Apple rozšířil náhledy iTunes Preview o zvukové ukázky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Apple rozšířil náhledy iTunes Preview o zvukové ukázky

11. ledna 2010, 00.00 | Webové náhledy iTunes Store nyní dovolují také přehrávání ukázek skladeb přímo z prohlížeče.

Loni v listopadu Apple zprovoznil nové webové náhledy iTunes Preview, které umožnily zobrazovat mnohé z informací o hudebních albech a o umělcích nabízené v jeho hudebním obchodu přímo z webového prohlížeče, aniž by k tomu byl potřebný software iTunes, na daném počítači dokonce ani nemusí být nainstalovaný.

Samozřejmě, pro zakoupení a stažení zobrazovaných hudebních skladeb či alb iTunes stále potřebujete, ovšem první verze těchto náhledů bez iTunes nedovolovala ani přehrávání 30sekundových ukázek poskytovaných iTunes Store pro jednotlivé nabízené skladby.

Ukázky skladeb již lze přehrávat z prohlížeče

To se však minulý týden změnilo, nově tyto webové stránky přidaly právě možnost přehrávání oněch ukázek přímo z prohlížeče.

Když v přehledu skladeb najedete myší nad určitý titul, zobrazí se vlevo vedle něj tlačítko přehrávání a jeho stištění přehraje odpovídající 30sekundovou ukázku, stejně jako v iTunes. Pro nákup skladby bude ovšem nadále třeba užít odkaz vyvolávající iTunes.

Je to další krok k čistě webovému iTunes Store?

Loni v prosinci Apple koupil (zřejmě za 85 milionů USD) hudební službu Lala, jež umožňovala přehrávání hudby z Webu (streaming), to pochopitelně vyvolalo dohady, že by časem Apple mohl zprovoznit podobnou službu napojenou na iTunes Store.

Uživatelé by k zakoupené hudbě mohli přistupovat odkudkoli z Webu, aniž by museli mít na daném klientovi nainstalovaný software iTunes, přičemž hudba samotná by zůstávala uložená na serverech Applu. Dnes Apple podporuje pouze model stahování skladeb na lokální média, avšak díky technologii služby Lala by ho mohl doplnit o streaming.

Apple však zatím o svých plánech se službou Lala oficiálně nic nesdělil, takže jde o pouhé spekulace, mnohá média sice zavedení zvukových ukázek v iTunes Preview spojují právě s převzetím Laly, ale toto si Apple jistě dokázal zařídit vlastními silami.

V každém případě však tento krok ukazuje, že Apple učinil další malý krůček k větší nezávislosti na svém mediálním softwaru, na druhou stranu bude asi trvat ještě hodně dlouho, než v tomto směru dojde dál, na čistě webový iTunes Store si zřejmě počkáme ještě hodně dlouho (pokud se ho vůbec kdy dočkáme).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

off topic

Autor: alex Muž

Založeno: 11.01.2010, 10:04
Odpovědí: 0

ste vedeli o takejto ficr? pri zapojenom iphone do pocitaca a spustnych itunes je v spodnej casti graf ukazujuci spotrebu pamate iphonu jednotlivymi aplikaciami, videami, hudbou, ... ked na tieto cisla kliknete menia sa jednotky z GB na pocet videi, skladieb, fotiek, resp. na celkovy cas hudobnych nahravok alebo total video time.
sorry ludkovia, som to objavil nedavno a som z toho mierne nadseny :-) O:-)

Odpovědět na příspěvek

RE: off topic

Autor: ja Muž

Založeno: 11.01.2010, 11:13

ano vedel uz dlouho

Odpovědět na příspěvek

RE: off topic

Autor: Krtek Muž

Založeno: 11.01.2010, 16:22

já ne, dík za užitečnou informaci

Odpovědět na příspěvek

RE: off topic

Autor: miro novak Muž

Založeno: 11.01.2010, 17:16

sikovne, dik.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: