Apple údajně vytvoří samostatného integrujícího klienta pro sociální média - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Apple údajně vytvoří samostatného integrujícího klienta pro sociální média

14. srpna 2009, 00.00 | Podle nových pověstí má Apple přijít se samostatnou mediální aplikací pro sociální sítě, jež se bude připojovat k různým sociálním webům a zajistí sdílení obvykle poslouchané hudby s přáteli.

V minulých dnech se objevily pověsti o tom, co by mohly přinést nové iTunes 9, jednu z novinek měla tvořit těsnější integrace se sociálními sítěmi, dozvěděl se od svého zdroje blog The Boy Genius Report.

Ale vzápětí poté získal nové informace, podle nichž iTunes 9 budou jen částí širšího úsilí Applu o zapojení do sociálních sítí. V budoucnosti by měla vzniknout samostatná sociální aplikace (oddělená od iTunes) sloužící jako integrující klient pro všechny služby sociálních sítí, něco na způsob Yahoo OneConnect (není jasné, o jakou aplikaci půjde, zda jen pro osobní počítače, anebo také pro iPhone).

Tato aplikace by dovolila vysílat ostatním hudbu, kterou právě posloucháte, sdílet ji s příteli v síti, propojovat se s přáteli přátel a současně aktualizovat všechny statuty uživatele. iTunes 9 by přitom rovněž mohly umožnit vysílat své hudební statuty.

Už předchozí pověsti se zmiňovaly též o tom, že iTunes 9 poskytnou nové nástroje pro uspořádávání aplikací z obchodu App Store, podle nových zpráv dovolí třídit aplikace abecedně, podle žánru, podle data získání a samozřejmě i podle vlastního pořadí uživatele.

O podpoře Blu-ray zatím žádné další podrobnosti nepřišly, to se tudíž nejspíš vyjasní teprve při uvedení iTunes 9 (k němuž by mohlo dojít v září souběžně s představením nových iPodů, podle nejnovějších náznaků to možná bude v týdnu po 7. září) a to, zda se do Maců dostanou příslušné mechaniky a jakého budou typu, se zřejmě dozvíme ještě později, pravděpodobně až při podzimním uvedení nových iMaců, které mají přinést dvě přitažlivé nové vlastnosti.

Samotný The Boy Genius Report se netají jistou skepsí k novým podrobnostem ohledně sociálních sítí, na druhou stranu, sociální sítě se dnes staly velmi módní záležitostí. Lze sice předpokládat, že většina čtenářů MůjMacu k nim právě proto nemá příliš vřelý vztah, avšak iTunes a související aplikace se v řadě zemí (zejména v USA) staly natolik masovou záležitostí, že Apple jen těžko může tyto trendy přehlížet, takže by nebylo zase tak velkým překvapením, kdyby se nim připojil.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: