Billy Frontier na vesmírném západě - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Billy Frontier na vesmírném západě

1. srpna 2003, 00.00 | Poměrně plodná společnost Pangea Software uvedla další svůj herní titul, vesmírnou kovbojku Billy Frontier - klasický divoký západ, leč váš protivník má kromě koltů proklatě nízko u pasu také fialovou barvu...

3D hra Billy Frontier je podle svých autorů vytvořená s jednoduchým úmyslem - aby posloužila jako příjemné odreagování do běžného stresu, tedy když budete mít čas a náladu, chvíli si zahrajete některou z možností, které nabízí, zlikvidujete pár emzáků a bude.

Základní nápad je poměrně jednoduchý, ocitnete se na "divokém východě", ovšem tentokrát nejsou protivníky bílí gringové, leč zelené, fialové a jiné potvory, samozřejmě oblečené do klasického westernového oblečené a vyzbrojené velkorážnými kolty.

Hra v sobě obsahuje v podstatě čtyři různé typy her - jednou je klasický duel, čistění města od mimozemšťanů, poté střelba na cíl a také oblíbená zábava - útěk před stádem krávoklokanů (tak zhruba to zvíře vypadá).

Pro duel možná napoprvé sáhnete do manuálu - jak se to proboha hraje? V tomto případě hráč neovlivňuje přesnost střelby, ale musí pohotově nasbírat dost "bodů", aby se Billy trefil - na obrazovce se ukazují sekvence šipek, které je nutné vymačkávat. Za každou správně vyklepanou sekvenci dostane hráč bod a pokud jich je 16 a stihl to před začátkem střelby, Billy se trefí, jinak jeho bezvládně tělo dopadne do prachu ulice... Souboj je ve vyloženě filmovém střihu, kdy se ruce protivníků zabírané zblízka klepou napětím a výstřel a smrt provází "matrix efekt".

Druhá část je již snadno pochopitelná - Billy stojí na místě a likviduje všechny nepřítele, které má ve výhledu a kteří se kryjí za krabicemi a domy a pálí po něm. Billy má štít a také možnost se skrčit a tím před některými výstřely uniknout. Náboje, štíty, životy a peníze se objevují po rozstřelení dřevěných beden. Po vyčištění jedné sekvence postupuje Billy dále až do konce levelu, kde je hlavní boss. Výhodou je, že obvykle střílejí jen ti protivníci, které má Billy ve výhledu, takže lze čistit pěkně kousek po kousku. A doporučuji, nevyplýtvejte si všechny náboje na střílení po mincích!

Další dva typy hry jsou dostupné jen v plné verzi - střelba na cíle (barely, mimozemšťané a podobně) a úprk před stádem krávoklokanů,

Billy Frontier je poměrně jednoduchá, leč zábavná hra se zajímavým nápadem a velmi pěkným zpracováním. Prostředí a hudba jako když vystřihne z klasických spagheti-westernů, zábavně vypadající mimozemšťané a jednoduchá a nenáročná zábava. Pokud se vám demo zalíbí, určitě zaplatíte 15 USD za "odemčení" plné verze. Hra poběží na PowerPC G3/G4 500 MHz a lepší, pod OS X i OS 9 a pro dobrou rychlost se doporučuje nějaká lepší 3D karta, ovšem poběží i na Radeonu 128. Hra má 92 MB.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: