Nový iPod objektivem našeho redakčního fotoaparátu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Nový iPod objektivem našeho redakčního fotoaparátu

18. července 2002, 00.00 | Přinášíme exkluzivní fotografie nového iPodu přímo ze stánku Applu na MacWorldExpu 2002 v New Yorku. Připojujeme i první zkušenosti.

Hlavní partneři zpravodajství:

 

Partneři zpravodajství:

DTPobchod
GIGA
Cables&Simms
MacPoint

Nový iPod se stal spolu s novou verzí iMacu optickým lákadlem právě probíhajícího MacWorldu. Je to pochopitelné, protože aplikace, ať již jsou sebelepší a sebe zajímavější, bez hardwaru prezentovat nejdou. Využili jsme toho, že jakožto jediní čeští novináři jsme akreditováni na MacWorld a nafotografovali jsme nový iPod přímo na stánku Applu. Jde tak o jediné "neoficiální" fotografie iPodu na českém internetu, které si dovolíme okomentovat praktickými postřehy. Přeci jen jsme měli možnost si alespoň pár minut s novým 10GB iPodem pohrát.

První fotografie dokumentuje jedno praktické vylepšení, kterým jsou pryžové krytky konektorů. Jejich absence byla u původního iPodu často kritizována, na druhou stranu bohužel musíme konstatovat, že jejich provedení není nejšťastnější. Zničení a ztráta je dle prvních dojmů jen otázkou času.

Druhý snímek dokumentuje to, že obrys přístroje byl zachován. U 10GB verze došlo k velmi citelnému zeštíhlení, které je v ruce opravdu příjemné. Naopak 20GB verze je o milimetřík tlustší než původní iPod, takže i tento faktor může hrát roli při výběru.
Spíš smutnou zprávou je, že Apple zachovalo použité materiály, takže iPod slouží jako bezpečná sbírka otisků prstů všech co jej někdy vzali do ruky. V tomto směru ke změně nedošlo. Nejvýznamnější fyzickou změnou je nahrazení rolleru aktivní ploškou. Pohyblivý mechanický prvek nahradila obdoba notebookového touchpadu v příslušném tvaru. Tato změna je bezesporu k lepšímu.

Na třetím snímku je zdokumentován netradiční klip nového dálkového ovládání. Klip tvoří celou dolní polovinu ovládání, které působí nezvykle tlustě s ohledem na jinak titěrné rozměry. Klip je robustní, takže na oblečení asi bude hodně stabilní, nicméně jeho umístění vyžaduje trochu cviku.

Další snímek je stylové zátiší iPodu s dálkovým ovládáním. Tento snímek poměrně výstižně demonstruje situaci, kdy k iPodu připojíte slušná sluchátka. Ta se připojují do dálkového ovládání a poctivý minijack konektor bez problémů zdvojnásobí jeho velikost.

A zde máme detail dálkového ovládání, který jednak dokumentuje poměrně hodně malá tlačítka, ale zejména opět hodně nešťastné použití chromu. S trochou nadsázky totiž dálkové ovládání vyžaduje práci v rukavičkách, pokud nechcete být za prasátko.

Jak vidno, pro jedince s mohutnějšími prsty je dálkové ovládání jako dělané.

Na posledním snímku jsme zachytili stánek ExtremeMac, ve kterém bylo vystaveno příslušenství ke stávajícím iPodům. Kromě jiného i pouzdra a dálkové ovládání.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Rozdil mezi Mac a Windows verzi?

Autor: Petr Znojemsky Muž

Založeno: 18.07.2002, 11:06
Odpovědí: 0

Netusite jaky bude presne rozdil mezi Mac a Windows verzi? Bude rozdil jen v pribalenem SW nebo to bude mit i jiny firmware (nebo filesystem). Mam totiz doma PC a v praci Maca. Zajimalo by me, co udela Windows iPod po pripojeni k Macovi a naopak.

Odpovědět na příspěvek

RE: Rozdil mezi Mac a Windows verzi?

Autor: Wensdy Muž

Založeno: 18.07.2002, 21:50

Wokna nejspíš neudělají nic a nebo v lepším případě se zobrazí legrační hláška že systém našel nový hardware a hledá pro něj software. A potom když nic nenajde tak aby se vložila nějaká disketa.
Jinak hardware bude stejnej protože nevěřim že by Apple investoval do vývoje něčeho pro PC. Bude k tomu jen nějakej PC software a drivery.

Odpovědět na příspěvek

RE: Rozdil mezi Mac a Windows verzi?

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 21.07.2002, 21:32

Tak jsem se ptal na stanku Apple na Macworldu a vysledek je nasledujici:

HW bude totozny, software odlisny a FIRMWARE TAKE ODLISNY !!!!

Podle manika z Applu pujde win verze pripojit k Macovi jako externi disk, ale nepujde pouzivat jako MP3 prehravac. Preberte si to sami ...

Odpovědět na příspěvek

switch

Autor: claire Muž

Založeno: 19.07.2002, 09:12
Odpovědí: 0

celkem zajimave podporeni switch kampane, separate zelezo pro PC uzivatele ...

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: