Macworld 2010 konference: Fraška za 1 000 dolarů - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Macworld 2010 konference: Fraška za 1 000 dolarů

Macworld 2009

11. února 2010, 00.00 | Macworld 2010 sliboval kromě veletrhu unikátní, úžasný a neopakovatelný program konferenční části. Po prvních dvou dnech můžeme zcela odpovědně prohlásit, že sliby se pořadatelům nepodařilo naplnit ani z dálky.

Macworld byl vždy místem, kam si chodili fandové Apple dobíjet baterky. Protože jsem byl na Macworldu v posledních 10 letech opakovaně, mohu srovnávat. Ta úžasná energizující atmosféra přednášek nabitých nejen informacemi, ale vtipem a elegancí je pryč. Dlouhé diskuze malých hloučků uživatelů na chodbách také. Lidé sedící u zdí na zemi, přežvykující kvapně svačinu a studující program jak by smet. Nic z toho bohužel Macworld 2010 zatím nenabídl a viditelně nabídnout ani nedokáže.Srovnání atmosféry Macworld konferencí 2007 a 2010. Poznáte rozdíl?

PowerTool přednášky zklamaly na plné čáře
Tradičně konferenční část zahajují takzvané PowerTool přednášky. Jde o dvoudenní semináře nabízející komplexní pohled na jednu konkrétní oblast jako je Aperture, FinalCut, Logic, Mac OS X server apod. Jejich oficiální zaměření je na profesionály, kteří hledají ty nejlepší nástroje od Applu a slibují hluboké poznání těchto produktů. Je tudíž na místě očekávat ty nejlepší profíky přednášející to nejlepší know-how, čemuž odpovídá cena pohybující se kolem 700 USD. Již po druhé jsem absolvoval PowerTool pro Aperture. Mohu tedy srovnávat a nebudu chodit kolem horké kaše – jsem prostě zhnusen.

V sále pro skoro 200 lidí se letos potkalo přesně 12 osob včetně přednášejícího. Loni na stejně zaměřených přednáškách seděla cca stovka posluchačů a atmosféra byla logicky úplně jiná. Místo živé diskuze typické pro americké akce jsme protrpěli dva dny lehce zmateného a zcela nudného monologu. Nevím, jestli je to důsledek krize či nedůvěry audience k Macworldu bez Applu, ale nedůvěra se ukázala být na místě. Kdo nepřišel, neprohloupil.

Přednáška o Aperture by byla zřejmě stejná jako loni, soudě podle tištěných prezentací, nebýt Aperture 3. Na rozdíl od loňska však chyběly podklady v elektronické podobě a dokonce první den nebyly ani zásuvky na připojení vlastního počítače do elektrické sítě. Aperture 3 sice přinesl oživení, ale oživení v podobě tápání přednášejícího v novém prostředí. Navíc místy se zcela očividně projevovala neznalost přednášejícího. Derrick Story je určitě schopný fotograf, ale jeho znalosti Aperture nejsou rozhodně nijak hluboké. Často byl zaskočen sám sebou a tápal, několikrát jsme jej z hlediště opravovali, protože to co říkal, nebyla zjevně pravda, a ani na jednu z mých techničtějších otázek k Aperture neznal odpověď. U in-depth training session tristní výsledek.

Bohužel nešlo o selhání jednotlivce. Podle rozhovorů s ostatními účastníky většina z přednášejících neoslnila. Všechny sály byly poloprázdné a komunitní atmosféra se zcela vytratila. Nadšení vystřídala letos skepse a zklamání. Nejčastější téma diskuzí o přestávkách bylo: „Myslíte, že výstava bude tak špatná jako přednášky“? Světlou výjimkou se stala přednáška Steva Martina o Final Cut Studiu.Opět srovnání úsporných opatření 2010 vs. stav 2007

Po nás potopa
Obávám se, že největší měrou k neúspěchu akce přispěli sami pořadatelé. Od té doby, co Apple oznámil ukončení spolupráce s Macworldem, začali veřejně slibovat věci, které viditelně nebyli schopni naplnit. Slibů nové éry, neuvěřitelné atmosféry a úžasných zážitků bylo tolik, že jim mohl jen málokdo uvěřit. S blížícím se zahájením akce se stupňovala spamerská aktivita IDG a v posledních týdnech jsem denně dostával emaily slibující hory doly, jen když se přihlásím a zaplatím.

Peníze na dřevo se staly doslova mottem akce. Nejprve přišlo lakonické oznámení, že novináři na konferenci nemají od letošního roku přístup a mají si zaplatit základní vstupné. Pak začaly chodit nejrůznější výhodné nabídky s jediným tématem, přihlas se a zaplať dnes. Pořadatelé si byli viditelně dobře vědomi do jakého průšvihu se řítí a do poslední chvíle se snažili stav věcí změnit – nepodařilo se.

Zřejmě pod tlakem malé účasti přišlo další dle mého názoru chybné rozhodnutí – budeme šetřit. Na rozdíl od všech předchozích Macworldů vstupné na konference neobsahuje žádné občerstvení ani oběd jak bývalo zvykem. Stejná cena jako loni, tak znamená celodenní hladovění nebo spěch v době oběda. Jak již bylo řečeno zmizely elektrické zásuvky a objevily se až na konci prvního dne po hlasitých protestech. Zhoršila se kvalita projekce a dokonce i přednášející si stěžovali na zhoršený servis.

Celkové dojmy
První dva dny konference vyzněly opravdu tragicky. Kdo zaplatil za PowerTool přednášky, odcházel zklamán a rozhodně se nevrátí. Řada blogů o tom již informuje a jsem si prakticky jistý, že pokud se něco dramaticky nezmění, další Macworld konference budou již zcela bez návštěvníků. Uvidíme, zda uživatelské konference začínající zítra budou o cokoli lepší, ale věří v to tady v SFO asi jen málokdo.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Polemiky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Kvalita

Autor: Michal Muž

Založeno: 11.02.2010, 08:13
Odpovědí: 0

Jo, jo, takhleto bylo s Amigou take... Skoda.

Odpovědět na příspěvek

RE: Kvalita

Autor: Martin Muž

Založeno: 11.02.2010, 08:44

Neco jako Invex :D přeci jen není možné že když to není s učástí applu tak tam niko nepříjde. Krom prezentace Applu tam opravdu není co nabýdnout?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Kvalita

Autor: rampa.mekkvak Muž

Založeno: 11.02.2010, 09:46

a proč se toho vlastně apple už neúčastní? neni to od applu strostý, když je to hlavně o nich, že jo: MACworld a oni pak řeknou, že se toho účastnit nebudou... to to mohli pořadatelé rovnou zabalit a vykašlat se na to... ale to je typickej steve jobs...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Kvalita

Autor: Michal Muž

Založeno: 11.02.2010, 13:26

Proc tam neni ovocna firma? Asi take proto, ze po preorientovani vyroby, je jejich hlavni naplni hrackarstvi typu Mattel. S IT jiz Apple prilis spolecneho nema. Myslim si ze kdejaka vetsi Cinska "kolbenka" vyrabi rovnocene IT vybaveni za zlomek ceny. Ve vztahu k akcionarum skutecne Jobs odvedl luxusni praci o stadecko zakazniku zas az tolik nejde, apple je preci nabozenstvi...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Kvalita

Autor: vitamac Muž

Založeno: 11.02.2010, 13:28

Ale to se tu řešilo už loni (prohledej si archiv mujmac). Jestliže Apple nemá žádný důvod k podporování jiné komerční firmy (jo MacWorld je taky jen kšeft) a navíc to pro ně znamenalo "něco" nového závazně představovat v určitý termín (možná i jiné problémy, kterých se tak zbavil), tak nevidím důvod k jeho účasti. Tvůj problém se Stevem J. s tímhle nemá co dělat.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Kvalita

Autor: rampa.mekkvak Muž

Založeno: 11.02.2010, 20:52

no jo, jenže macworld vziknul, protože je tu japko... ta malá menšina, pro kterou speciálně vznikají aplikace portované na mac os a apple vypadá, že je mu to úplně jedno... je to jako "o nás, bez nás" ale v opačném významu...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Kvalita

Autor: vitamac Muž

Založeno: 12.02.2010, 00:40

Těžko z našich pozic soudit. Možná se už takovéto "podniky" přežily vše funguje lépe na internetu. Rychleji, okamžitě a podstatně levněji. Nedokáži posoudit jestli a jak je to významné pro Apple, komunitu kolem Apple, …

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Kvalita

Autor: Petr Muž

Založeno: 11.02.2010, 23:52

jo kdyz byl apple jeste chudou firmou ( a to neni tak davno asi tak 7 let zpatky) a mel na vychodnim pobrezi 2 obchody (Columbus v Ohiju bohuzel na druhy si nevzpomenu bud to byla florida a nebo Atlanta v Georgii)byl vdecny za kazdeho noveho zakaznika a podle toho se choval, byl cenove drahej , ale poskytoval Neco ,ale co se s pocitacove firmy stalo hrackarstvi jak uz to tady nekdo dobre napsal tak apple vic a vice zajimaji akcionari , ale postupem casu si i ti skalni fandove(kteri mimo choden umoznili to zbohatnuti applu tim ze si kazdy novy pocitac ihned koupilo i za cenu 3x vyssi nez PC)dostanou rozum ane budou jako Petr Brezina delat falesnou reklamu applu jako naposledy naprosto nesmyslne propagovani a vychvalovani iPatu,ale tak fanaticky a nechutne prestoze ho ani nevideli ani nedrzeli v ruce az tohle prestane a zustanou applu jen mormalni uzivatele tak bude stat stejne jako PC a nozna ho i HW dotahne

Odpovědět na příspěvek

RE: Kvalita

Autor: vitamac Muž

Založeno: 11.02.2010, 13:30

To trošku pleteš jablka s hruškami. Amiga skončila jako platforma. Tohle je jen konec jedné z výstav, na které Apple není závislý. Jako třeba Invex a obrovské množství jiných veletrhů a to i v ostatních oborech než jen v IT.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Kvalita

Autor: Michal Muž

Založeno: 11.02.2010, 15:31

Jsem skutecne stastny ze mi to nekdo odborne vysvetlil. Jinak bych se v tom mori informaci ztratil.

Odpovědět na příspěvek

Pravopis :-(

Autor: Joudaxx Muž

Založeno: 11.02.2010, 08:21
Odpovědí: 0

Nedá se to číst, proč si to po sobě někdo nepřečte a nezkoriguje gramatiku?

->
Jak již bylo řečeno zmizeli elektrické zásuvky

->
PowerTool přednášky zklamali na plné čáře

Odpovědět na příspěvek

RE: Pravopis :-(

Autor: Martin Muž

Založeno: 11.02.2010, 08:40

nebuď puntičkář! :) důležitý je obsah!

Odpovědět na příspěvek

RE: Pravopis :-(

Autor: Jarda Muž

Založeno: 11.02.2010, 08:42

Opravdu "trystní" čtení z pohledu češtináře, shoda podmětu s přísudkem se snad učí už na základce :(

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Pravopis :-(

Autor: martin Muž

Založeno: 11.02.2010, 08:46

Rejpale :D

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Pravopis :-(

Autor: tonjik Muž

Založeno: 11.02.2010, 14:06

Taky mi ten pravopis kazil zážitek, ale beru to jako svůj osobní problém - nikdo mě nenutí to číst. Po odborné stránce jsou Honzovy články OK a rozumět tomu je.

Myslím, že je na čase změnit pravidla českého pravopisu. Například Slováci píší v minulém čase vždy měkké i - je to jednoduché a ušetří to dětem ve škole několik let života, které mohou věnovat něčemu smysluplnějšímu.

Odpovědět na příspěvek

RE: Pravopis :-(

Autor: Petr Muž

Založeno: 11.02.2010, 09:05

taky me to pri cteni jinak zajimaveho clanku iritovalo. Clovek by necekal takove skolacke hrubky

"Na rozdíl od loňska však chyběli podklady"

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Pravopis :-(

Autor: Pavel Hošek Muž

Založeno: 11.02.2010, 18:51

Nazdárek Petře.
Chyběli podklady se správně píše
chyběly podklady.Nepřipadáš si jako osel.
Možná by sis tu základku měl zopáknout ty.
Pavel Hošek

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Pravopis :-(

Autor: Petr Muž

Založeno: 11.02.2010, 21:20

Pavle :) , asi jsi nepochopil ze to v uvozovkach byla citace autora clanku. tedy predvedeni JEHO chyby:) samozrejme ze vim ze tam patri Y. Tu vetu jsem zkopiroval z tohoto clanku. vis?.) . ted uz jsou chyby opravene takze se zpetne nemuzes podivat.ale bylo tu 5 hrubek!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Pravopis :-(

Autor: fellini2003 Muž

Založeno: 12.02.2010, 17:47

Hm,včera mi to pak taky došlo ale pozdě.
Rád bych se ti omluvil.
Pavel.

Odpovědět na příspěvek

RE: Pravopis :-(

Autor: PH Muž

Založeno: 11.02.2010, 09:26

Ale no tak, autor je jen šéfredaktor ;-)

Odpovědět na příspěvek

RE: Pravopis :-(

Autor: Pavel Hošek Muž

Založeno: 11.02.2010, 19:16

Čau joudaxxi.
Ne \"zmizeli zásuvky\" ale \"zmizely zásuvky\",
ne \"přednášky zklamali\" ale \"přednášky zklamaly\".
Dvě pravopisný hrubky ve třech větách? A to chceš
ostatní kritizovat za pravopis? Ale nic si z toho
nedělej.Nejsi jediný oslíček v tomto fóru.
Pavel Hošek.

Odpovědět na příspěvek

RE: Pravopis :-(

Autor: Pavel Muž

Založeno: 12.02.2010, 18:37

Ahoj Joudaxxi.
To,žes pouze uváděl konkrétní citace autora člán-
ku,mi bohužel docvaklo až po odeslání mé reakce.
Takže hluboká omluva tvé osobě.
Měj se.
Osel Pavel

Odpovědět na příspěvek

pravopis

Autor: vicvixx Muž

Založeno: 11.02.2010, 09:28
Odpovědí: 0

Tak jako jo, článek hodnotím kladně po obsahové stránce. Chápu, že dnes je doba volnější, lidem tolik nevadí, když se napíše hrubka, ale tohle je psaní do médií, takže ať chcete nebo ne, hrubky v článku nemají co dělat. A je jedno, jestli se článek týká recenze na literární dílo, nebo popisu průběhu veletrhu s tématikou IT. Prosím autora, aby to nebral jako osobní útok, osobně si jeho práce vážím, ale když se budou i v médiích přehlížet hrubky, tak náš jazyk zdegeneruje.

Odpovědět na příspěvek

RE: pravopis

Autor: mouseho Muž

Založeno: 11.02.2010, 10:09

Jj, ten pravopis mě při čtení tež pěkně profackoval.;) Ale vzhledem k tomu, že práci HB znám a tež si dokážu představit, že to bylo psáno trochu "v zápalu" a možná pozdě v noci, tak to neřeším.;)
Ale tež souhlasím, že by se to nemělo dostat ven na tak seriozní web.;)

Odpovědět na příspěvek

RE: pravopis

Autor: miek Muž

Založeno: 11.02.2010, 10:28

Prosim te vyprdni se na pravopis, Cestina je hnusnej, tezkej a blbe prelozenej jazyk. Preklady zenskych jmen s -ova z toho se mi dela spatne. Navic ses zvyklej na stupidni dabing filmu a tady jen rozprasujes koko**ny. Jezis marja pokud s tim mas problem tak nic nepis a nese3 se do fora.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: pravopis

Autor: vicvixx Muž

Založeno: 12.02.2010, 09:25

miek:
No, jestli je náš jazyk blbě přeloženej (to jsem nějak nepochopil), hnusnej a těžkej, tak jsi buď hloupé kuře, nebo primitiv. Na co já jsem zvyklý, do toho je ti kulový. A pokud dokážeš být jen sprostý, tak se z fóra odpálkuj raději sám, "inteligente"!
Nic neměním na svém názoru, že článek je po obsahové stránce kvalitní, nicméně pravopisná stránka věci pokulhává. A v médiích by se tohle stávat nemělo, protože pak se začínají objevovat degeneráti jako Miek

Odpovědět na příspěvek

Ach jo

Autor: Autore Muž

Založeno: 11.02.2010, 10:35
Odpovědí: 0

Misto toho aby tvuj clanek lidi jen procetli a vytezily nejake to info, ale misto toho te tu kritizuji za gramatiku.

Priste to debi**m napis anglicky a budes mit klid. Protoze ani jeden znich by to neprelouskal ;) IY, vyjmenovana slova kazdy rok se menici je tak trapnej jazyk, ze to nema obdoby. Cestina by se mela zjednodusit.!!!!!!!!!!! Vite vubec ze Cestina je zdeformovana uz pri jejim zacatku ;) takovejch slov co mame prevzaty z nemciny a blbe opsane.

Odpovědět na příspěvek

RE: Ach jo

Autor: Petr Muž

Založeno: 11.02.2010, 12:32

"vytezily" se pise mekke "i" pokud to nejsou jen zeny:) myslim ze kdyz uz nekdo publikuje v takovem rozsahu, tak by clanek mel byt bez chyby. Ale 5 hrubek v jednom clanku je prilis. Tot muj nazor. Je to spis autorovo minus . Obsahove je clanek perfect

Odpovědět na příspěvek

RE: Ach jo

Autor: Joudaxx Muž

Založeno: 11.02.2010, 12:32

Proc je u Vas debil ten, kdo chce v clanku videt korektni gramatiku? Toto neni o vyjmenovanych slovech, pravidla, ktera toto definuji se pokud vim nemenila (nejsem zadny lingvista :-)). Anglicky asi napisu komentar na Vas prispevek, protoze by to bylo nepublikovatelne v rodnem jazyce :)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Ach jo

Autor: Petr Muž

Založeno: 11.02.2010, 23:28

Proste ten kdo tady neco mele o gramatice je debil a at jde otravovat nekam jinam ,ja jsem nechodim cist neco od blbecka ,kde patri meke i, ale neco se dozvedet o macu ,kdyz me bude zajimat dramatika tak asi pujdu jinam a ,je zajimavi ,ze tady na to nekdo porad dokola reaguje - proto vyzivam vsechny proboha nereagujte na toho pisalka

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Ach jo

Autor: petr Muž

Založeno: 12.02.2010, 11:48

pokud sem nechodis cist i prispevky pod clankem tak proc na to vubec reagujes? nikdo te nenuti se tady vyjadrovat. A pokud nekoho oznacujes za debila tak to svedci o tve nevychovanosti. Navic patris mezi to "stado" co neumi svuj rodny jazyk, ve slove "zajimavy" se pise tvrde Y. ve slove "vyzyvam" take:) To se uci deti uz na zakladni skole. A ti, kteri to neumi chodi do skoly zvlastni. Pokud dela hrubky dospely, je to jeho vizitka. A pokud vysokoskolak, je to o to horsi.

zda je nekomu jedno jake Y/I kde patri, prosim,ale kdyz uz pisu verejny clanek na takovem renomovanem webu, chtelo by to kazdopadne korekturu. Neumim si predstavit ze by takove hrubky byly v novinach, casopisech, v TV zpravach..

zajimaval by me nazor samotneho autora.. zatim k tomu nic nerekl:)

Odpovědět na příspěvek

RE: Ach jo

Autor: OC Muž

Založeno: 11.02.2010, 15:57

Forma a obsah, váženosti, by měly být v rovnováze; psát moudré věci češtinou absolventa zvláštní školy je _přesně stejně hloupé_, jako předkládat úplné nesmysly krásným jazykem.

Oceňuji nicméně, že Váš příspěvek rovnováhu formy a obsahu dodržel perfektně -- jak je chybný po stránce gramatické i stylistické, tak je blbý.

Odpovědět na příspěvek

Apple neumí opravit chybnou gramatiku?

Autor: Profesor Muž

Založeno: 11.02.2010, 15:57
Odpovědí: 0

Nevím, v jakém textovém editoru autor ten článek psal, ale v každém případě je to i špatná vizitka pro Apple platformu.

Věřím, že kdyby autor tento článek vytvářel např. v MS Wordu se zapnutou funkcí kontroly pravopisu, mohl si tuto ostudu s gramatikou ušetřit.

Odpovědět na příspěvek

RE: Apple neumí opravit chybnou gramatiku?

Autor: OC Muž

Založeno: 11.02.2010, 16:03

Takové ukrutně nečeské ohavnosti jako "Apple platforma", váženosti, korektor nepozná; to by měl znát autor, víme? Článku -- i příspěvku.

Jinak situace s korektorem pro Mac OS X je, myslel jsem si, dávno známá -- CDS se už před lety smluvilo s Ústavem formální a aplikované lingvistiky na MFF UK, že bude standardně přidávat k českým instalacím jejich špičkový korektor (který navíc obsahuje řadu doplňkových služeb -- např. možnost volby, zda jsou přípustné archaismy nebo ne, lematizátor a další); já ještě k tomu sehnal zdarma velmi slušné překladové slovníky.

Bohužel, poté, co bylo vše dávno domluveno, a co jsem korektor z ÚFALu pro Mac OS X upravil a doplnil k němu potřebné GUI, CDS náhle přestalo komunikovat, a dodatečně jsem se dozvěděl, že "byla vybrána Lingea".

Go figure :(

Odpovědět na příspěvek

Článek skvělý

Autor: zdeny Muž

Založeno: 11.02.2010, 17:19
Odpovědí: 0

Článek je aktuální a skvělý. Autorovi patří poděkovat. Pravopis je ta nejnižší složka, ke které je možno se vyjádřit. Je však typické, že k pravopisným chybám se vždy vyjadřuje nejvíc čtenářů. Sami se ve svých kritických připomínkách často dopouštějí také pravopisných chyb, o jiných ani nemluvě.

Odpovědět na příspěvek

RE: Článek skvělý

Autor: OC Muž

Založeno: 11.02.2010, 17:45

Ježíšmarjá... lidé, uvědomte si už jednou probůh, že napsat skvělý článek mizerným jazykem je zhruba totéž, jako přednést skvělou přednášku neumytý, nečesaný a páchnoucí :(

Odpovědět na příspěvek

RE: Článek skvělý

Autor: alex Muž

Založeno: 11.02.2010, 21:10

zahranicnym citatelom neexistujuci pravopis v clanku nic nehovori a tak si mozu v klude precitat obsah bez rusivych momentov :)))

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Článek skvělý

Autor: PH Muž

Založeno: 12.02.2010, 01:27

No ja, kdyz ctu neco slovensky, taky me chyby tahaj za usi (oci) :-)

Odpovědět na příspěvek

to je smutné...

Autor: radim Muž

Založeno: 11.02.2010, 21:05
Odpovědí: 0

A nemyslím tím jen Macworld Expo, ale i diskuzi pod tímto článkem...

Jinak článek je výborný!

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: