 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Herní novinky 1/04

23. ledna 2004, 00.00 | V dnešních herních novinkách nás čeká návrat... Indiana Jonese a jeho další divoké dobrodružství, roztomilý Rayman, který bojuje za záchranu svého světa a také simulátor ježdění na vodních lyžích. Pokud vás bude mráz držet o víkendu doma, alespoň se nebudete nudit!

V dnešních herních novinkách nás čeká návrat... Indiana Jonese a jeho další divoké dobrodružství, roztomilý Rayman, který bojuje za záchranu svého světa a také simulátor ježdění na vodních lyžích.

Indiana Jones and Emperor's Tomb

Zatímco na další film s populárním "Indym" si budeme muset ještě více než rok počkat, je tu nová hra, která tak navazuje na desetiletí staré adventury od LucasArts (nová hraje je rovněž od Lucasu, pro Maca ji produkuje Aspyr). Nová doba si však žádná nové prvky a tak je hra vyvedená ve 3D způsobem podobným, jako v Tomb Raiderovy - hráč vidí svou postavičku a ovládá ji. Také je samozřejmě více kladený důraz na akci, zatímco klasické hry s Indiana Jonesem byly spíše zaměřené na logiku.

Základní příběh, odehrávající se v roce 1935, je jednoduchý, Indy musí najít černou perlu Srdce draka, o které se předpokládá, že umožňuje kontrolovat vědomí ostatních lidí a která by měla být uložená v hrobě prvního císaře Číny. Indy však nejdříve musí posbírat potřebné artefakty, což ho protáhne po pulce zeměkoule, od pralesu před podvodní pevnost až po uličky Honkongu, k tomu bude mít ženský doprovod.... Indy bude muset lézt, skákat, houpat se, mlátit a střílet, aby se dostal dál. Hra nabízí řadu možností pro boj - používat lze pěsti, bič (ideální na přeskakování propastí), pistoli, případně kulomet proti letadlům (to se hra přepne do pohledu skrz mířidla) a i řadu "improvizovaných" zbraní.

Demoverze je určená pro Mac OS X, vyžaduje PowerPC G4 na 800 MHz nebo lepší a alespoň kartu s 32 MB VRAM nebo lepší. Demo má 200 MB.

Rayman 3

Tato postavička se na Maca dostává poprvé, ovšem už si užila své na jiných platformách - pokud tedy můžeme za postavičku považovat někoho, komu chybí takové drobnosti jako krk, paže a nohy a jednotlivé součástky jen tak nějak drží pohromadě ve vzduchu. Svět Raymana je dost fantaskní, až pohádkový, tomu odpovídá samozřejmě i grafika a efekty.

Zatímco například pro N-Gage je Rayman 3 čistá plošinovka, my uvidíme Raymana v 3D, jak prochází světy a bojuje se svými protivníky za záchranu svého světa. Rayman má několik speciálních vlastností, které může používat, jako je například let pomocí svých vlasů (ze kterých se stanou vrtulky), úder těžko železnou pěstí, kovové čelisti na řetězu, které mohou pokousat protivníky, rakety a Vortex pro roztočení nepřátel a jejich zmatení.

Demoverze běhá na Mac OS 9 i Mac OS X, vyžaduje procesor na 500 MHz a lepší a grafickou kartu s 16 MB paměti. Demo má 121 MB.

Wakeboarding unleashed

Měli jsme tu skateboard, měli jsme tu surfové prkno, teď tu máme "vodní lyže", neboli jak se správně říká, wakeboarding. Pokud netušíte, co to je za sport, to vás postaví na prkno, přivážou za motorový člun a hodí do vody. A vy si můžete užívat elegantní jízdy nebo se nechat táhnout po hladině jako ulovená myš - záleží na vašich schopnostech.

Ve hře by to samozřejmě mělo být snadnější a bezpečnější - zde si můžete nacvičovat různé parádní kousky a efekty. K dispozici je celkem 9 různých prostředí, kde je možno se projíždět, a pokud vás už nebude bavit se nechat tahat za lodí, můžete si zahrát s kamarádem a zatímco on bude "lyžovat", vy řídit jeho loď.

Hra vyžaduje Mac OS X, procesor na 700 MHz a rychlejší a grafický akcelerátor alespoň s 32 MB. Demo má 56 MB

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: