Nová aktualizace firmware řeší problém s baterií u MacBook Air a MacBook Pro - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Nová aktualizace firmware řeší problém s baterií u MacBook Air a MacBook Pro

2. října 2013, 09.05 | Společnost Apple v průběhu úterka uvolnila několik drobných aktualizací pro svou řadu přenosných počítačů MacBook. Všechny z nich se zaměřují na řešení problému s baterií, která v případě poklesu napětí pod 5% kapacity v některých případech nefungovala správně. Aktualizace se týká především mid-2012 modelů a novějších. Více v článku.

Nově vydaná aktualizace firmware přenosných počítačů MacBook řeší problém nestandardního chování baterie při nízkém stavu napětí. Pokud to kleslo pod hranici 5% kapacity baterie, došlo v případě některých uživatelů buď k „zamrznutí“ celého operačního systému nebo dokonce k jeho okamžitému vypnutí. V obou případech bylo nutné počítač zapojit do elektrické sítě, nechat pár minut nabíjet a následně spustit. Vzhledem k velmi rychlému ukončení činnosti systému docházelo i ke ztrátě dat.

 

 

Jak už bylo uvedeno výše, aktualizace se týká celé modelové řady MacBook, přičemž pro každou řadu je jinak označena. V případě ultratenkého MacBook Air se tak jedná o SMC Update 1.9, u MacBook Pro o SMC Firmware Update 1.8 a nakonec v případě MacBook Pro s Retina displejem o SMC Update 1.2.

 

Podle dostupných informací se problém s baterií objevil zatím výhradně u modelových řad mid-2012 a mid-2013, jejichž majitelé by si tak aktualizaci firmware měli nainstalovat co nejdříve. Pro majitele starších zařízení je aktualizace sice, ostatně jako vždy, doporučena, jich by se ale problém přímo dotýkat neměl.

 

 

Aktualizaci je možné stahovat buď prostřednictvím služby Software Update a nebo přímo z webových stránek společnosti Apple. Velikost aktualizace se značně liší od 712 kB v případě MacBook Pro s Retina displejem až po zhruba 700 MB u běžného MacBook Pro.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: