Nový iPod 15 GB - velmi příjemná evoluce - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Výstavy

Nový iPod 15 GB - velmi příjemná evoluce

12. května 2003, 00.00 | Díky místnímu zastoupení Apple jsme necelé dva týdny po uvedení v USA měli možnost otestovat zbrusu nový iPod 15 GB. Přečtěte si naši exluzivní recenzi, doplněnou řadou kvalitních fotografií!

Ačkoliv od uvedení nových modelů MP3 přehrávačů iPod na trh uběhly teprve dva týdny, díky místnímu zastoupení Apple jsme již měli možnost se osobně seznámit s novým iPodem, konkrétně jeho 15 GB verzí (již se nerozlišuje Mac a Windows verze). K dispozici jsme ho měli na víkend, takže nelze činit závěry jako po dlouhodobém používání, každopádně se můžete seznámit s našimi prvními dojmy z používání.

Fotografie v článku jsou (kromě snímků displeje) pouze náhledy, po klepnutí se vám otevře velká fotka v samostatném okně.

Pokud jsme v jednom z článků poukazovali na trošku zmatené označování iPodů, zdá se, že vše vyřešil Apple - ten nové modely označuje jako třetí generaci, a tak se ho budeme držet také. První generace byl vlastně jen jeden model, který se objevil v říjnu 2001 (velká recenze včetně porovnání s konkurencí). V oblasti digitálních přehrávačů znamenal průlom, protože takovou kombinaci malých rozměrů, velké kapacity, snadného ovládání a elegantního designu v té době nikdo nenabízel - a v podstatě ani dnes nemá iPod rovnocenného soupeře (ano, v každé kategorii se najde někdo kdo ho překoná - ve všech ale nikdo). Druhá generace přišla na trh loni v červenci na MacWorld Expo - nabídla větší kapacity (kromě 5 GB také 10 a 20), podporu pro Windows a upravené ovládání - místo mechanického kolečka nepohyblivé, leč dotykově citlivé (recenze).

Třetí verze iPodu se od předchozích dvou odlišuje poměrně výrazně - jak vzhledem, tak svými možnostmi a schopnostmi a také novou výbavou přímo od Apple. Kromě samotného přehrávače, který je elegantně zabalený v měkkém látkovo-plastovém pytlíčku tu je stojánek, kabel pro připojení k počítači včetně přechodky FireWire 6-4, dálkové ovládání, sluchátka ("špunty"), pouzdro na opasek, napáječ a krabička s dokumentací (a také CD s iTunes a MusicMatch pro Windows). Stojánek, pouzdro na opasek a dálkové ovládání k iPodu dostanete k 15 a 30 GB verzím, základní 10 GB je pouze se sluchátky, napáječem a kabelem.

Pokud znáte či máte starší model iPodu, po rozbalení krabice (opět "rozkládací" kostka, jako u předchozích iPodů) a vyjmutí vám bude připadat "takový malý". Ač nový iPod zabírá stejnou plochu jako starší modely, díky menší tloušťce a trošku jinému designu působí výrazně subtilnějším a celkově také elegantnějším dojmem. K dispozici máme 15 GB verzi, což je střední model, adekvátní porovnání rozměrů je tedy s 10 GB starším modelem. Při porovnání s 20 GB modelem se vám najednou zdá, že místo drobného elegantního přehrávače (kterým byl 20 GB až do tohoto okamžiku) vlastníte nemožné velkou cihlu, ačkoliv rozdíly v rozměrech a váze jsou poměrně malé. Prostě kouzlo designu.

Design

Základ designu zůstává - zadní kovová strana a přední čelo z průhledného plastu, podbarvené bíle. Změn ve vzhledu je však celá řada. Přední strana ztratila někdy kritizované ostré hrany a je stejně příjemně zaoblená jako zadní, kovová část. Díky menší tloušťce působí iPod méně robustně, ba až subtilně, k tomu se přidávají také prvky, které najdeme na horní a dolní hraně. Zatímco u starších iPodů byl nahoře velký FireWire port, velký přepínač pro uzamčení ovládání a také velký konektor pro sluchátka a ovládání, nyní je vše jinak. Na horní hraně je decentní přepínač (uzamčení ovládání), standardní konektor pro sluchátka a vedle malá zdířka pro dálkové ovládání. Rozhraní pro připojení k počítači najdeme na dolní straně - ovšem FireWire to už na první pohled není. Apple vytvořil nový konektor, dlouhý a úzký, ze kterého to správné rozhraní vytvoří teprve vhodný kabel - buď jen FireWire nebo FireWire a USB 2.0, pokud je potřeba připojit k PC s Windows.

Displej na přední straně má trochu méně ostré podsvětlení, než starší modely, které se daly s přehledem použít v noci i na svícení. Rozměry displeje jsou jinak identické.

Ovládání

Rozdělení plochy na část pro displej a ovládání bylo zachované, ovšem právě ovládání prodělalo radikální změnu. Zmizela "růžice", tedy původní ovládání, kdy vnější výseč byla určená pro čtyři ovládací tlačítka, střední část sloužila po pohyb v menu a regulaci hlasitosti a vnitřní tlačítko pro potvrzování (resp. akci). Místo toho je nyní samostatné kolečko s "akčním" tlačítkem a pod displejem jsou vyrovnaná čtyři kulatá ovládací tlačítka. Vše je dotykové, žádná mechanická část, celá přední část je odlitá z jednoho kusu plastu. Horní tlačítka a kolečko jsou reliéfní, zapuštěná, povrch kolečka je k tomu zdrsněný, pravděpodobně kvůli lepšímu ovládání. Kolečko je o něco menší, než bylo u předchozích modelů. Tlačítka mají červené, poměrně démonické podsvícení symbolů.

Horní řada tlačítek plní stejně funkce jako předchozí vnější výseč - tedy přechod na následující/předchozí skladbu, resp. rychlé převíjení skladby vpřed/vzad při podržení. Tlačítko menu slouží k návratu o úroveň víš a funkce tlačítka hrát/pauza je asi jasná (při delším podržení lze iPod uspat). Mimochodem, rychlý přesun na libovolné místo skladby lze provést i kolečkem - stačí v obrazovce "Now playing" (tedy zobrazující jaká skladba právě hraje) stisknout potvrzovací tlačítko a místo ovládání hlasitosti se nyní kolečkem pohybujeme v rámci skladby.

Po krátké víkendové zkušenosti se nám zdá toto nové ovládání méně intuitivní a pohodlné než původní koncept. Samozřejmě, jedná se z určité části o návyk, daný několikaměsíčním používáním původních iPodů, ovšem důvody se najdou i objektivní.

Původní ovládání šlo velmi snadno používat pouhým přesouváním palce po kolečku - od středu až po okraj, snadno a intuitivně šlo najít správné tlačítko i poslepu. To u nové verze už není tak jednoduché - prst musí odbíhat pod displej k řadě tlačítek, která jsou navíc dotyková - to znamená, že někdy i při pouhém hledání toho správného prostě omylem "zmáčkneme" to nesprávné. Kromě toho se o tom dozvíme pouze z reakce přehrávače (zvukového kliknutí a případného provedení akce), neboť dotykové tlačítko nemá samozřejmě žádný zdvih. Nevýhodou jsou také drobné rozměry - tlačítka jsou relativně drobná, spíš pro dívčí ručku než mužskou tlapu. Problém dotykového "potvrzovacího" tlačítka se objevuje i u kolečka - je nutné ho "objíždět" po vnější straně, aby nedošlo omylem ke stisku. No a jelikož se jedná o dotykové ovládání, které pracuje na principu vodivosti pokožky, v rukavicích jste odkázaní jen na dálkové ovládání.

Pochopitelně po zažití ovládání asi uživatel nebude mít problémy, ovšem proti původnímu konceptu je toto ovládání méně elegantní a intuitivní.

Dálkové ovládání je kromě jiného konektoru shodné jako u předchozích iPodů - poskytuje základní ovládání, ovšem nikoliv například možnost zvolit skladbu či vidět na ovládání, co právě hraje.

Menu

Změnami prošlo také samotné menu iPodu - nové verze obsahují firmware ve verzi 2.0, která přináší řadu novinek. Pouze jedna z nich, podpora zvukového formátu AAC, je dostupná pro majitele starších verzí díky upgradu firmware na verzi 1.3 - ostatní nové funkce podporuje pouze nový iPod. Apple nyní udává kapacitu disků s použitím formátu AAC na 128 kbit, takže podle tvrzení Apple se na největší iPod vejde 7 500 skladeb. Kromě MP3, MP3 VBR je na Macu i Windows podporované ještě WAV, formáty Audible (namluvené knihy z příslušného serveru), AIFF a AAC jsou podporované jenom na Macu přes iTunes.

Ovládání samozřejmě zůstává shodné - po výběru příslušné položky z menu se po potvrzení přesuneme do dané oblasti, případně můžeme měnit nastavení dané volby (obvykle v předvolbách).


Hlavní menu; předvolby; nastavení hlavního menu

Kromě samotného přehrávání hudby iPod podporuje řadu dalších funkcí. Již od počátku je v iPodu obsažená jedna hra (Breakout, neboli "cihličky"), nyní jsou k dispozici další dvě nové (karty a sestřelování parašutistů - primitivní, ale potěší). Už loni Apple nabídl podporu pro kontakty a kalendář - potřebná data lze do iPodu dostat nejsnadněji přes iSync, ale i ručně, překopírováním do příslušné složky. Kalendář nyní podporuje také úkoly (to-do), zcela novou funkcí jsou poznámky (Notes), které umožňují vytvářet textové poznámky nejrůznějšího obsahu - od seznamu na nákup až po interaktivní "aplikace", provázané i hudbou či mluveným slovem na iPodu. Poznámky jsou totiž do určité míry hypertextové, takže je lze provázat navzájem a také navázat na skladby, seznamy skladeb či druhy hudby v přehrávači. iPod lze v tomto módu také uzamknout a tak používat například jako virtuálního průvodce do muzeí, ovšem časem se určitě objeví také "aplikace" jako jsou texty ke skladbám a podobně.Pro jednoduchou tvorbu poznámek Apple uvolnil sadu AppleScriptů, ovšem neočekávejte nic sofistikovaného, právě naopak.

Dále Apple vylepšil hodiny - konečně je možné nastavit 24 hodinový formát a zvolit budík, kromě toho je možné mít hodiny trvale na displeji (skoro trvale - po chvíli nahradí nadpis v horním řádku ovládání). V rámci předvoleb je možné upravovat dle vlastní libosti základní menu - zapnout či vypnout jednotlivé položky, jakou jsou seznamy skladeb (playlist), jednotlivá menu pro prohlížení skladeb dle různých kriterií a další. Pokud tedy některou z funkcí prostě nepoužíváte, tak jí můžete snadno vypnout - ovšem některé nejsou jiným způsobem než z hlavního menu dostupné (to se týká především playlistů).


Hodiny; Solitaire; Parachute

V tomto podmenu nás také čeká jedna z novinek - seznam skladeb On-the-go. Apple vyslyšel přání uživatelů a přidal možnost vytvářet playlist přímo v iPodu. Tvorba je velmi snadná, stačí vybrat skladbu či album či jiný celek a podržet potvrzovací tlačítko. Po chvíli zvolený název problikne a příslušná volba je seznamu "na cestě". Bohužel, seznam má i své mouchy - je jen jeden, nejde z něj mazat po částech (pouze vše) a především se po připojení k počítači vymaže (ostatně, podle manuálu se měl původně jmenovat Temporary).

K dispozici jsou samozřejmě i další možnosti, jako je například automatické vyrovnávání hlasitosti (to vyžaduje součinnost s iTunes či Windowsovým MusicMatchem) či ekvalizéry.

Spojení s počítačem

Jednou z příjemných novinek je "podstavec", neboli dok, na fotce vidíte, že si Apple dal práci i se spodní stranou. Je to poměrně těžký (těžší než samotný iPod) kousek plastu, do kterého lze zasunout iPod (ten to oznámí krátkým zvukem). Tím dojde také k připojení na zabudovaný konektor a uživatel tak nemusí manipulovat přímo s konektorem kabelu, zasunutí iPodu do stojánku je jednodušší. Konektor je jinak samozřejmě shodný na iPodu a na výstupu ze stojánku, takže příslušný kabel lze používat dle potřeby. Kromě datového výstupu je na doku také zvukový linkový výstup - line out, tedy například pro připojení k zesilovači

 

Nový konektor je jednou z nejčastěji kritizovaných nových vlastností - Apple opět zavádí své nové nestandardní rozhraní, které vyžaduje speciální kabel. Zatímco stávající iPody lze připojit k libovolnému FireWire kabelu, k novým modelům musíte mít ten správný speciální. Důvody, proč Apple postupoval takto jsou pochopitelné - především, nový iPod podporuje FireWire i USB 2.0. Integrovat do malého iPodu oba konektory by asi nebylo ani technicky možné, k tomu by to ztížilo výrobu doku (a také vyvedení audia), proto Apple zvolil nový konektor "all-in-one". Pokud někdo bude chtít připojit iPod k počítači s USB 2, koupí si speciální kabel, který obsahuje FireWire a USB 2 (FireWire primárně kvůli připojení ke zdroji a nápájení). Bohužel, nic to nemění na tom, že aktivnější uživatelé budou mít trochu problém a pravděpodobně přistoupí ke koupi druhého kabelu - jeden s dokem na stole, druhý na cesty.

Jinak je práce s dokem velmi snadná - pokud je připojený k počítači, který je zapnutý, po zasunutí se iPod začne nabíjet a také se připojí k počítači. Zde je další významná novinka. Původní iPod se při každém připojení/odpojení "přebootoval", což trvá sice relativně chvíli (cca. 30 vteřin), ale přece jen to je čekání. Nový iPod se po připojení prostě přepne do diskového režimu (přestane hrát) a objeví se ve Finderu a v iTunes. Po ukončení práce a sklizení z plochy se opět rychle začne tváři jako přehrávač, ovšem stále se nabíjí z počítače (to starý iPod neuměl - buď hrát nebo být připojený k počítači jako disk a nabíjet se, samostatně nabíjet šlo pouze ze zdroje iPodu).

Tato nová možnost je stručně řečeno skvělá - dok s výstupem na zesilovač a možností stálého nabíjení se ideálně hodí k integraci do domáciho sterea - zatímco ze starým iPodem je nutné manipulovat (připojit výstup a pro jistotu také napájení, poté zase připojit jiný kabel pro připojení k počítači či naopak přepojit kabel ze zdroje do počítače), nový stačí zasunout do doku a pustit si na věži oblíbené skladby. K dokonalosti už chybí jen možnost nastavení v menu, jak se má iPod po zasunutí do doku chovat - zda se má hned připojit, nebo až připadnou volbou z menu. Tato volba také chybí pro opětovné připojení k počítači - iPod je nutné vyjmout z podstavce a znovu vložit.

Komunikace s iTunes je naprosto standardní a bezproblémová, to, zda do iPodu přenášíte AAC nebo MP3 poznáte maximálně na velikosti souborů (práci s iTunes Music Store jsme si zatím bohužel nezkusili). AAC se nemusíte obávat, skladby, které si "naripujete" ze svých CD nejsou žádným způsobem chráněné proti kopírování, jak tomu je u skladeb zakoupených na iTunes Music Store a můžete tedy s nimi zacházet dle libosti. Pokud budete připojovat iPod k Windows, dodávaný software ho nejdříve zformátuje na Windows formát, poté ho bude možné používat jako libovolný jiný disk (bohužel podpora pro USB 2 zatím nebude fungovat, až někdy v červnu).

Stejně tak je normální využití jako obyčejného pevného disku - nové disky od Toshiby prý sice trošku zrychlily, ale to asi nepoznáme, hodnota 10 MB/s při kopírování z iPodu na počítač je pro podobný kapesní pevný disk dostačující. Mimochodem, pokud neznalému obdivovateli prozradíte, že se v iPodu skrývá pevný disk (o šířce 1,8"), obvykle je překvapený.

iPod v praxi

S napětím jsme čekali, zda Apple něco udělal s podporou češtiny (zvláště po přečtení dokumentace k "poznámkám", kde se praví, že iPod podporuje Unicode). Stručná odpověď je: neudělal. Ačkoliv iPod podporuje různé asijské jazyky, pravděpodobně prostřednictvím Unicode, nepodporuje CE znakovou sadu a tak české znaky v kontaktech, názvech skladeb či poznámkách statečně ignoruje. To je trošku zklamání.

Jedním z negativ nové verze je nižší kapacita baterií (opět Li-Pol). Aby Apple mohl zmenšit rozměry, ubral také na bateriích a tak je papírová výdrž baterek pouze 8 hodin. Ačkoliv jsme měli na testování jen málo času, zkusili jsme "standardní test", což je přehrávání jednoho alba v MP3 160 Kbit na polovinu hlasitosti stále dokola (se sluchátky Koss Porta Pro). iPod 20 GB s papírovou výdrží 10 hodin to zvládl 10 hod 45 minut, nový iPod vydržel 8 hodin 10 minut. iPod se také nabíjí pomaleji - 80% kapacity baterie dosáhne tak jako předtím během jedné hodiny, plnou kapacitu však až po čtyřech hodinách.

Sluchátka a pouzdro na sluchátka jsou shodná jako u starších iPodů - sluchátka jsou na "špunty" poměrně dobrá, pouzdro je bohužel s plastovou sponou, která není nezničitelná (narozdíl od poctivého kusu kovu - ten má rozhodně vyšší výdrž). Vůči kvalitě poslechu asi nelze mít výhrady, na internetu se objevují informace o jakýchsi "plopnutích" a podobných zvucích, ovšem nic z toho jsme neregistrovali. A tak jediná principiální výtka je k mezerám mezi skladbami - u většiny studiových alb to posluchač nevnímá, ovšem v případě "živáků", případně alb, na kterých skladby plynule přecházejí z jedné do druhé je tato vteřinová mezera nepříjemná. Podle informací na internetu je tato nectnost odstraněná u některých mnohem levnějších MP3 přehrávačů, škoda, že Apple zatím nenašel řešení pro iPod.


Ceny nových iPodů se liší podle kapacity: 10 GB verze (bez dálkového ovládání, doku a pouzdra na opasek) stojí 299 USD, u nás je doporučená cena 11 600 Kč bez DPH. 15 GB verze vás v USA přijde na 399 USD, u nás 15 100 Kč bez DPH a největší (rozměrem i kapacitou) 30 GB iPod za 499 USD u nás přijde na 19 000 Kč bez DPH.

Nový iPod přináší mnoho užitečných novinek, jako je podpora USB 2, možnost využívání doku, rychlejší přepínání mezi diskem a MP3 přehrávačem včetně možnosti nabíjení z počítače a současného přehrávání či nové funkce software. Také menší rozměry a váha potěší, včetně elegantnějšího designu, který uchvátí ještě víc, než předchozí iPody. Pochválit musíme integraci do iTunes a také iTunes Music Store, byť ten nemůžeme vyzkoušet na vlastní kůži. Své kritiky asi najde nové rozvržení ovládání a nový konektor, nás mrzí absence podpory češtiny, linuxáře pro změnu zklame nepřítomnost podpory formátu Ogg Vorbis. Domníváme se, že ačkoliv můžete koupit MP3 přehrávač s větší kapacitou nebo nižší cenou, iPod je stále ten nejlepší MP3 přehrávač, který si můžete koupit. Ostatně to, že se dlouhodobě drží na čelních či přímo prvních místech prodejnosti je toho důkazem.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 » Rubriky  » Periferie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

nabíjení v autě

Autor: Vosa Muž

Založeno: 12.05.2003, 12:08
Odpovědí: 0

Chtěl jsem se zeptat, jestli je nějaká možnost nabíjení jiným adaptérem. Jde mi o to ,jak ho nabít v autě. Díky

Odpovědět na příspěvek

RE: nabíjení v autě

Autor: Miloš Bártů / Maczone Muž

Založeno: 12.05.2003, 12:25

Funguje to obdobně, jako u předchozích modelů přes PowerPod - akorát se zastrčí kabel z Ipoda přímo do PowerPoda a ten pak do cigareťáku

http://ww
w.griffintechnology.com/p
roducts/powerpodauto/inde
x.html

Odpovědět na příspěvek

Odolnost proti otresum

Autor: Mirek Muž

Založeno: 12.05.2003, 17:05
Odpovědí: 0

Zdravim,
na strankach Apple jsem si precetl, ze iPod ma zabudovanou ochranu proti "preskoceni" (skip protection) na 25 minut. Jak to funguje? Nahraji se vybrane skladby z disku do pameti a pak se pevny disk vypne? Rad bych si iPod poridil, ale chtel bych ho pouzivat i behem sportovani (beh, kolo, hory ...) a nerad bych ponicil roztoceny disk...
Dekuji za odpovedi

Odpovědět na příspěvek

RE: Odolnost proti otresum

Autor: Vápno Muž

Založeno: 12.05.2003, 17:20

Nasosne data do pevné paměti na tu svou uvedenou dobu a disk spí.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Odolnost proti otresum

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 12.05.2003, 17:40

Pokud se nemylim, tak ta pamet je 9 MB - pokud je soubor vetsi, tak to cte primo z disku, alespon takto jsem to pochopil.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Odolnost proti otresum

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 12.05.2003, 17:51

Tak sem se sek - o novem iPodu se nic podrobnejsiho nepise, u stareho se uvadelo 20 minut a mel 32 MB RAM. Situace bude asi nyni stejna.

Odpovědět na příspěvek

Re: Odolnost proti otresum = zatim neni... :-(

Autor: Radan Behoun Muž

Založeno: 13.05.2003, 01:13

Ano ano, tak by to kazdy dle dokumentace predpokladal. Tak to vsak bohuzel u novych iPodu neni - pokud mate ten iPod v redakci jeste k dispozici, zkuste si s nim vybehnout nekam do parku a schvalne pocitejte, po kolikate pisnicce iPod zamrzne. Funguje to spolehlive tak na 80%. (Testovano nezavisle na trech 30 GB modelech pratel...)
K dalsimu zamrzani dochazi pri pripojovani a odpojovani u doku (tak v 10% pripadu) a pri presunu mnoha GB muziky najednou.

Stejne tak jako tisice dalsich uzivatelu, je i ma pritelkyne dost zklamana chovanim novych modelu. Snad se to vyresi pristi verzi firmwaru. Apple to dle meho nazoru opet s uvolnenim uspechal...

Potencial tu je samozrejme obrovsky - napr. zatim nenapadna funkce hyperlinku v textovych souborech, odkazujicich na jine soubory (napr. texty ci skladby, v budoucnu zrejme i dalsi formaty...). Ale to je zatim ve hvezdach...

Odpovědět na příspěvek

RE: Re: Odolnost proti otresum = zatim neni... :-(

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 13.05.2003, 02:18

To, ze zamrzne, neznamena, ze nema ochranu proti otresum (skladba se nahrava do pameti, necte se z disku pri prehravani). Jinak ano, cetl jsem take o problemech nekterych uzivatelu, pri testovani se zadny neobjevil (mozna si budete pamatovat - prvni iPody pro zmenu po hlubokem vybiti zcela umrely). Takze zadny vyrobek neni bohuzel dokonaly. Pri manipulaci s dokem jsem zadne problemy nemel, stejne tak pri presunu hudby. Tim samozrejme nerikam ze se problemy nevyskytuji, ale jak rikam, vyskytuji se vzdy a u vseho. Bohuzel do parku behat nepujdu :), pri beznem pohybu (chuze, jizda MHD) jsem nepozoroval zadny problem. Ja osobne jsem z noveho iPodu pomerne nadseny, predevsim dok je vec, ktera nesmirne usnadnuje vyuziti (pokud odhledneme od nutnosti pouziti specialnich kabelu, samozrejme)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Re: Odolnost proti otresum = zatim neni... :-(

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 13.05.2003, 02:22

Heh, dobra vec - poustel jsem si nejakou muziku do veze - na displeji mi sviti ze je pauznuto a "now playing" stoji na deseti vterinach, ale skladba jede. Pri pousteni se prsty opiram o horni hranu, abych mel lepsi stabilitu prstu ktery voli, mozna sem neco zkratnul :)))

Odpovědět na příspěvek

RE: Odolnost proti otresum

Autor: Radan Behoun Muž

Založeno: 13.05.2003, 01:23

Jeste jsem zapomnel pro ty nedockavejsi z vas uvest par linku, ktere byste si pred koupi noveho modelu iPodu rozhodne meli precist:

http://discus
sions.info.apple.com/WebX
?13@123.6ZafaGEXl9Z.0@.ef
b9281

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Pokud se nemylim, tak ta pamet je 9 MB - pokud je soubor vetsi, tak to cte primo z disku, alespon takto jsem to pochopil.


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: