Další verze OS X by měly být výrazně úspornější - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Další verze OS X by měly být výrazně úspornější

9. října 2013, 10.00 | Společnost Apple se ve stále větší míře zabývá prodloužením výdrže baterie svých zařízení. Vedle použití baterií s větší kapacitou a příklonu k úspornějšímu hardware Apple ve velké míře posiluje také svůj softwarový vývojový tým. Nově zveřejněné pracovní pozice napovídají, že důraz bude kladen především na další verze desktopového operačního systému OS X.

Apple v uplynulých dnech prostřednictvím svých webových stránek začal s náborem nových zaměstnanců na pozice Software Power Infrastructure Engineer a Software Power Engineer pro zařízení Mac a operační systém OS X. Noví zaměstnanci budou pracovat přímo v centrále společnosti v kalifornském městě Cupertino. Z popisu pracovních pozic pak vyplývá, že zájemci se budou věnovat především optimalizaci spotřeby nejen samotného operačního systému OS X, ale také jeho doplňkových aplikací. Mezi ty patří především internetový prohlížeč Safari, emailový klient Mail, nástroje iPhoto a iMovie a také balík kancelářských aplikací iWorks.

 

 

Lze tak předpokládat, že vývoj dalších verzí operačního systému OS X se ponese právě v duchu minimalizace nároků na spotřebu energie. A přestože už i chystaný OS X Maverics, který by společnost Apple měla představit v průběhu tohoto měsíce, by měl být úspornější, než současná verze Mountain Lion, výraznějšího snížení spotřeby se dočkáme pravděpodobně až v dalších verzích tohoto desktopového operačního systému. Ty na trh nepřijdou pravděpodobně dříve, než počátkem roku 2015.

 

Jak už bylo zmíněno v úvodu, ještě hlubší optimalizace operačního systému a klíčových aplikací je pouze jedním z kroků, kterými Apple míří na co nejdelší výdrž svých zařízení při provozu na baterii. Druhým klíčovým směrem je samozřejmě volba energeticky co nejúspornějšího hardware, jako jsou SSD disky nebo nové procesory Intel Haswell. Ty jsou v současnosti k dispozici pouze v řadě přenosných počítačů MacBook Air, Apple by je ale měl už brzy uvést i do výkonnějšího segmentu počítačů MacBook Pro.

 

 

Vzhledem k výše uvedenému je cíl společnosti Apple poměrně zřejmý – se současnou generací přenosných počítačů MacBook Air lze v praxi dosáhnout až provozu na baterii v délce až 12 hodin. Lze předpokládat, že se firma této hranici pokusí přiblížit i s počítači MacBook Pro.

 

V oblasti optimalizace spotřeby mobilních zařízení se ale zdá, že Apple trochu ztrácí dech. Například iPhone 5S je vybaven stejnou baterií s kapacitou 1 570 mAh, což představuje jen malý nárůst oproti 1 440 mAh baterii v iPhone 5 a starších modelech. iPhone 5S přitom disponuje podstatně výkonnějším hardware a také nový operační systém iOS 7 je přeci jen energeticky náročnější, než jeho předchůdci.

 

 

Představuje pro vás výdrž na baterii klíčový parametr? Pracujete skutečně především na baterii nebo naopak máte počítač celý den připojený k nabíječce? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: