Další zprávy: podíl Maců v USA dále roste, ve Francii se iPhone bude prodávat i odblokovaný a přišly nové otevírající nástroje pro iPhone s firmwarem 1.1.1. (18.10.07) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Další zprávy: podíl Maců v USA dále roste, ve Francii se iPhone bude prodávat i odblokovaný a přišly nové otevírající nástroje pro iPhone s firmwarem 1.1.1. (18.10.07)

18. října 2007, 06.00 | Podle průzkumu Gartnera činil ve třetím čtvrtletí 2007 podíl Maců na americkém trhu 8,1 procenta a dále roste. Ve Franci se bude iPhone prodávat také odblokovaný, avšak za vyšší cenu. A AnySIM 1.1 odblokuje iPhone s firmwarem 1.1.1 a iToner 1.0.3 si pod ním poradí s vyzváněními.

Oznámení oficiální podpory pro aplikace třetích stran na iPhonu představuje hlavní zprávu dne, proto se jí věnoval první článek. Děly se ovšem i různé další věci, jak kolem Maců, tak iPhonu, o nich se více dozvíte tady:

Podíl Maců na americkém trhu dále roste

Včera vydala výsledky svého průzkumu amerického trhu osobních počítačů firma Gartner, jež se těmito analýzami pravidelně zabývá.

Vyplývá z nich, že za třetí kalendářní čtvrtletí 2007 činil podíl počítačů Applu 8,1 procenta z celkového počtu prodaných strojů, zatímco ve stejném období před rokem to bylo 6,2 procenta. To dává meziroční nárůst 37,2 procenta, tedy více než dvojnásobné tempo proti všem ostatním z pěti hlavních výrobců PC tohoto průzkumu. Díky tomu se Apple stal třetím největším dodavatelem PC na americký trh.

Za celé čtvrtletí firma dodala na americký trh celkem 1 338 000 Maců, proti 975 000 před rokem. První místo si nadále drží Dell, ale jeho tempo růstu oslabilo o 5,5 procenta. Firmy Hewlett-Packard (druhé místo) a Toshiba (čtvrté místo) rovněž rychle rostly, s přírůstky o 16,5 a 16,3 procenta.

Americký trh osobních počítačů nadále táhly prodeje notebooků, počet prodaných notebooků dokonce ve sledovaném čtvrtletí poprvé překonal počet prodaných stolních počítačů. Na celkovém trhu se však projevilo určité oslabení způsobené panující ekonomikou nejistotou (krize kolem nesplácených hypoték pochopitelně ochotu k nákupu nových počítačů nezvyšuje).

Všechny výsledky pro pět největších výrobců PC na americkém trhu najdete v této tabulce.

Globálně se už Apple do první pětky výrobců PC sledovaných Gartnerem nedostal, tam páté místo obsadila Toshiba (s podílem 4,4 procenta celosvětově).

Zastoupení Maců tak v USA neustále roste, přesto nadále zůstávají v menšině, Dell si přes oslabení udržuje na trhu podíl 29,1 procenta, druhý Hewlett-Packard 25,7 procenta, výrobci shrnutí pod „Ostatní“ pak obsloužili 26,2 procenta trhu. Jako jednotlivý výrobce PC si sice Apple vede docela dobře, ovšem na „první ligu“ pořád nemá. Pokud by se však dosavadní tempo růstu prodejů Maců udrželo, mohl by nakonec jeho podíl na trhu překonat 10 procent, a to by již skutečně nebylo zanedbatelné.

Uváděná čísla sice lze zpochybnit, průzkumy jiných firem s odlišnou metodikou dávají poněkud rozdílné výsledky, ale průzkum přinejmenším dává objektivní obraz vzájemného postavení jednotlivých výrobců (jejich údaje se zkoumají stejnou metodikou).

Na americkém trhu si Macy prostě vedou výjimečně dobře, to už se však nedá říci o globálním trhu, kde na nejvyšší místa zatím nedosahují.

Ve Francii se bude iPhone prodávat také odblokovaný

Ze včerejška víte, že iPhone se nakonec ve Francii bude prodávat už letos.

Ukazuje se však, že kvůli platné francouzské legislativě se bude muset prodávat též odblokovaný telefon, nikoli jenom iPhone blokovaný na operátora Orange, svázaný s jeho tarifními programy.

Tamní zákon vyžaduje, aby se vedle blokovaného telefonu prodával i telefon neblokovaný. Mluvčí Orange potvrdila deníku International Herald Tribune, že tomu tak skutečně bude. Rozdíl však poznáte v ceně, zatímco blokovaný iPhone dostanou zákazníci za 399 EUR, neblokovaný telefon bude stát více.

Není zatím jasné, kolik to bude, cena má být oznámena v listopadu. Podle pověstí kolujících po Webu se mluví o částce až 999 EUR, ale to jsou pouhé spekulace. Český server Mobil.cz tvrdí, že mluvčí Orange již cenu neblokovaného telefonu uvedla, podle něj to bude 560 EUR. Jiné zdroje to však nepotvrzují a nelze vyloučit, že tohle číslo vzniklo prostě z přehlédnutí (zpráva International Herald Tribune mluví o tom, že blokovaný iPhone bude stát 399 EUR neboli 560 USD).

S určitostí to budeme vědět až na konci listopadu, kdy se iPhone ve Francii začne skutečně prodávat. Pokud by však cenový rozdíl mezi blokovaným a neblokovaným telefonem byl skutečně hodně výrazný, lze předpokládat, že se to regulačním úřadům příliš líbit nebude.

AnySIM 1.1 umí odblokovat iPhone i s novým firmwarem

Firmware 1.1.1 ztížil práci většině hackerských utilit, obcházejících různá omezení a blokády iPhonu, ale jejich autoři už opět nacházejí cestu, jak fungování svého softwaru obnovit.

V úterý například iPhone Dev Team vydal novou verzi své odblokovávací utility AnySIM. AnySIM používá grafické uživatelské rozhraní a umožňuje odblokování i nepříliš zkušenému uživateli, odblokovaný telefon bude poté schopen pracovat se SIM kartami různých mobilních operátorů, nejenom AT&T.

Nová verze 1.1 především umí odblokovat iPhony s firmwarem 1.1.1, ať už jím byly vybaveny při výrobě, nebo byly aktualizovány z verze 1.0.2. S firmwarem 1.0.2 přirozeně AnySIM 1.1 umí pracovat i nadále.

Program si lze stáhnout odtud, najdete tam též pokyny pro jeho instalaci.

AnySIM 1.1 však nepomůže oživit iPhony, které byly odblokovány již dříve a upgrade na firmware 1.1.1 je umrtvil, tento program se dá použít pouze na hackerskými zásahy zatím nedotčené, „panenské“ telefony. iPhone Dev Team proto pracuje na nástroji „vracejícím panenství“, co by se měl vypořádat i s takto postiženými přístroji, vrátil by je do jejich původního, zablokovaného stavu.

Komerční odblokovávací program iphoneSimFree 1.6 by tohle měl umět už nyní, ovšem za ten musíte zaplatit, zatímco iPhone Dev Team své nástroje nabízí zadarmo (zase za ně neručí).

Otázkou ovšem je, jak dlouho budou všechny tyto nové verze odblokovávacích utilit použitelné, v souvislosti s uvedením Leoparda na trh se očekává další významná aktualizace firmwaru, a ta by mohla opět vyřadit většinu hackerských nástrojů z činnosti, nedá se vyloučit ani opětovné zamrzání odblokovaných iPhonů, zvlášť jestli bude Apple před takovými potížemi varovat.

Apple sice dal zelenou vývoji aplikací třetích stran pro svůj telefon, ovšem software pro odblokování mezi nimi jistě nebude, ten zůstane nadále hájemstvím hackerů. Zajímavé však bude, až se ve Francii začnou prodávat neblokované iPhony (viz předchozí zpráva), lidé zabývající se odblokováním by z takových přístrojů určitě mohli získat inspirující informace.

iToner 1.0.3 si poradí se všemi firmwary

Další oblast, v níž uživatelé iPhonu sahají po řešení třetích stran, představují vyzvánění. Se softwarovým vybavením od Applu můžete k telefonu přidat nová vyzvánění pouze tím, že vezmete hudební skladbu zakoupenou na iTunes Store a převedete ji na vyzvánění, což vás stojí další peníze. Účetní Applu nad tímto postupem sice jásají, zákazníci už ovšem méně. Jako pohodlné řešení tohoto problému se jeví program iToner firmy Ambrosia Software, který umožňuje vzít libovolný MP3 nebo AAC soubor a změnit ho ve vyzvánění pro iPhone.

A nově firma vydala iToner 1.0.3, jenž tohle dokáže i na telefonech s firmwarem 1.1.1. Ten pozměnil též práci s vyzváněními, takže předchozí verze programu se již nedala použít, nová verze to napravuje.

iToner stojí 15 USD a běží pod Mac OS X (na PowerPC i Intelech). Nejde v pravém slova smyslu o hackerskou utilitu, neprovádí v iPhonu nějaké neoficiální úpravy, jenom napodobuje iTunes a vhodným způsobem spravuje zvukové soubory vyzvánění.

Program si můžete stáhnout a zakoupit tady.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Dalsi a dalsi a dalsi zpravy a zpravicky

Autor: Gillan Muž

Založeno: 18.10.2007, 08:48
Odpovědí: 0

Opravdu by nebylo mozne vypustit tyto castice (nenesou zadny vyznam) z titulku? Je to jak na blogu zakladni skoly :-( Dalsi zpravy, trocha uvah, trocha zprav, neco zprav dyt je to hruza, to to nikdo nevidi? Me to vzdycky znechuti cely, jinak vetsinou dobry, clanek. Dekuji.

Odpovědět na příspěvek

RE: Dalsi a dalsi a dalsi zpravy a zpravicky

Autor: FiL Muž

Založeno: 18.10.2007, 22:08

Taky se pripojuji. Opravdu by to neslo takhle:

Podíl Maců v USA dále roste, ve Francii se iPhone bude prodávat i odblokovaný a přišly nové otevírající nástroje pro iPhone s firmwarem 1.1.1. (18.10.07)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Dalsi a dalsi a dalsi zpravy a zpravicky

Autor: Melebius Muž

Založeno: 20.10.2007, 08:17

Přesně tak, pod tohle přání se klidně podepíšu.

Odpovědět na příspěvek

overiphoned!!!

Autor: Petr Staníček Muž

Založeno: 18.10.2007, 09:19
Odpovědí: 0

iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone iPhone.... Co takhle si založit nějaký mujiphone.cz nebo se přesunout na mobilmanii a tady zase psát o macích. Už mi ta vaše patologická obsese iPhonem leze krkem a odkapává ušima. :(

Odpovědět na příspěvek

RE: overiphoned!!!

Autor: Kanibal Muž

Založeno: 18.10.2007, 09:27

Souhlas, mám MacBook Pro a opravdu mě netankuje co ten iPhone, který se u nás ještě hodně hodně dlouho nebude prodávat. A zprávy se dnes týkají z poloviny iPhone.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: overiphoned!!!

Autor: Alda Muž

Založeno: 18.10.2007, 11:49

Pokud by to znamenalo, ze by vychazel jeden \"100% pure mac\" clanek tydne a jinak se tady nic nedelo, tak dekuji, nechci. Soucasny stav mi prijde lepsi. Na druhou stranu vic odbornych clanku neni nikdy naskodu.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: overiphoned!!!

Autor: -jf Muž

Založeno: 18.10.2007, 15:00

...tankovat značí doplňovat zásobu pohonných hmot, zatímco
tangovat (z lat. tango) je totéž co dotýkat se, týkat se (koho, čeho)

a tudíž "mě netankuje" je kravina...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: overiphoned!!!

Autor: miro novak Muž

Založeno: 18.10.2007, 16:51

Aj v slovenčine je zauzivane pouzivat \"mna netankuje\" a to uz peknych par desiatok rokov. Ani som nevedel, ze chybujem.

V kazdom pripade, aj ked to je kravina, koleso dejin uz nezastavime, ...

Odpovědět na příspěvek

RE: overiphoned!!!

Autor: Pepa z Lesa Muž

Založeno: 18.10.2007, 12:28

možná si začněte číst něco jiného Mě zase ty informace baví, a čekám kdy bude na trhu první odblokovaný iPhone ve volném prodeji. Možná si založte nějaký web: www.comilezekrkem.cz a tam si můžete navzájem zanadávat na všechny a všechno :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: overiphoned!!!

Autor: Radek.S Muž

Založeno: 18.10.2007, 15:47

pise se o tom o cem se pise na celem svete... Co chcete psat o macích kdyz se nic nedeje ??? Mozna by se mohli dokoncit ty nacnute serialy co nebyly nikdy dokonceny.. ale co vice ? Co se tyka iPhone, tak pro mne to je take Mac... Nemam s tim problem :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: overiphoned!!!

Autor: Petr Staníček Muž

Založeno: 18.10.2007, 17:35

Ale to snad ani nemůžete myslet vážně. "Nic se neděje" a "o čem jiném psát"... Podívejte třeba na http://www.macworld.com/ - jistě, tam se taky věnují i iPhonu, ale ani zdaleka to netvoří přes tři čtvrtiny obsahu jako na MujMacu. Stěžejní část Macworldu se stále věnuje macům a stále je o čem psát.

A to s tím "založte si comilezekrkem.cz" a "čtěte si něco jiného" si taky běžte někam. MujMac přece není žádný soukromý blogísek, ale komerční magazín. Kdysi dokonce nejvýznamnější macovské periodikum u nás - a vzhledem k vazbě na CDS téměř až "oficiální" (kde je těm dnům konec). Osobně se divím, že maijtelům ani sponzorům ten úpadek a devalvace obsahu nevadí...

Mně se prostě jen strašně těžko smiřuje s tím, do jakého kopru se MujMac ty roky přesunul, když prakticky celý stojí na jediném autorovi a když i zdejší "šéredaktor" se víc exponuje v soukromém projektu. A dospělo to tak daleko, že nejlepší český macovský magazín je slovenský - z macblog.sk se člověk dozví desetkrát víc než z celého kdysi "oficiálního" MujMaca...

Ach jo, jak často se tu tahle diskuse cyklicky opakuje? (A za jak dlouho se mi zase dostane odpovědi "tak něco napiš sám, když seš tak chytrej"...?) Ale tyhle diskuse pořád mají smysl - poslední kolo mělo za následek příchod pana Krále na MujMac a několikanásobný vzestup kvality i množství obsahu (jeho zaměření na jeho oblíbená témata mu nemůžeme zazlívat, to je u jediného autora obvyklé). Chtělo by to jen víc autorů a větší záběr. Vždyť to je TAKOVÁ škoda. Uživatelů maců u nás přibývá a MujMac už dávno není ani jediné, ani první, ani zdaleka nejlepší místo, kam by měli zamířit...

Jen vlastně sám nechápu, proč to tolik vadí mně jako čtenáři a ne provozovatelům... :(

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: overiphoned!!!

Autor: -jf Muž

Založeno: 18.10.2007, 18:51

Hlavní problém je, že pan Král není původním autorem, on jen sepisuje věci přeložené ze zahraničí z různých zdrojů do jednoho článku (ostatně to byl požadavek redakce MM) -- proto také ty podivné tituly -- trocha zpráv, nějaké novinky, nějaké dohady...

Problém je, že původních autorů u nás je málo a MM s tím asi moc nenadělá... honoráře nejsou zlé a i zajištění SW nebo HW nebývá problém, ale když autoři nejsou, tak co s tím má redakce dělat?

Také se mi stav MM hrubě nelíbí, ale není v mých momentálních možnostech s tím něco dělat...

Odpovědět na příspěvek

RE: overiphoned!!!

Autor: Melebius Muž

Založeno: 20.10.2007, 08:21

Založení mujiphone.cz by mohlo být řešením přijatelným pro obě strany…

Odpovědět na příspěvek

souhlas

Autor: Filip Muž

Založeno: 18.10.2007, 11:45
Odpovědí: 0

Dobry den.
s timto musim nic nez souhlasit, mam sice iphone ale i MBP a v posledni dobe se da rict ze nejake ty zpravy o macich na mujmacu jsou vzacnosti proto saham po EN serverech. nebylo by na skosu vytvorit neco jako mujipod.cz pro iphone? je tech zprav tolik ze by se ten server urcite ujmul.. narozdil od mujipod kde je jedna nova zprava za tyden... jinak ale obsah clanku super, ctu je rad ;) hezkej den vsem

Odpovědět na příspěvek

iNdependence

Autor: Petr Jr. Muž

Založeno: 19.10.2007, 02:47
Odpovědí: 0

mujmac je trosku pozadu, doporu independence 1.2.4

Odpovědět na příspěvek

Zdejsi zprava...

Autor: M. Prymek Muž

Založeno: 19.10.2007, 04:21
Odpovědí: 0

...je take nejspis zpusobena prehlednutim, protoze tvrdi, ze \\\"blokovaný iPhone bude stát 399 USD neboli 560 USD).\\\" :))

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Opravdu by nebylo mozne vypustit tyto castice (nenesou zadny vyznam) z titulku? Je to jak na blogu zakladni skoly :-( Dalsi zpravy, trocha uvah, trocha zprav, neco zprav dyt je to hruza, to to nikdo nevidi? Me to vzdycky znechuti cely, jinak vetsinou dobry, clanek. Dekuji.


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: