AppleExpo2003 - Jobse přivítala hala plná do posledního místa - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

AppleExpo2003 - Jobse přivítala hala plná do posledního místa

keynote

17. září 2003, 00.00 | Keynote byla na evropské poměry "našlapaná" novinkami - diváci v zcela zaplněné hale kongresového paláce tedy museli být spokojení. Dočkali jsme se oznámení (byť dlouho očekávaných) nových přenosných počítačů a také nové bezdrátové periferie jsou zajímavým doplňkem.

Steva Jobse, CEO Apple, přivítal v zaplněné hale (sedělo se i na schodech) pařížského kongresového paláce obrovský potlesk. Jobs byl oblečen tradičně, tedy modré džíny a černý rolák, a vzal svou zhruba hodinu a půl dlouhou keynote pěkně "zostra". Bohužel první hodina byla opakováním již známých informací - zdálo se však, že dav se nenudil, reakce však nebyly tak časté jak je tomu u amerického publika, které se raduje takřka z čehokoliv.

Ještě před začátkem keynote bylo možné si všimnout změny - pryč byla náladová hudba 60. let, sálem zněla měkčí elektronická muzika, těsně před začátkem ji vystřídala píseň nedávno zemřelého Johnyho Cashe.

Ačkoliv je Paříž v současné době doslova polepená reklamami na iPod, těm se Steve věnoval jen okrajově, připomenul uvedení nových modelů minulý týden a omluvil se zákazníkům, kteří musí čekat na svého iPoda, neboť Apple prostě nestíhá výrobu.

Poměrně důkladně se Jobs věnoval Power Macům G5 - od procesoru, který si Apple nechal vyrobit od IBM, přes systém, kolem těchto procesorů postavený, až po samotné počítače, uvedené v červnu na WWDC. První potlesk se ozval u konstatování, že nové Macy jsou výrazně tišší než předchozí modely, Power Mac G4. Oproti předchozí době, kdy bylo možné budoucí vývoj maximálně věštit z karet, nyní Apple slibuje, že příští léto bude už na 3 GHz - doufejme, že na IBM bude dlouhodobě větší spolehnutí než na Motorolu.

Další část keynote byla věnovaná Pantheru - Jobs opět zdůraznil, že je největším dodavatelem UNIXového operačního systému na světě. Postupně se věnoval řadě z více než 150 novinek v Pantheru, jako je nové rozhraní Finderu (přechod k trochu rozlišnému způsobu práce Apple vysvětluje jako zaměření na uživatele, nikoliv na počítač, jak tomu bylo doposud), jednou ze zajímavých "blbinek" je integrace panelu pro nastavení pozadí plochy s iPhoto - je tedy možné si snadno vybrat libovolnou fotku z alba v iPhoto. Velký ohlas si vysloužilo předvedení rychlého hledání v novém Finderu.

Rovněž další nové funkce, jako je Exposé, dovolující snadný a především rychlý přístup k jednotlivým otevřeným oknům a ploše, či Fast User Switching pro rychlé přepínání aktivních uživatelů, vyvolaly v publiku ohlas. Steve Jobs je však podle všeho nejvíce nadšený z iChat AV, klienta pro instant messaging, umožňujícího kromě textové komunikace také komunikaci hlasovou nebo videokonferenci. Betaverze iChat AV byla uvedená v červnu na WWDC a od té doby si ji nahrálo půl milionu uživatelů.

Diváky však určitě zklamalo, že Jobs neohlásil kdy přesně se Panther dostane do prodeje - zatím stále zůstává v platnosti "do konce roku". Nebyla ohlášená ani žádná "ochrana", tedy například levnější upgrade na počítače zakoupené v současné době a vybavené ještě Mac OS X 10.2.x - uživatele tak čeká záhy další výdaj na plnou verzi Panthera, což je 129 USD, resp. 149 Euro. V současné době je vývojářům dostupná verze 7B68, která stále obsahuje chyby a nedá se tedy označit za kandidáta na finální verzi. Panther Preview, které je k vidění na stánku Apple, je verze 7B66.

Potom se Jobs zmínil, že by rád mluvil ještě o jedné věci - přenosných počítačích (vzrušený šum v sále). Apple již v lednu označil tento rok za rok přenosných počítačů, a prodejní výsledky to podle Jobse jasné potvrzují - v posledním čtvrtletí byl podíl přenosných počítačů 42%. Šťourové mohou namítnout, že je to následek špatných prodejů stolních Power Maců G4, které se propadly na své naprosté dno, takže podíl notebooků zákonitě naroste.

Každopádně, nejdříve se Jobs zmínil o modelech uvedených letos v lednu, tedy 12" a 17" PowerBooky - zatímco 17" PowerBook je podle Jobse špičkové dílko, které se konkurenci zatím nepodařilo překonat (konkurenční stroje jsou výrazně těžší a větší), 12" PowerBook je nejmenším "kompletní" notebook od Apple. Po "pochválení" obou strojů následovalo to, na co každý čekal - oznámení jejich upgrade na procesory PowerPC G4 1,33 GHz v případě 17" verze a na 1 GHz u 12" modelu. Cena 17" konfigurace klesla na 2999 USD, 12" verze je podle mechaniky za 1599 nebo 1799 USD. O konkrétních technických parametrech podrobně píšeme v samostatném článku.

A co 15" PowerBook G4 Titanium? Byl uveden v lednu 2001 a od té doby postupně vylepšován, byť poslední upgrade přišel v listopadu loňského roku. Podle Jobse se konkurenci stále nepodařilo dohnat již legendární "Titanium". Ovšem teď je potřeba dorovnat řadu a tak je tu nový 15" PowerBook G4, s hliníkovým obalem a designem shodným jako jeho dva bratříčci. Rychlost procesoru je maximálně 1,25 GHz a počítač je možné mít vybavené také podsvětlenou klávesnicí. K dispozici jsou dva modely, lišící se rychlostí procesoru, optickou mechanikou a dalšími drobnostmi, cena je 1999 USD a 2599 USD. Pozitivní zpráva pro zájemce o nové stroje je, že jsou dostupné ihned, tedy nebude nutné čekat i měsíce jako letos v lednu. Podle dotazu u jednoho z prodejců přímo na Apple Expo budou nové stroje v Paříži k dispozici již tento týden.

A na závěr - "One more thing..."! Z tohoto hesla by si Jobs mohl už udělat ochrannou známku, publikum po objevení se titulku začíná nadšeně tleskat a pískat. A tentokrát vyšel náš tip do puntíku: Jobs uvádí novou myš a klávesnici, ovšem využívající bezdrátové spojení pomocí Bluetooth. Myš má v sobě dvě AA baterie a má vydržet v provozu tři měsíce, klávesnice s 4 AA baterkami dokonce 9 měsíců. K tomu provoz až do 10 metrů, zabezpečený 128 bitovým šifrováním a technologií proti rušení, to vše za 69 USD za kus - klávesnice a myš se prodává zvlášť a zatím se nezdá že by se jednalo o standardní součást dodávek. Bezdrátové příslušenství bude k dispozici za dva týdny. Bohužel na stánku Apple na Expu není k vidění.

Keynote byla na evropské poměry "našlapaná" novinkami - diváci v zcela zaplněné hale kongresového paláce tedy museli být spokojení. Dočkali jsme se oznámení (byť dlouho očekávaných) nových přenosných počítačů a také nové bezdrátové periferie jsou zajímavým doplňkem. Možná nás trochu zklamal silný důraz na Panthera, aniž by se objevily nové informace a především datum uvedení do prodeje.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Poznámka ke slohu

Autor: Roman Petrla Muž

Založeno: 17.09.2003, 07:02
Odpovědí: 0

Díky za tradiční reportáž!
Jen mě trošku překvapily první tři věty článku: každá začíná jménem Steva Jobse, což vypadá dost divně.

Odpovědět na příspěvek

RE: Poznámka ke slohu, ach jo.

Autor: Pes Karter Muž

Založeno: 17.09.2003, 07:46

To je zase moda, hodnotit kazdy clanek po strance slohu ! Ty prvni vety me osobne nijak nezarazily. Me se Martinuv styl naopak libi. Je osobity. Jeho prispevky uz, trofam si rict, poznam. A ctu je rad :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Poznámka ke slohu, ach jo.

Autor: Roman Petrla Muž

Založeno: 17.09.2003, 08:43

Mně se Martinův styl taky líbí - a právě proto mě zarazil začátek.

Odpovědět na příspěvek

sloh je mi zcela ukradenej:-)

Autor: Starik Muž

Založeno: 17.09.2003, 09:21

zasloužil by si být v každé větě..... ale ono je mu to naštěstí šumafuk... neměl ani kravatku jako ti co u nás předváděli G5:-))))

super počteníčko, kdysy jsem zažil Steva naživo a hodně zbízka na NextStep expo..... když jsem to čet tak jako bych tam byl mrazilo v zádech

dík vemi pěkný

Odpovědět na příspěvek

RE: sloh je mi zcela ukradenej:-)

Autor: Starena Muž

Založeno: 17.09.2003, 10:43

Už budu...

Odpovědět na příspěvek

nu mi hobiti na gramatiku a sentiment nedáme

Autor: Starik Muž

Založeno: 17.09.2003, 10:49

stařeno:-)

Odpovědět na příspěvek

RE: Poznámka ke slohu

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 17.09.2003, 11:32

Ja jsem se taky prekvapil :) na moji obranu snad jen ze pracuju docela v casovem pressu, tiskove centrum zavira v 7 a kdyz jsem delal korekturu clanku z hotelu pres GPRS (100 kb za 21 Kc, a nejde to na firemni ucet :)) tak jsem sice upravil zacatek, ktery obsahoval jinou nelogicnost, ale tohoto jsem si vsiml az ted, pri cteni na serveru. Takze to samozrejme upravim :)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Poznámka ke slohu

Autor: Roman Petrla Muž

Založeno: 17.09.2003, 12:40

Tušil jsem, že to tak nějak bylo:-)

Odpovědět na příspěvek

specifikace PB

Autor: onehalph Muž

Založeno: 17.09.2003, 07:51
Odpovědí: 0

ja nevim, mozna budu mit trosku detinsky dotaz, ale po precteni podrobnejsi specifikace PB na apple.com mi prijde, ze nejvic si polepsil asi ten 12-ti palcovy model - nechapu totiz, proc se u ostatnich modelu ztratila L3 cache? Ma to nejake logicke opodstatneni? Neni to spis krok zpet? Diky za vysvetleni ...

Odpovědět na příspěvek

3 GHz

Autor: ushneek Muž

Založeno: 17.09.2003, 08:02
Odpovědí: 0

šajze, tak to počkám na ty 3 GHz

Odpovědět na příspěvek

RE: 3 GHz

Autor: claire Muž

Založeno: 17.09.2003, 11:57

Presne tak, 3 GHz G5 se (snad uz vychytanym) systemem uz stoji za zvazeni ...

Odpovědět na příspěvek

specifikace PB

Autor: onehalph Muž

Založeno: 17.09.2003, 08:51
Odpovědí: 0

ja nevim, mozna budu mit trosku detinsky dotaz, ale po precteni podrobnejsi specifikace PB na apple.com mi prijde, ze nejvic si polepsil asi ten 12-ti palcovy model - nechapu totiz, proc se u ostatnich modelu ztratila L3 cache? Ma to nejake logicke opodstatneni? Neni to spis krok zpet? Diky za vysvetleni ...

Odpovědět na příspěvek

RE: specifikace PB

Autor: JJ Muž

Založeno: 17.09.2003, 09:55

Že by rychlé paměti DDR, které L3 cache nepotřebují?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: specifikace PB

Autor: Honza Muž

Založeno: 18.09.2003, 04:05

Koukni na: http://barefeats.com/al15
.html

Podle poznamek TiBooky neutrpely vykonnostne odejmutim L3 kese. Nezbyva nez verit ci vyzkouset...

Odpovědět na příspěvek

cena

Autor: korko Muž

Založeno: 17.09.2003, 13:09
Odpovědí: 0

mna skor stve politika Apple, ze maju casto krat ceny v EURO drahsie ako v DOLAROCH .. pritom dolar je uz dost dlho slabsi ako euro .. takze neviem preco zbytocne vymyslaju ...
kua
129dolarov a 149 euro za panthera .. je dost rozdiel .. aj ked dufam, ze daju aj nejaky upgrade price .. lebo inak asi ostanem s jaguarom :-(

Odpovědět na příspěvek

RE: cena

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 17.09.2003, 16:11

U techto drobnosti to docela chapu, protoze nezanedbatelnou castu nakladu tvori preprava, marze a pod. Vsimnete si prosim ze cena pocitacu je stejna nebo nizsi nez v USD, byt jsem nepochopil, jakou politikou se to presne ridi - u novych pocfitacu je vsude, krome jednoho modelu cena setjna pro USD i Euro.

Odpovědět na příspěvek

životní styl??? aneb není to jen o ceně

Autor: Starik Muž

Založeno: 17.09.2003, 16:27

ať je to v dolarech či euro, drobnost/nedrobnost,
je to nehorázné chtít za tu nestabilitu a nevyladěnost každej rok tolik penízkůůůůůůůůů


ale proč ne:o) když shi..windowsáci donorovali shitsoft tolik let....podpoříme jablka padající už i mimo podzim

třebas půjdou do sebe..... teda ta jablka

Odpovědět na příspěvek

RE: životní styl??? aneb není to jen o ceně

Autor: Vojta Muž

Založeno: 17.09.2003, 17:22

Nojo, jenze u Windowsaku to dotovani privedlo dany system ke stabilite a vykonu, kdezto u Maca to stabilni system vede k nestabilite ;)))))

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: životní styl??? aneb není to jen o ceně

Autor: Starik Muž

Založeno: 17.09.2003, 17:37

jak pouda pan Cada je to v carbonu:-) ale oni to dopiplaj....

mam v zive pameti nervy nad 10.1..... a pak na konec to bylo stabilnííí i konzistentní víc nez je dnes 10.2.6:-)

ale NextStep to pravda jeste zdaleka neenii!!!!!!

vydrzat

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: životní styl??? aneb není to jen o ceně

Autor: claire Muž

Založeno: 17.09.2003, 17:40

Stabilita, vykon? To je relativni ... muzu vam dat x prikladu o pravem opaku ... rekl bych, ze stabilita se zvysuje, ale za stabilni system bych je neoznacil ... bohate mi staci vylomeniny systemu, kdyz nenamapuje nejaky sitovy disk resp ma problemy se spojenim na exchange, to jdou do hajzlu i aplikace, ktere s tim nemaji nic spolecneho resp zamrzaji okna ...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: životní styl??? aneb není to jen o ceně

Autor: Lukáš Gallina Muž

Založeno: 18.09.2003, 00:02

Mily Claire, mate taky mas problemy s tim odpojovanim namapovanych disku po urcite dobe na Win server? Ptal jsem se uz panu v minule diskuzi, co si na to stezovali, lec neodpovedeli mi. Pokud ty problemy mas a nejenom na Macu, prideluje Ti IP DHCP server?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: životní styl??? aneb není to jen o ceně

Autor: Dave Muž

Založeno: 18.09.2003, 17:32

Slava, koncene voditko. Ano - mam DHCP, sice mohu namitat, že pod 9.xx se disky neodpojuji, ale to je tedy vlastnost Xka?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: životní styl??? aneb není to jen o ceně

Autor: Michal Muž

Založeno: 18.09.2003, 17:46

Mam X, DHCP, Win Server 2000 a disky drzi celej den. Odpojuji se pouze pri uvedeni HDD do spanku ! Zkus se mrknout na nastaveni uspory energie a vypnout uspani HDD (pripadne radsi uspani vseho).

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: životní styl??? aneb není to jen o ceně

Autor: Dave Muž

Založeno: 22.09.2003, 14:25

That is it. Vypnutá úspora energie - a disky drží (alespoň přes tneto víkend a dosud). Tedy konkrétně - HDD se nevypínal ani před tím, nastaveny byl pouze display shutdown).

Díky za obezličku!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: životní styl??? aneb není to jen o ceně

Autor: Lukáš Gallina Muž

Založeno: 18.09.2003, 17:55

Totiz. Pokud se IP prideluje dynamicky, po nejakem case expiruje a je pridelovana nova. A tohle mi delalo problem: Win server pridelil NOVOU adresu, pricemz doslo ze stanice k refresi techto pripojenych disku a server to zamitnul. Stanice (Mac i Windows) disk odpojily.

Stacilo na Win serveru v DHCP serveru nastavit delsi cas platnosti IP - napr 3 dny a problem zmizel.

Me to pomohlo. Treba i vam.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: životní styl??? aneb není to jen o ceně

Autor: Lubos Muž

Založeno: 18.09.2003, 16:56

Ak podla Vas je meritkom stability MS Exchange, tak panbuh potes. MS Exchange nechodi stabulne ani na Windows s Outlook klientami !!!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: životní styl??? aneb není to jen o ceně

Autor: Lukáš Gallina Muž

Založeno: 18.09.2003, 17:56

Jak komu :)

Odpovědět na příspěvek

RE: životní styl??? aneb není to jen o ceně

Autor: George Muž

Založeno: 18.09.2003, 09:08

Pani najskor by som xcel len podotknut nieco k tej cene ked sa zacalo o tomto pisat,bohuzial je to business a aj keby sa kurzi vyrovnali nic by sa tym nezmenilo ,keby isiel dolar nahor amici by sa len potesili a keby islo Euro dole tak by boli sklamani a museli by znovu prisposobyt ceny nahor a niekde sa tie straty musia vykrit,podalsie vzdy sa ceny prisposobuju ekonomickej situacie regionu, a pokial to ludia akceptuju je to OK.

A dalej co sa tyka dalsej casti " životní styl??? aneb není to jen o ceně " co sa tyka systemov tak Winshit by som sem vobec do tejto diskusie nezapajal pretoze to je uz len mrtva platforma s ktorou sa Mac OS neda a vlastne ani nemoze porovnavat a system ten maju uuuuplne na hovno len na porovnanie kolko penazi z vas vytiahne PC akoze nadupane + software a kolko Mac co vsetko dostanete s Macom a co s PC, kolko starosti mate z Mac a kolko z PC a nakoniec ta spominana stabilita to uz asi ani nemozem porovnavat OS X sa totiz dostava do uplne inej dimenzie komunikacie s clovekom co snim pracuje.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: životní styl??? aneb není to jen o ceně

Autor: Vojta Muž

Založeno: 18.09.2003, 11:36

To je pravda, s tim Winsitem starosti doma vubec zadne nemam :) Neznam problemy s cestinou a neztraci se mi maily v lokalizovanem mailovem klientu :)

Odpovědět na příspěvek

baba ..... ztrata mail v lokalizovanem klientu a jine:-)

Autor: starik Muž

Založeno: 18.09.2003, 16:24

neprozretelne jsem si vcera nechal od dodav dat na Macika ceskou lokalizace kvuliva sefikovi:-(

i kdyz mam na svem acount English tak to je v pr....
word zdivocel, majly chodej prazdny (ne vsak v Entourage), a data co taham z Netu pro vrchnost jsou kvalitni cinskej caj na ceskou mutaci nepreveditelny.....

jd
u to preinstalovat

a sefa naucit anglicky menu:o)

Odpovědět na příspěvek

RE: životní styl??? aneb není to jen o ceně

Autor: George Muž

Založeno: 18.09.2003, 09:15

a este nieco no neoplatia sa za dobre veci zaplatit???

Odpovědět na příspěvek

OPLATI

Autor: Starik Muž

Založeno: 18.09.2003, 09:40

oplati!!!!

i kdyby mamzelky se rozvadeli:-)

ja te sve taky nemohl vysvetlit proc mame Maca...
kdyz: u toho furt sedim, nic si na tom nemuze udelat:) asi myslela napsat dopis v .DOC (stahl jsem ji ThingFreeOffice).... neda se na to ukradnou ani koupi zadna hra:-( .... a porad do toho strkam prachy misto do jejich hadrikuuuuu

pravda ale je, ze kdyz okolo nej prosla tak se usmala, kdyz jsem ho tahal po byte a pustil Froda...., vypaloval celemu mestu CD i s nazvama pisnicek, pustil windows v bezpecnem okne ne podle mych prani, ale presto stabilni Xsitky....

tak ji argumenty dosli a po rozvodu Macicek(iMac) zustal doma:-) decka jsou uz tak naockovany, ze kantory trapej kde muzou.....

tak jsem si poridil Macika (eMac) v praci, abych se mohl zlobit jak nadhrne to ti aplisti mrsej:-)))))))

Konec jdu makat George at mi sefik toho macika nesebere (stejne porad u nej sedi)... uz aby si koupil tu G5.... já blbec mu poradil at jeste pocka tak pul roku:-(((((

Odpovědět na příspěvek

RE: Oplati 2x

Autor: Pes Karter Muž

Založeno: 18.09.2003, 15:22

A co se tyce tech her ... takovy "Ten for X" nejsou spatny (uz je mam doma). Nejsem moc na hry a tohle je na obcasny odreagovani docela "cool" jak se ted ma spravne rikat :-)

Odpovědět na příspěvek

Ten for X

Autor: starik Muž

Založeno: 18.09.2003, 16:11

jak to ma hobitek milousek legálne sehnat?????
starika hry taky neberou, ale cihlicky jsou cihlicky

mlady hobitci ale parej, kdyz maj co::::::o)

porad Pesane

dik predem

Odpovědět na příspěvek

RE: Ten for X

Autor: martan Muž

Založeno: 18.09.2003, 16:39

http://www.dtpobchod.cz/d
efault.asp?cls=SPresentTr
ees&StrSort=SWAF00,
Ten for X - Games 1.0 Mac
Výrobce: Ostatní
Náš kód: UZATFG1BXI 2 440.00 Kč, ale nečekej od toho moc :o)

Odpovědět na příspěvek

dik

Autor: starik Muž

Založeno: 18.09.2003, 16:50

a necekam:-)

Odpovědět na příspěvek

RE: dik

Autor: Bufo Muž

Založeno: 18.09.2003, 16:56

tady na diskuzi máš i seznam .) http://www.mujmac.cz/art/
hry/ten_for_x_games.html

Odpovědět na příspěvek

RE: dik

Autor: JiF Muž

Založeno: 19.09.2003, 15:18

Kdyby se starik zeptal, mohl to tam mit ve stredu s tou Czestinou :-)

Odpovědět na příspěvek

starik je holt pako:-)

Autor: starik Muž

Založeno: 22.09.2003, 09:20

ale asi to tem mladejm poloparanum poridi.... nejmladsi je 10 a vubec nestojim aby parili od rana do vecera

a co se tyce Tetrisu je jednoznacne nejlepsi!!!! odreagovadlo...

Odpovědět na příspěvek

ale na tom shopu jsem ocekaval vic:-) SW

Autor: starik Muž

Založeno: 18.09.2003, 16:59

kurna uz to jednou nekdo rozetne??? kdyz mladasovi objednam hru na Maca z Amazomu tak mi zdvorile napise, ze tato destinace CR se nepodporuje......

prav
da prkotina nejakej SW

jen si rejpnu .... windows se rozjeli i kvuliva gamesam

Odpovědět na příspěvek

RE: ale na tom shopu jsem ocekaval vic:-) SW

Autor: Pes Karter Muž

Založeno: 18.09.2003, 17:22

Taky tam ale stale plati (prosim nebijte me, neni to flame) ze bud se dela poradna prace, nebo se hrajou hry. "Kvalitni hry" spolehlive rozhodi kazde PC. Mame doma 3 PC, tak vim, ze to neni zadna prd.. Nainstalujeme novou hru a prestane chodit nejaky SW. Doladime ten SW a hele, ona prestane chodit ta hra.

Kdo chce parit, ma si koupit Playstation !

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Ten for X

Autor: Pes Karter Muž

Založeno: 18.09.2003, 17:13

"ale necekej od toho moc :o)" to jsem uplne nepochopil:

2562,- Kc / 13 = 197 Kc za jednu hru

To jsou pidihry ! a jako takove jsou super :-)

No nic pro velky "parany" :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Ten for X

Autor: Martan Muž

Založeno: 18.09.2003, 17:43

takové hry byly aktuálni před 8 lety:)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Ten for X

Autor: Pes Karter Muž

Založeno: 18.09.2003, 17:46

Tak to mi vubec nevadi. Dvacet let starej Tetris mam nejradeji :-)

Odpovědět na příspěvek

Online Stream?

Autor: Ja Muž

Založeno: 17.09.2003, 21:03
Odpovědí: 0

Je niekde dostupny online stream (zaznam) z tejto keynote?
Vdaka

Odpovědět na příspěvek

PowerBook nebo PowerCook ?

Autor: Ivo Muž

Založeno: 17.09.2003, 22:40
Odpovědí: 0

http://discussions.info.a
pple.com/WebX?14@7.HVobas
Lxfbl.2@.5999a141

Ono se stejne velkou slavou, nadsenim a napjatym ocekavanim prichazely vsechny dnes jiz existujici verze Macu, ktere casto uzivatele dost stvou (napr. predchozi verze PB s vyjicimi vetraky) - ale nikoho z Apple to uz nezajima, zase oslnit novymi verzemi, na ktere zase brzy napadne prach, to je realna filosofie. Dotahnout neco do konce, aby to opravdu uspokojive a poctive fungovalo, to uz neni treba, ze ... A priznat si chybu, to je zcela nad sily Apple - ztelesneneho a nafoukaneho mrtveho brouka. Snad jen kdyz nesnesitelny rev G4 uz vzbudil temer uzivatelskou revoluci, nenapadne se nabidly humannejsi soucastky ...

Odpovědět na příspěvek

RE: PowerBook nebo PowerCook ?

Autor: Pes Karter Muž

Založeno: 18.09.2003, 09:37

Amen :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: PowerBook nebo PowerCook ?

Autor: JiF Muž

Založeno: 19.09.2003, 08:18

Ale to prece neni jen vec Apple. Nejsem zadnej antiglobalista ani ekonom, ale prijde mi to vsechno jako nejakej zavod, kde se splasili kone. Vsichni (a nejen u pocitadel) honem honem cpou na trh nedotazeny veci a koukaj, jak na tom usetrit par haliru (centu). Kvalita a technicka dokonalost jsou az nekde vzadu. Nad vsim sedi magor s kalkulackou a firmy jsou ochotny pro usetrenou kacku pokazit uzitnou hodnotu veci. Pritom casto by tu kacku uzivatel rad prihodil. Ale co kdyby to konkurence neudelala a jeji ponizeny polosmejd byl o tu kacku levnejsi nez "nas" dodelany a vychytany vyrobek? Dokavad budou lidi koukat napred na cenu a min na to, co za ni maji, lepsi to nebude.

Amen :-))

Odpovědět na příspěvek

powerbooky a 23" flat panel

Autor: Petr Blau Muž

Založeno: 18.09.2003, 16:41
Odpovědí: 0

Mam laicky dotazek bo jsem este neprisel v realu s powerbookem do styku. Daji se 12" 15" a 17" ty nove prezentovane powerbooky napojit na apple 23" LCD flatpanel? Zajimaji me zkusenosti z praxe. Ne to co je podle prospektu mozne ale estli to realne v OS X 10.2.6 bo v 10.3 beta nejak rozumne funguje? Uvazuji o koupi nektereho z nich a podle max. rozliseni pro ex. lcd se chci definitivne rozhodnout.

Odpovědět na příspěvek

RE: powerbooky a 23

Autor: Pitlik Muž

Založeno: 18.09.2003, 17:05

Nadsene provozuji PB 17" + ACD 20". (min. 10hod./denne DTP prace.) MAM TADY TICHO!!! Pozor - je potreba redukce za cca 5000,- mezi book a monitor. Take pod ceskym OS X nelze ovladat jas displaye, protoze PB17 ma jiny vzhled ovladaciho panelu pro monitor. Pod US systemem neni problem.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: powerbooky a 23

Autor: ak Muž

Založeno: 18.09.2003, 23:08

U novych powerbooku jiz potreba redukce neni

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: powerbooky a 23

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 19.09.2003, 00:35

Ehm, ADC je neco jineho nez DVI.

Odpovědět na příspěvek

RE: powerbooky a 23

Autor: jb Muž

Založeno: 18.09.2003, 17:23

Mne 17' PB desktop nahradi. Pokud mate moznost pracovat mimo danou kancelar a jste ochoten zaplatit neco navic ... Ja pracuji pouze na notebooku a to i pred tim, nez jsem switchnul na Maca. Stoji to holt vic. Neco za neco.

Odpovědět na příspěvek

Apple Store CZ

Autor: Sid Muž

Založeno: 19.09.2003, 09:04
Odpovědí: 0

Může mi někdo objasnit, proč je v nabídce internetového obchodu na Apple.cz jenom jeden (nejvyšší) model PowerBook-u? To jako jiný nedodávají?

A ještě: má někdo představu, kdy se u nás budou nabízet nowé PowerBook-y?

Dík. S.

Odpovědět na příspěvek

RE: Apple Store CZ

Autor: Bufo Muž

Založeno: 19.09.2003, 09:35

Dle sdělení jednoho dealera je možné PB už objednat, dodávka do deseti dnů a ceny jsou snad příjemnější než u straých modelů :)mám taky zálusk na 15" cena kolem 65 000,- :)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Apple Store CZ

Autor: Sid Muž

Založeno: 19.09.2003, 12:08

Můžeš mi prosím upřesnit toho dealera, já právě s jednim mluvil a ten říkal nejdřív za měsíc...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Apple Store CZ

Autor: Bufo Muž

Založeno: 19.09.2003, 15:43

Maximac, pan Pípek :)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

stařeno:-)


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: