FLASH 5 - Mac update zdarma - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

FLASH 5 - Mac update zdarma

flash_update

21. února 2001, 00.00 | Opravte si svoji aplikaci a zapojte se do soutěže o krásné a zároveň funkční stránky, vytvořené technologií Flash 5

San Francisco hostí flashforward2001, akci, důležitou pro všechny příznivce technologie Flash, bez ohledu na platformu. Pro nás, kdo pracujeme na Macu, je tu ale důležitá zpráva, společnost Macromedia uvolnila update aplikace Flash 5.

Update, který je k dispozici zdarma, opravuje nepříjemné chyby, vedoucí k pádu aplikace nebo systému, mj. chyby při otevření Sound Panel, a chybu, která vznikala při exportu do animovaného GIFu.

Na konferenci zazněly i celkem zajímavé údaje. Podle Kevina Lynche, prezidenta Macromedia Products, si některou z verzí flash playeru celosvětově stáhlo velmi pěkných 330 milionů uživatelů, a společnost registruje kolem tří milionů downloadů denně. I když jde o údaj marketingový, a jeho vypovídací schopnost může být diskutována (třeba kvůli duplicitám), neměli bychom jej přehlédnout, mimo jiné i v souvislosti se zprávami o dostupnosti Flash 5 playeru pro Linux a ohlášené verzi pro Pocket PC.

Ale ani to není ještě všechno - nejen ti, kdo se tvorbě ve Flashi věnují, by neměli zmeškat vyhlášení soutěže pro začínající i pokročilé designéry. Macromedia se totiž chce angažovat v kultivaci webovských stránek i možná jejich tvůrců. Je to pochopitelné, protože řada lidí (i z oboru, a to je dvojnásob povážlivé) má stále tendenci degradovat Flash do čistě grafické pozice. Macromedia chce proto akcentovat stránky, kde Flash přispívá k jejich užitné a informační hodnotě. Kevin Lynch šel přitom tak daleko, že přímo při prezentaci uvedl stránky, které považuje za dobré, i ty druhé. Mezi pochválené patří General Motors a MTV2, slova kritiky si vysloužil Michael Douglas za nejasnou navigaci stránek i Giorgio Armani, za přehnaná intra.

Ze San Francisca tedy samé dobré zprávy. Opravte si své Flashe a vzhůru do boje, vaše Macy jen čekají na příležitost.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: