TiBook – další rekord - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy z Internetu

TiBook – další rekord

PowerBook G4 Titanium

26. dubna 2001, 00.00 | Co všechno může způsobit “exotický” počítač při letištní kontrole?

Předběžná opatrnost je určitě dobrá věc, ale ty důsledky! Přes 30 zpožděných letů, stovky zdržených cestujících, minimálně jedna prošvihnutá svatba v Las Vegas, skoro šestihodinové ochromení a evakuace části letiště – to není na jeden laptop špatná bilance.

Stalo se v úterý na letišti v Burbanku v Kalifornii a bombový poplach měla na svědomí brašna s laptopem s titanovým povrchem, patřící společensky unavenému cestujícímu. Označení TiBook či Apple v oficiálním vyjádření samozřejmě nepadlo; média se nedozvěděla ani kdo byl tím šťastlivcem, jehož TiBook neprošel kontrolou.

Podle informací ze serveru L.A. Times nastaly první potíže u rentgenu, kde se obsluze nepodařilo získat uspokojující snímek. Zpráva vyznívá tak, že personál letiště si nebyl jistý, zda jde o skutečný laptop. Po selhání rentgenu byl proto laptop spolu s brašnou testován na chemická residua - stopy látek, které by mohly být použity při výrobě výbušniny. Výsledek byl opět znepokojující, a tak museli být na prozkoumání počítače pro jistotu povoláni policejní pyrotechnici. Skoro na šest hodin tak bylo letiště v Burbanku zcela ochromeno, a zatímco pyrotechnici zkoumali počítač, pasažéři v nejbližším okolí kontrolního místa byli evakuováni do jiných částí letiště. Dotčené lety vyčkávaly ve vzduchu, některé byly přesměrovány. Jiné po oznámení problémů vůbec nevzlétly a letadla vyčkávala, až bude jisté, že v Burbanku bude možné přistát.

Kontroloři a vyšetřovatelé by možná vyřešili celou věc i rychleji, nebýt toho, že majitel TiBooku k tomu všemu zřejmě vydatně přikládal pod kotel - ještě i do kontrolního stanoviště vkráčel s lahví vodky v ruce, kromě toho měl další láhev s vodou (obě byly zabaveny k dalšímu prošetření) a nějaké léky. Podle personálu letiště nebyl cestující jednoduše ve stavu, kdy by mohl spolupracovat a odpovídat na otázky.

Jak říkám, předběžná opatrnost je dobrá věc a dovedu si představit, že se kontrole na letišti příliš nechtělo otevřít a vyzkoušet zřejmě příliš exotický laptop. Cestující byl nakonec propuštěn a podle vyšetřovatelů se podařilo nalézt uspokojivé vysvětlení pro chemické stopy - povrch TiBooku prý vinu nenesl. Dva závěry jsou ale myslím jasné – Apple musí posílit reklamu a zaměstnanci letiště v Burbanku by měli pravidelněji číst Mujmac, pak by jistě potíže s identifikací TiBooku neměli.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Humor  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: