Macworld 2007 - Keynote Steva Jobse, část druhá - iPhone - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Macworld 2007 - Keynote Steva Jobse, část druhá - iPhone

10. ledna 2007, 01.00 | Když Steve řekl, že tento den Apple uvede tři nové revoluční produkty, všichni v sále mu to věřili. Steve ovšem – stejně jako několikrát ten večer – pouze vtipkoval, aby nakonec řekl, že místo mobilního telefonu, nového iPodu a internetového komunikátoru dnes představí jeden produkt: iPhone.

I když tento název již nikdo neočekával (kvůli stejnojmennému produktu firmy Cisco), nakonec jsme se jej dočkali – a pravdu měli ti, kteří očekávali nový tenký telefon, i ti, kteří čekali na nový iPod. A nakonec se nepletli ani ti z vás, kteří se těšili na Mac Tablet.

iPhone se od konkurenčních výrobků liší v několika ohledech. Předně je (bude) to nejtenčí chytrý telefon (11,6 mm), který se svou velikostí hodně podobá iPodu (30GB verzi). Přední strana nabízí dotykový displej a pouze jediné skutečné tlačítko, které slouží pro návrat do hlavního menu. Ovládací prvky se na displeji mění podle toho, kde se uživatel nachází, a telefon se ovládá pohyby a dotyky prstu po displeji. Po straně je umístěné kolečko pro ovládání hlasitosti, nahoře potom tlačítko pro probuzení/uspání telefonu. iPhone pravděpodobně nepůjde vypnout, ale pouze uspat – podobně jako iPod.

Ovládání iPhone nese označení Multitouch a Apple na něm pracoval několik let. Jedná se o přesnější a jednodušší způsob ovládání přístroje prstem ruky a Steve Jobs přímo na pódiu prezentoval možnosti použití (mimochodem živých ukázek bylo oproti tomu, co je vidět třeba na CES, opravdu hodně). Pro posun nahoru/dolů stačilo po displeji přejet prstem daným směrem, pro přiblížení obrázku nebo webové stránky stačilo dát dva prsty souběžně na displej a pohybovat s nimi od sebe – velice přesně tak šlo zazoomovat. Jedním dotykem displeje došlo k potvrzení volby. iPhone disponuje 3,5" displejem (160ppi), 2 MPix kamerou a speciálními senzory. Jeden slouží k rozpoznání naklonění telefonu a podle toho dojde i k natočení plochy – pokud se díváte na fotku a otočíte telefonem o 90 stupňů, fotografie bude pořád směřovat stejně (neotočí se), to je ideální pro širokoúhle obrázky. Na výšku jsou vidět jako malé, ale stačí otočit telefon a využít pohledu na šířku (není potřeba mačkat žádná tlačítka) a iPhone sám pozná, že byl natočen.

Další senzor slouží k rozpoznání přiložení telefonu k uchu – pokud dojde k přijetí hovoru, iPhone vypne dotykovou plochu, aby nedošlo dotykem ucha a tváře ke stisknutí tlačítek. iPhone obsahuje upravenou verzí Mac OS X – mimochodem iPhone zahrnuje více než 200 patentovaných technologií Apple. Synchronizace probíhá přes iTunes a do telefonu lze přenést kalendáře, kontakty, poznámky (neznámo z jaké aplikace), emaily, bookmarky a fotky.

Na hlavním displeji (odemyká se pouhým pohybem prstu zleva doprava) jsou v dolní části tlačítka, která oddělují základní aplikace telefonu – hudební přehrávač (iPod) je jednou z nich a oproti iPodu, jak jej známe dnes, nabízí i Cover Flow, neboli procházení alb pomocí jejich náhledu. Vedle hudby mu nečiní problém ani podcasty či video, které stejně jako obrázky reaguje na natočení displeje. Na rozdíl od iPodu iPhone dále disponuje reproduktorem.

Co se týče komunikace, iPhone nabízí 4-band, EDGE (v budoucnu 3G), WiFi a Bluetooth. SMS komunikace probíhá stejně jako v iChatu – místo zpráv pod sebou od různých kontaktů vidíte kompletní historii (i zvuky poslání zprávy jsou stejné jako v iChatu, včetně Aqua bublin). Při psaní se na displeji objeví dotyková QWERTY klávesnice a jednotlivá tlačítka jsou volena dotykem prstu. Technologie Multitouch by měla bránit nechtěným dotykům a psaní zjednodušovat; Steve, který iPhone prezentoval, působil dojmem, že psaní na displeji mu nečiní problémy, ale na druhou stranou, kdo někdy zkoušel psát tímto způsobem na telefonu, mi dá jistě za pravdu, že to není zcela jednoduchá záležitost (především kvůli chybějící odezvě stisknutí tlačítka). Ale na finální rozsudek, jak se na klávesnici píše, si budeme muset ještě počkat.

Jako konkurent BlackBerry nabízí iPhone emailovou komunikaci (podporován je jak POP, tak IMAP) a poradí si i s HTML emaily. To díky Safari, které slouží jako hlavní browser. Po dohodě s Yahoo! budou moci majitelé iPhone používat Free push email technologii od Yahoo! pro okamžitou synchronizaci emailů se serverem.

iPhone automaticky pozná, kde se nachází, a pokud je místo EDGE dostupné Wi-Fi, začne jej používat. Vedle prohlížeče a emailu obsahuje iPhone i další aplikace - Widgety. Ty vypadají stejně jako v Mac OS X a nabízí podobnou funkčnost (pokud by fungovaly stejně, neměl by být problém do telefonu nahrávat widgety, které jsou dostupné v OS X. Představte si to množství dostupných aplikací!). Apple začal vedle Yahoo! spolupracovat i s Google a nabízí integrované Google Maps, které jsou upravené pro toto zařízení a vedle klasické mapy umí zobrazit i satelitní snímky a dle konkrétní lokality upravit vyhledávání – dáte hledat StarBucks a iPhone najde kavárny v blízkém okolí. Pro vyhledávání využívá iPhone jak Google, tak Yahoo! a uživatel si může vybrat, jako službu použije.

Safari nabízí zobrazení kompletního webu, nikoliv upravené verze. Uživatel vidí celou stranu zmenšenou a dvojitým dotykem na displej dojde k přiblížení, pohybem prstu po displeji lze stranu posouvat. Příjemné je i možnost otevření více oken najednou. Safari v iPhone funguje dle prezentace stejně jako v Mac OS X.

Apple je zatím na bližší informace skoupý a i na výstavní ploše je iPhone schován za průhledným plastem a nikdo si ho ani nemůže vzít do ruky a pořádně otestovat. Rozhodně se nezdá, že by iPhone umožňoval pracovat s paměťovými kartami či soubory (co se stane, když přijde emailem xls, pdf či doc? Obrázky v emailu nejsou problém). Nezdá se také, že by iPhone disponoval souborovým manažerem, ale vzhledem k tomu, že se uvedení v USA dočkáme až v červnu tohoto roku, může být všechno jinak. Stejně tak podpora Javy, nebo řekněme diakritiky, je zatím neznámá a pro Evropu bude iPhone dostupný až ve čtvrtém čtvrtletí 2007; v Asii dokonce až v roce 2008. iPhone bude nabízen v síti Cingular (v USA) a je otázkou, zda bude dostupný i u nás a s jakým zpožděním se objeví na našem trhu oproti zbytku Evropy. Cena za 4GB variantu činí 500 USD a za 8GB 600 USD. Pozor, tato cena platí při dvouletém závazku u Cingular, tudíž samotný přístroj může mít na trhu jinou, vyšší cenu! Dále nebyla zmínka o MMS či radiu. K Apple telefonu budou dostupná i nová sluchátka s mikrofonem a BT handsfree (samo se uspí, když se uspí telefon). Baterie by iPhone měla při životě udržet po dobu pěti hodin (video, webový prohlížeč či volání), anebo 16 hodin při přehrávání hudby.

iPhone byl hlavním hřebem Keynote a nekonalo se žádné "One more thing" či uvedení iLife'07 nebo nové ukázky Leoparda. Letošní Keynote byla o jediném – o zaměření na nové trhy, které v roce 2001 započal iPod. Jak Steve Jobs prezentoval, mobilní trh je řádově větší než herní průmysl či počítačový segment a trh s hudebními přehrávači. Firma Apple by chtěla z tohoto koláče v roce 2008 uzmout 1% a prodat tak 10 milionů telefonů. Jasné zaměření na nové trhy dokazuje i změna názvu z Apple Computer Inc. na Apple Inc.

Apple se mění, a pokud jste tomu v posledních letech nevěřili, iPhone je jasná zpráva a ukázka směru, kam Apple bude směřovat – domácí zábava, mobilní zařízení, prodej obsahu. To, co bylo kdysi hlavní devizou firmy Apple, se dostalo mimo střed zorného úhlu. Pokud na firmu Apple koukáte jako na inovátora, máte bezpochyby z uvedení telefonu iPhone radost a nové představené řešení by mohly firmě Apple na mobilním trhu uspět (tzn. získat v roce 2008 ono jedno procento). Pokud je pro vás Apple synonymem pro počítač Mac, může vás dnešní Keynote lehce zklamat, neboť počítače již nejsou to hlavní, co značka Apple symbolizuje.

První díl Keynote

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

nic je nepouzitelne , ale hezke

Autor: Petr Muž

Založeno: 10.01.2007, 04:02
Odpovědí: 0

prachticky v se je pekne ale nanic zatim tak zaprve
iTV k nicemu nepotrebuji protoze kTV se pripojim pres DVI to HDMI primo z pocitace a prehtaju si co budu chtit a obracene tedy z tv do Macu to nepotrebuji (na TV mam rozliseni 1080p a tome
pocitac neposkytne) protoze prehravat filmy s rozlisenim 780 je prome doba kamena a tak si raci film prehraju na blueray tedy HD.
telefon je fantastisky toje pravda , ale vyhradni zastoupeni se Cingularem(tel.v USA) je nerentabilni ja pouzivam dva mobily s neomezenejma minutama od Sumcomu za 110$ mesicne tedy $55 za jeden
kdesto u cingularu je napr. 450 ninut za 39.99$, a2000minut za
99.99$ , a 4000minut za199.99$ plus dalsi penize za prenost dat coz muze byt taky pekna sumicka . takze dokud me apple bude diktovat spolecnost ta si ten telefon muze splachnout do zachodu protoze nehodlam jako driv zvysovat dividendy akcionaru .

Odpovědět na příspěvek

nic je nepouzitelne , ale hezke

Autor: Petr Muž

Založeno: 10.01.2007, 04:04
Odpovědí: 0

prachticky v se je pekne ale nanic zatim tak zaprve
iTV k nicemu nepotrebuji protoze kTV se pripojim pres DVI to HDMI primo z pocitace a prehtaju si co budu chtit a obracene tedy z tv do Macu to nepotrebuji (na TV mam rozliseni 1080p a tome
pocitac neposkytne) protoze prehravat filmy s rozlisenim 780 je prome doba kamena a tak si raci film prehraju na blueray tedy HD.
telefon je fantastisky toje pravda , ale vyhradni zastoupeni se Cingularem(tel.v USA) je nerentabilni ja pouzivam dva mobily s neomezenejma minutama od Sumcomu za 110$ mesicne tedy $55 za jeden
kdesto u cingularu je napr. 450 ninut za 39.99$, a2000minut za
99.99$ , a 4000minut za199.99$ plus dalsi penize za prenost dat coz muze byt taky pekna sumicka . takze dokud me apple bude diktovat spolecnost ta si ten telefon muze splachnout do zachodu protoze nehodlam jako driv zvysovat dividendy akcionaru .

Odpovědět na příspěvek

revoluce neni jednoducha

Autor: David Muž

Založeno: 10.01.2007, 05:22
Odpovědí: 0

Podle me bychom se mohli spis zamyslet nad tim, jak to bude pokracovat dal. Zacatek kazdeho revolucniho zarizeni je nelehky.
Musim uznat, ze bylo pomerne prekvapenim kdyz na konci celeho rozsahleho predstavovani iPhone, lehce Jobs odsekl, ze zarizeni bude prodavat vyhradne spolecnost Cingular a to je vse ( pomerne sklamani......pokud uvazujeme logicky.

A na zaver bych taky zapochyboval nad tim, ze Apple bude schopny prodat 10 000 000 iPhone v roce 2007. S takovym pristupem tezko.

Odpovědět na příspěvek

RE: revoluce neni jednoducha

Autor: miro novak Muž

Založeno: 10.01.2007, 11:57

add Cingular: zariadenie bude predavane aj cez Apple Stores
add 10 mil.: Osobne som pochopil, ze 10 mil. iPhone preda v roku 2008. A ak bude iPhone schopny prevadzkovat Skype, tak to zvladne lavou zadnou uz do 10 mesiacov od prveho predaneho stroja.

Odpovědět na příspěvek

skype

Autor: kirsten Muž

Založeno: 10.01.2007, 13:40

pochybuju, ze sa kazdy bude strkat libovolny aplikace do telefonu, to by asi moc nefungovalo. jeste tak mozny widgety, ale neco takoveho jako je skype? aplikaci bez zverejneneho kodu? to by udelal leda blazen. to spis udela apple vlastniho bezpecneho voip klienta, ale to je otazka...

Odpovědět na příspěvek

RE: skype

Autor: miro novak Muž

Založeno: 10.01.2007, 13:45

suhlasim s tebou, ze bezpecnost je najdolezitejsia. A mne je jedno, aky voip klient tam bude - Apple alebo iny.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: skype

Autor: kirsten Muž

Založeno: 10.01.2007, 13:53

myslel jsem teda spis komunikacni protokol nez samotnou aplikaci, ale asi si rozumime. ale je otazka, co to udela az se ve mestech rozsiri free hotspoty a do telefonu se bude davat wifi klient, co to udela s mobilnima operatorama? pujdou na cenu voip operatoru? ma nekdo o tom nejakou predstavu?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: skype

Autor: kirsten Muž

Založeno: 10.01.2007, 14:22

myslel jsem teda spis komunikacni protokol nez samotnou aplikaci, ale asi si rozumime. ale je otazka, co to udela az se ve mestech rozsiri free hotspoty a do telefonu se bude davat wifi klient, co to udela s mobilnima operatorama? pujdou na cenu voip operatoru? ma nekdo o tom nejakou predstavu?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: revoluce neni jednoducha

Autor: jendass Muž

Založeno: 11.01.2007, 02:39

kde jste zjistil, že se iPhone bude prodávat i přes Apple store jako samostatný mobil? Co jsem já pochopil, tak Apple má s Cingularem mnoholetou exluzivní smlouvu a velmi s ním chce dále splupracovat...

Jinak je to skutečně nádherbá záležitost a také si myslím, že 10 000 000 kusů v dáném termínu překoná...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: revoluce neni jednoducha

Autor: miro novak Muž

Založeno: 11.01.2007, 21:08

kde jste zjistil, že se iPhone bude prodávat i přes Apple store jako samostatný mobil? ... Povedal to sam Steve Jobs vo svojom keynote (cas okolo 1:08:00), kedy pritom ukaze na Cingular predajnu a Apple Store v NY

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: revoluce neni jednoducha

Autor: jendass Muž

Založeno: 12.01.2007, 10:44

mno to sice jo - to sem viděl, ale nikde nebylo řečeno, že bude v apple storu prodáván jako samostatný mobil. osobně sem to pochopil tak, že si ho s dotací od cingularu můžeš koupit jak u cingularu tak v apple store. jsem akorát zvědav jak to bude v našich končinách, jelikož cingular má smlouvu pro us trh, tak nevim kdo bude iPhone dotovat u nás a v Evropě...

Odpovědět na příspěvek

nikoho neděsí změna názvu společnosti?

Autor: Jirka Muž

Založeno: 10.01.2007, 09:06
Odpovědí: 0

Já chci nadále pracovat na počítači, ne na PC/M$ … a proto mě děsí tak jednoznačný odklon preferencí mého "dodavatele" počítačů (posledních 15 let) od svého původního zaměření - vývoje počítačů.

Odpovědět na příspěvek

RE: nikoho neděsí změna názvu společnosti?

Autor: butcher Muž

Založeno: 10.01.2007, 09:43

sedlak! zivot je zmena! keby opice nezacali hovorit a stale by mlatili kamenom o kamen, tak toto tu teraz necitas...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: nikoho neděsí změna názvu společnosti?

Autor: Jirka Muž

Založeno: 10.01.2007, 14:55

té odpovědi nerozumím - psal jsem o obavě, že Apple už nebude primárně výrobcem kvalitních počítačů, nýbrž spotřební elektroniky. A to mi (jakožto skutečně dlouholetému uživateli Maců) hodně vadí. Mluvím o obavě, že díky zaměření se na "přehrávače jakkoli zpoplatněného čehokoli" přestane klást důraz na to, co dlouho používám. Nejde mi o akcie Applu - nejsem akcionář. Zajímá mne, jestli budu moci nadále používat produktů této společnosti, které jsem si navykl používat ke své obživě.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: nikoho neděsí změna názvu společnosti?

Autor: Pawel Muž

Založeno: 10.01.2007, 19:28

Desi. Jeden rozcarovany se hlasi, citim to stejne. Vyvesil bych skoro cerny prapor. Ale to je irelevantni. (Uz bych se mel asi vratit do hrobu, pripadam si jak z jineho sveta - delam jeste v OS9, vyhovuje mi, nelakaji me vyskakujici barevne cacurinky, ani hry mi neschazi..)
Pocity mam asi jako kdyz Ti zanasi a utika milenka (..a zrovna s timhle?! Takovy pako! Jak to mohla udelat? Mohli jsme mit spolu normalni zivot. A krasnej![prrc] Jenomze ona rekla NE! A co muzu? ...zazobanec prachatej...)
(PS - kdyz uz jsem se tak rozjel - iFon se mi libi, s tema vychytavkama, ale tabletMac, nebo alespon lepsi MiniMac, by mi udelal radost)

Odpovědět na příspěvek

iPhone

Autor: Frigo Muž

Založeno: 10.01.2007, 09:25
Odpovědí: 0

Hoši, vždyť je to nádherná věcička. Foun co má v sobě OSX! Co chcete víc? Muselo to dát makačku a utajit to ještě! Změna názvu je logická,když se podíváme co Apple mimo počítačů začal vyrábět a hojně prodávat. A neznamená to, že jdou počítače stranou. Celou dobu příznivci Apple sní o telefonu,žadonili o tablet, tak to nyní je! HURÁ!

Odpovědět na příspěvek

Víc otázek než odpovědí

Autor: Honza Muž

Založeno: 10.01.2007, 09:36
Odpovědí: 0

iPhone vypadá hezky, ale přijde mi, že spoustu toho zůstalo i nadále utajeno. Jobs mluvil o "desktop class" aplikacích, ale vedle Safari nám ukázal jenom widgety. Jak moc osekaný bude OS X? Bude možné do telefonu nahrát další programy, třeba Skype pro volání přes wi-fi? Co iCal? Viděl jsem jeno widget, ale nikdo mi neukázal, jak se bude telefon synchronizovat s počítačem. Pokud Apple tyhle problémy do června vyřeší, mám se na co těšit. Teď ještě nevim.

Odpovědět na příspěvek

RE: Víc otázek než odpovědí

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 10.01.2007, 15:00

vyzera to tak ze to pouziva niektore frameworky z OS X a celkovo osekany *BSD zaklad. Na GUI a Safari/Mail sa pouziva WebKit jadro zo Safari, takze kedze aj widgety pouzivaju WebKit tak by to malo ist rozsirovat pomerne jednoducho.

Je viac ako jasne ze vsetko zobrazovanie robi WebKit. Otazne je ako to bude s podporou pokrocilejsich jazykov ako Java, C++ a hlavne Objective-C. Pokial by tam slo pridat nejaky VOIP postaveny na SIP (a to je aj iChat) bolo by to zaujimave. Kazdopadne sa jedna o moc peknu hracku. Teraz este rozsirit kapacitu na 32 GB, dat tam mini-DVI a USB a moznost pouzivat to po pripojeni k adapteru ako normalny mini OS X komp :)

Tiez sa bojim o bateriu - asi nebude uzivatelsky vymenitelna a o dobe v standby sa tiez nic nehovori. Inak genialny koncept

Odpovědět na příspěvek

jen se děsím oznámené ceny

Autor: ater Muž

Založeno: 10.01.2007, 09:39
Odpovědí: 0

v Čechách. "Ufoun" bude nepochybně za částku převyšující 20000,-. Čistě cena v eurech, která bude u levnějšího 499,- mi vychází pro naše české vody na 15000 k tomu je nutno přidat speciální českou přirážku zdejší distribuce (známe to všichni, že?) tak 20 - 25% a jsme na baj vočko 18000,- u dotovaného telefonu. Takže nedotovaný bude za kolik?
Skutečně bude asi hodně záležet na tom, co ještě nevíme o funkčnosti tohoto klenotu.

Odpovědět na příspěvek

Dva postřehy

Autor: Kessa Muž

Založeno: 10.01.2007, 10:46
Odpovědí: 0

Postřeh 1:
Všimli jste si, že iPhone umožňuje volbu songu přes CowerFlow mode>výběr CD>výběr songu? (Obal zvoleného CD se přitom otočí rubem k vám a vy zvolíte song.) Tedy defacto nový mod typu jukebox? Mohl by to být příslib toho, že se modu jukebox dočkáme i v iTunes na našich macích.

Postřeh 2:
Psaní SMS jako dialogu typu instant messaging bude zřejmě vyvolávat podvědomé pokušení v dialogu pokračovat. Vidíte historii dialogu, vidíte návaznost - myslím, že díky tomuto modelu psaní a přijmu SMS napíše majitel iPhonu měsíčně o dobrých pár SMS víc, než je tomu doposud. :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: Dva postřehy

Autor: kirsten Muž

Založeno: 10.01.2007, 13:30

to bych netvrdil. psani sms a chatovani se spis veci osobniho stylu, nekdo preferuje psani, nekdo telefonovani. taky zalezi na situaci. a pokud budes spojeny pres wifi (a o to jde u tohoto telefonu predebsi), pak je to uplne jedno.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Dva postřehy

Autor: reguin Muž

Založeno: 10.01.2007, 13:33

Je to systém jako ICQ, to je jasný a chytrý až na ty prachy :-(

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Dva postřehy

Autor: kirsten Muž

Založeno: 10.01.2007, 13:45

jako za cely telefon? zadna lace to nebude, to je jasny. videl bych to tak na 25 tisic, jako dotovany min, ale ne o moc. ale to je otazka vyvoje. neni to tak davno, kdy i nokia mela v nabidce telefon pres 20 tisic. a byl to obycejny telefon, neumel nic jineho. casem to spadne. taky bude chvili trvat, nez se vychytaji mouchy. a konkurence taky zapracuje.

Odpovědět na příspěvek

ehm

Autor: ptg Muž

Založeno: 10.01.2007, 10:56
Odpovědí: 0

rozhodne to bude chciet nejaku microfibre utierku a denne ten display lestit, inac bude celkom pekne upatlany. a nalepit nejaku foliu.

Odpovědět na příspěvek

A este Modbook - non-Apple MacTablet

Autor: Marian Muž

Založeno: 10.01.2007, 16:41
Odpovědí: 0

Mna prekvapilo aj uvedenie MacTabletu, ktory nevyraba Apple a bezi na tom OS X!!! Vola sa to Modbook.

http://gizmod
o.com/gadgets/laptops/axi
otron-modbooknot-the-ultr
aportable-we-wanted-but-w
ell-take-it-227572.phphttp://www.tuaw.com/phot
os/modbook-unveiling/


http://www.engadget.com/2
007/01/09/modbook-photo-g
allery-look-but-dont-touc
h-wait-you-can-to/

htt
p://www.digg.com/search?s
ection=news&s=modbook


http://www.macnn.com/arti
cles/07/01/09/modbook.unv
eiled/

http://eshop.ma
csales.com/shop/ModBook


Zaujimeve, nie?

Marian

Odpovědět na příspěvek

RE: A este Modbook - non-Apple MacTablet

Autor: j.t.d. Muž

Založeno: 13.01.2007, 17:16

Ale Apple ho v podstatě vyrábí - jde o vykuchaný MacBook, nacpaný do nového obalu s touchscreenem.

Odpovědět na příspěvek

Náhodné přijetí hovoru v kapse?

Autor: cRoman Muž

Založeno: 10.01.2007, 22:34
Odpovědí: 0

Pěkný Hi Tech kousek, ale čistě prakticky. Dotovaná cena 500$ nevypovídá nic o reálné ceně, to již bylo psáno výše. Navíc Apple své výrobky nezlevňuje, ale upgraduje - takže nedoufám na cenový propad. iTunes u nás v nedohlednu (před 1 až 2 lety jsem zaslechl, že každou chvíli by se měl spustit, ale asi z toho sešlo).
A to hlavní - já nosím telefon často v kapse u kalhot. Jakmile zazvoní - musí mít hodně dobře ošetřený soft. dotykového displeje, abych nezvedl hovor v kapse - a já se domnívám, že nic není dokonalé ...
Podle mě to bude taková hračička, pro holčičky a chlapečky.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: