Malé, ale užitečné VII. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy z Internetu

Malé, ale užitečné VII.

17. července 2007, 00.00 | Po delší době opět malá várka widgetů pro oživení vašeho Dasboardu. I když dnes vybranými kousky popřeme titulek článku.

Widgety nemusí být vždy malé a samozřejmě jejich užitečnost je také pro každého jiná. Těmi málo užitečnými a hlavně zabírající spoustu paměti jsou hry (v této chvíli jich je na Apple stránkách 298).

Flappie-3
program ke stažení

Věřím tomu, že asi každý bude vědět, co je to Tamagoči. Flappie je dalším z mnoha pokračovatelů tohoto fenoménu. Můžete si ve svém Dashboardu chovat vlastní zvířátko. Kdysi jsem se pokoušel chovat takto Tygra, ale nepřežil moc dlouho. Neupozorňoval na sebe a vyžadoval opravdu častou péči. K dispozici máte klasické ovládání (jídlo, spánek, …) a počítadlo dní života vašeho digitálního miláčka. Pozadí se mění v závislosti na denní/noční době a ozvučení je roztomilé. Flappie je sympatické provedení Tamagoči a pro starostlivé a pečlivé typy bude určitě osvěžením. Monitor aktivity mi ukazoval, že si Flappie uřízl pro sebe 50 MB RAM. Také se připravte na to, že si ujme velkou část výkonu procesoru (i když Flappie spí), ale to už je závislé na vašem stroji.


The Bows of Shoga-la
program ke stažení

Další žrout paměti (50 MB RAM) je hra na klasické téma kanónů. V tomto případě si vyberete jednoho ze čtyř střelců a s pomocí řízení úhlu střelby a síly napnutí luku se pokoušíte trefit co nejlépe terč. Při dobré střelbě se dostanete do dalšího levelu. Hru je také možné přepnou do celoobrazovkového režimu (nazpátek pak pomocí Escape klávesy), kde lze plynule volit velikost zobrazovaného okna. Grafické zpracování je pěkné, jen poněkud kostrbaté.

StuntManiajnr
program ke stažení

Hra do Dashboardu, která si vezme 110 MB v RAM. Jezdíte v RC modelu auta na překážkové dráze, kde naleznete looping, různé rampy a podobně. Můžete sbírat bonusy a jste odměňováni za dobré a skvělé kousky (různé skoky a figury během skoků). Je také možné hru zvětšit na celou obrazovku. Bohužel mi widget na G5 běhal podivně trhaně (lagoval) a autíčko nebylo ovladatelné (paměti, výkonu i rychlosti připojení na internet bylo dosti). Také kamera se točila dost zvláštním způsobem. Pokud nebudete mít problém s lagováním, určitě si tuto hru užijete a využijete zbytečně volné paměti.

BubbleTrouble
program ke stažení

Jednoduchá a dobře fungující hra pro Dasboard. Cílem je vyčistit celé pole od bublinek. Odebírat můžete v libovolné části a to vždy minimálně po třech bublinkách jednoho tvaru/barvy. Funguje tu gravitace, a tak se bublinky umístěné výše, než které odebíráte, přemístí směrem dolů na jejich místo. Pokud vyčerpáte možnosti, doplní se vám automaticky pole dalšími bublinkami.

Kdysi dávno jsem tuto hru měl v práci na rychlé odreagování a její forma v podobě widgetu je stejně funkční a dobře hratelná. Asi se mi usídlí v počítači nastálo. Mluví pro to i její nároky 7,6 MB RAM.

Breakout
program ke stažení

Návrat klasiky Arkanoidu, nyní převtělená do widgetu Breakout. Bohužel ne moc povedený. Je to Java a rychlost je podivná, byly problémy s vykreslováním míče a pohybem pálky. Také grafika snad byla i na osmibitu lepší. Nicméně lze nastavovat velikost a barvu bloků zdi, velikost a rychlost míče i velikost pálky. Hra je to jednoduchá a pravidla jasná. V paměti zabere 29 MB, trochu nehoráznost v tomto případě.


Asteroid Run 2
program ke stažení

Graficky zdařilá hra, ve které s pomocí kosmické lodi prolétáte kruhy. Loď můžete ovládat směrově a také lze zvyšovat rychlost. Úkolem je na čas prolétat kruhy, které nesmíte minout. Na výběr jsou tři mapy. Možné je hrát i v celoobrazovkovém režimu. Případně zkuste také jeho předchůdce Asteroid Run. V paměti zabere 41 MB.

Předchůdce Asteroid Run.

Bohužel jsem byl překvapený, a to nemile, špatnou funkčností her pro Dashboard. Několik her se mi nepodařilo ani spustit, jelikož hned po nainstalování spadly, zamrzly či se chovaly zvláštně (například nefungovala ovládací tlačítka). U několika dalších byl pak problém s jejich hraním (lagování, rychlost, vykreslování, …). Po velmi dobrých zkušenostech s aplikacemi pro Dashboard jsem byl poněkud rozčarovaný po pokusu vyzkoušet několik her.

Pár drobností pro odreagování po hraní widgetových her.

Phonetic Alphabet
program ke stažení

Malý pomocný widget, který obsahuje tabulku se slovy, jež se používají jako zástupná při sdělování například SPZ (např. SPZ = Sierra Papa Zulu) v anglicky mluvících zemích. Používá je vojsko, policie atd.

Morse Translator
program ke stažení

Prostě widget překladač textů do morseovky. Pracuje se dvěma sloupci. Levý obsahuje text k překladu (lze je zadávat i vkopírovat) a v pravém pak přeložený text do morseovky. Je to spíše taková hračka pro vaše děti nebo vedoucí dětských kroužků, ale možná se může někdy hodit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: