QuarkXPress 6: příští týden u zákazníků - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

QuarkXPress 6: příští týden u zákazníků

11. června 2003, 00.00 | Podle včerejších informací Quark společně s Applem ohlásili dostupnost nové verze QuarkXPress 6 na příští týden - Apple ji již nabízí na svých stránkách, i když Quark samotný zatím žádné informace na svém webu nemá. Kdy bude Passport verze a kdy se dočkáme lokalizace?

Podle včerejších informací Quark společně s Applem ohlásili dostupnost nové verze QuarkXPress 6 na příští týden - Apple ji již nabízí na svých stránkách, i když Quark samotný zatím žádné informace na svém webu nemá. Kdy bude Passport verze a kdy se dočkáme lokalizace?

Apple dělá Quarku lepší PR, než Quark sám. Tak by se dal stručně shrnout dojem z dostupných informací ohledně uvedení nové verze Quarku. Informace byly k dispozici na internetových zpravodajských serverech, ovšem nikoliv v podobě oficiální tiskové zprávy Quarku - web Quarku na téma zahájení prodeje verze 6 mlčí (byť se již o Quarku 6 přestalo mluvit jako o "připravované" verzi). Oficiální zpráva Quarku k nám dorazila nakonec prostřednictvím firmy Apple - i to dokazuje, nakolik je Quark důležitým produktem pro Apple. Další důkaz najdeme na titulní stránce Apple.com...

V úterý se konalo v Cupertinu setkání se zákazníky, na kterém Quark a Apple ohlásili zahájení prodeje nové verze QuarkXPress 6 - ta by se měla dodávat od příštího týdne. Podle všeho se jednalo o významné setkání pro obě firmy - jejich vztahy byly v poslední době velmi napjaté právě díky programu XPress - zdálo se, že Quark se příliš do verze pro Mac OS X nehrne. Program se dostává na trh po více než dvou letech od oficiálního uvedení Mac OS X, jako poslední z "velkých" - jak neopomněl připomenout Jobs. Přesto se akce, pořádaná na půdě Apple, označuje za sblížení obou firem, resp. zlepšení jejich vztahů.

Apple na Quark čeká podle všeho jak na smilování - mimo jiné i absenci Quarku připisoval již několik čtvrtletí slabé prodeje PowerMacu G4 a byla to skutečně poslední "velká" aplikace - Adobe své produkty pro OS X nabízí již dva roky, i když Acrobat se verze pro OS X dočkal teprve před měsícem. QuarkXPress 6 se v současné době již vyrábí a tak by měl být příští týden opravdu k dispozici. Apple doufá, že nyní nastane razantní přechod velkých studií na Mac OS X a Quark 6, což sebou samozřejmě ponese také investice do hardware. Uvidíme jak to bude v praxi, pokud však skutečně tento měsíc bude uveden PowerMac G5, těžko budeme rozlišovat, co bude stát za zvýšením prodejů (o kterých snad nikdo nepochybuje).

Pokud ještě nemáte prozkoumané všechny novinky v novém Quarku, můžete se podívat na několik článků, které jsme publikovali na MujMAC.cz a na Grafika.cz:
Co bude nového v Quarku 6
QuarkXPress 6 bude vytvářet PDF pomocí nástrojů od Global Graphics
Quark uveřejnil další funkce QuarkXPressu 6


Apple zařadil QXP 6 do své nabídky na internetovém obchodě za cenu 899 USD, Quark sám nabízí na svých stránkách novou verzi za 950 USD (ovšem objednat ji ještě nelze), ceníková cena má být 1050 USD - tak si vyberte. K dispozici jsou i upgrady - 199 USD stojí upgrade z Quarku 5, 299 USD z Quarku 4 a 499 USD z Quarku 3.

Quark 6 vyžaduje Mac OS X 10.2 a novější, minimálně 128 MB RAM (doporučuje se prý 1 GB) a 230 MB místa na disku.

Zajímali jsme se také o osud verze QuarkXpress Passport, tedy verze schopné pracovat s více jazyky, která bývá spojovaná s českou verzí (byť to rozhodně není pravidlem - české lokalizované verze Quark 3 a aktuální verze Quark 5 jsou běžné jednojazykové verze QuarkXPress, Passport, tedy vícejazyčná verze, se lokalizoval ve verzi 4). Bohužel, o Passportu se toho zatím moc neví - oznámení prodeje zahrnuje pouze QuarkXPress, který je důležitý pro USA, mezinárodní verze se snad objeví záhy, ovšem podle dostupných informací ještě nebyl její vývoj, resp. testování, zcela ukončeno. Mimochodem, také verze Windows (kterou v poslední době Quark protěžoval) se ještě podle všeho neobjeví na trhu - zdá se tedy že v tomto případě Quark tlačil (nebo byl tlačen) "plnou parou vpřed".

Stejně tak zatím nejsme schopni nic říci o lokalizované verzi Quarku 6 - podle dostupných informací zatím na toto téma nepadlo žádné rozhodnutí, tedy ani zda bude lokalizovaná jednojazyčná verze nebo vícejazyčná verze Passport (výhodou lokalizace jednojazykové verze je nižší cena produktu...), ani kdy bude lokalizovaný produkt dostupný - nemá tedy smysl bombardovat vaše dodavatele dotazy, jakmile budeme něco vědět, budeme vás informovat. Zatím zůstává k dispozici především Quark 5 CZ, tedy plně lokalizovaná verze pro Mac OS 8/9, která se objevila na trhu na Embaxu.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Passport

Autor: J.P. Muž

Založeno: 11.06.2003, 11:29
Odpovědí: 0

Je pokračování ve verzích "Obyč" a "Passport" i v OS X pouze marketingová záležitost? Není chytřejší udělat jednu aplikaci pořádně a pak k ní prodávat jazyky a slovníky podle potřeby? Zase se pozastavuji nad tím, jak se opakovaný nedostatek stává normou a nikdo ho už nevnímá...:(

Systém
ové nároky naznačují, že aplikace potřebuje příliš mnoho rychlé paměti, aby byla alespoň trochu rychlá. Opravdu by mne zajímalo, co se bude dít až načte 50Mb dokument.

Odpovědět na příspěvek

RE: Passport

Autor: Paja Muž

Založeno: 11.06.2003, 13:29

jj co dodat ...

Odpovědět na příspěvek

RE: Passport

Autor: bjoehy Muž

Založeno: 12.06.2003, 08:38

U kamarada na kompjutru jsem letmo zhledl Quark 6 - neni to beta a je to passport.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Passport

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 13.06.2003, 09:09

A predpokladam ze to provozuji na plny verzi Panthera, ze?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Passport

Autor: Risa Muž

Založeno: 14.06.2003, 22:10

Taky se mi to tak jeví... :-)

Odpovědět na příspěvek

Cena v USD hezká

Autor: Marty Muž

Založeno: 11.06.2003, 15:36
Odpovědí: 0

Ceníková cena 1050 USD (na Apple.com dokonce 899 USD)? Tak to jsem zvědav, kolik se to napálí u nás. To zas bude podle kurzu dolaru 65,- Kč. Nyní stojí verze 5 CZ cca 55.000 Kč. Jsem zvědav jestli bude ver. 6 za 30 tisíc. Docela bych si to přál.

Odpovědět na příspěvek

RE: Cena v USD hezká, v GBP už méně

Autor: Phoenix Muž

Založeno: 12.06.2003, 09:27

No, trochu zapomínáte na dvě věci:
1. Ceny v USA jsou vždycky úplně jiné než v Evropě - platí to u software i hardware, stačí probrouzdat stránky výrobců a jeden se diví.
2. K té ceně v USD se ještě připočítávají místní daně, takže to ještě něco poskočí.
Ve Velké Británii je oznámená cena 1.095 liber, což při současném kurzu 44 Kč/libra vychází na nějakých 48.000, takže se dostáváme k přibližné ceně, jakou tady můžeme čekat + nezapomínejte na clo, dopravu, DPH.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Cena v USD hezká, v GBP už méně

Autor: Jano Feranec Muž

Založeno: 29.06.2004, 15:22

Ono sa zas neni az tak comu divit. Myslim rozdielnym cenam v europe a v USA ked tieto dva "megastaty" na seba uvalili dovozne cla. Kazdy si brani svoj trh.. Logicky :)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: