Dark castle 3 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy z Internetu

Dark castle 3

darkcastle_tri

6. března 2001, 00.00 | Sice zatím v betaverzi, ale je tu nástupce známé řady plošinových adventur, Dark Castele a spol.

A máme tu opět něco pro příznice skutečně klasických plošinovek. Dark Castle 3 je, jak název očividně napovídá, dalším následníkem celkem oblíbených her Dark Castle a Beyond Dark Castle. Ty, distribuovány na zahraničních (a pokud se nepletu i tuzemských) výběrech shareware, pronikly před časem i k nám a dodnes ze všech harddisků, navzdory konkurenci moderních titulů, nevymizely.


Autor, Zachary Black, pracoval na této poslední verzi (jde o betu) zhruba čtyři roky, paralelně se dvěma dalšími připravovanými hrami. Jak sám říká, nejvíce času zabralo programování 2D enginu, který by ale výměnou měl přinést výrazné zkrácení termínů dokončení dalších her. Přesto je to poměrně dlouhá doba, ukazující zejména, že nezbytné množství „člověkohodin“ se příliš obejít nedá.


Kdo někdy Dark Castle hrál, bude v prostředí hry hned jako doma. Za prvé se setká s velmi podobným ovládáním. To se týká samozřejmě zejména ovládání hry, to znamená pohybu, nebo charakteristického míření a „střílení“ ohybem paže.
S ohledem (a se vzpomínkou) na vzhled původních her je provedeno i herní prostředí – scény uvnitř hradu jsou velmi podobné, to samé platí i o chování protivníků a příšerek, které se tu všude plazí a poletují.


Autor se nakonec netají tím, že je to záměr a do značné míry se budou opakovat i herní situace. To, co má být nové, jsou zvuky a hlavně grafika, střižená do „kvazi“ 3D. Hra má mít v ostré verzi množství úrovní a místností, a to včetně tajných, které hráči objevují ještě dlouho poté, co si myslí, že už celý hrad prošli. Přibýt mají některé pohyby a něco málo zbraní.


Navzdory tomu, že jde o betu, nedělá hra větší potíže, jedinou zásadnější námitkou je asi trochu nepřesná reakce na stisknuté klávesy. Stálo by také za úvahu, zda i při volbě nejnižší obtížnosti je hned od druhé místnosti nutné tak „přitvrdit“. Takhle to pro méně trpělivé povahy rozhodně není. A ještě možné konfigurace – tentokrát to bude opravdu lehké, hra se spokojí s jakýmkoliv PPC na alespoň 90MHz a s MacOS 8 a výše.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: