CoverTunes vs CoverFlow - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

CoverTunes vs CoverFlow

CoverFlowvsCoverTunes

10. července 2006, 00.00 | Nestačí vám nebo nevyhovuje ovládání iTunes a přesto chcete využít jeho knihovny? Chcete přehrávat skladby s efektem pro OSX odpovídajícím? Nepodporuje váš počítač FrontRow? Pak možná uvítáte programy CoverFlow a CoverTunes.

CoverTunes

Platforma: PPC/Intel
Licence: dostupná pouze funkční demoverze
Cena: neurčena

CoverTunes používá zajímavé 3D řešení, které je s jeho rivalem CoverFlow srovnatelné. Program umožňuje listovat alby z iTunes, podobně jako byste měli CD vystavena na nějaké poličce či v jukeboxu. Pokud potřebujete dohledat určitou skladbu stačí CD otočit a prohlédnout si seznam skladeb na jeho zadní straně. Ze seznamu však nelze přímo volit jednotlivé skladby, to lze jen z menu.

Poklepáním na CD se album začne přehrávat od první skladby a zobrazí se v levém dolním rohu, v pravém se zobrazuje název alba a přehrávané skladby. Přehrávaným albem lze také otáčet a zobrazit si tak seznam skladeb. Pomocí malého ovladače na spodní hraně obrazovky lze přeskakovat skladbami vpřed i vzad a přehrávání pozastavit. Užitečnou funkcí je také možnost výběru playlistů iTunes ze seznamu, který se skrývá pod tlačítkem v pravém dolním rohu.

CD se zobrazují podle zadaných podmínek v preferencích a rychlý výběr lze udělat s pomocí napsání úvodních písmen názvu alba nebo umělce a program vám tak zobrazí pouze odpovídající položky. V preferencích programu lze nastavit také filtry pro upravení zobrazených alb.

Graficky program není úplně nejlépe udělaný, vše je takové nedodělané, hrubé. Nicméně CoverTunes je funkční a užitečný program, který svůj účel splní. Výhodou je jeho dostupnost, prozatím, zdarma.

Zápory:

 • - pomalé, velmi pomalé s velkou knihovnou
 • - dlouhé načítání knihovny při každém spuštění
 • - drobné problémy s načítáním přebalů z iTunes
 • Klady:

 • + přehled skladeb na albu
 • + efektní otáčení CD titulka/seznam skladeb
 • + podpora PPC/Intel

 • CoverTunes ke stažení


  CoverFlow

  Platforma: PPC
  Licence: dostupná pouze funkční demoverze
  Cena: neurčena

  CoverFlow určitě upoutá grafickým zpracováním, které je živé a dobře navržené. Grafika jakoby dýchá. Výběr virtuálních CD z virtuální poličky je proveden skvěle. To se týká i ovládacích prvků, vzhled je srovnatelný například s FrontRow.

  I CoverFlow umožňuje listování alby pomocí šipek či klikání myší, výběr pomocí vyhledávání písmen obsažených v názvu a navíc i listování s pomocí posuvníku (rychlé vyhledávání podle počátečního písmene - abecední seznam). Také nabízí jednoduchý ovladač pro přehrávání skladeb.

  Bohužel CoverFlow nenabízí zobrazení přehrávaného alba a skladby. Zobrazuje pouze nalistované album. Také nelze volit jednotlivé skladby alba. Tak jej lze použít spíše pro vyhledání a přehrání určitého alba než pro přehrávání různých výběrů. Také poslouží jako katalogizer alb. Skvěle by se hodil na nějaké párty, kde by sloužil pro rychlý výběr a přehrání určitého alba. K tomu poslouží i možnost přepnutí do full screen a vypnutí zobrazení ovládacích prvků.

  V preferencích programu lze zapnout filtry a zobrazit tak jen alby, která obsahují alespoň určený počet skladeb a další. Stejně jako v CoverTunes je i zde možnost nastavení malá.

  Efektní vzhled, svižný běh bohužel plně nevyváží možnosti výběru skladeb a chybějící zobrazení přehrávaného obsahu. Ovšem pro výše zmíněné použití je CoverFlow opravdu skvělý a nejeden uživatel PC bude jen koukat. No a zatím je to zadarmo, což je skvělé.

  Zápory:

 • - chybí informace o přehrávané skladbě
 • - chybí informace o skladbách na albu
 • - chybí možnost přímé volby skladby na albu
 • - chybí náhled názvu přehrávaného alby a skladby
 • Klady:

 • + svižné prohlížení i když s občasným trhnutím
 • + lepší vzhled, lepší 3D (prostor, světlo, efekt)
 • + načítá obrazy alb z knihovny iTunes i z netu

 • CoverFlow ke stažení

  CoverFlow i CoverTunes si vytvoří v iTunes vlastní playlist kde se zobrazuje naposledy přehrané album. Tento playlist můžete využít k vlastnímu výběru, který pak snadno přehrajete přímo z CoverTunes či CoverFlow.

  Kdo z koho?

  CoverFlow u mne jednoznačně vyhrává grafikou, svižností, přehledností i dotažeností grafiky. Potřebuje doplnit možnost volby jednotlivých skladeb a pak to bude velmi jednoduchý, ovládáním intuitivní software pro prohlížení a přehrávání vaší sbírky hudby. Uvidíme jak software pokročí v další verzi, uvítal bych přehrávání skladeb bez zbytečného spouštění rozhraní iTunes.

  A něco jiného?

  Oba programy jsou dostupné pouze jako demoverze i když bez problémů použitelné. Pokud chcete již "hotový" software může vám posloužit CoverBuddy.


  CoverBuddy

  Platforma: PPC
  Licence: placený software, dostupná funkční demoverze
  Cena: 19,95 USD

  Tento program nepoužívá efektní 3D zobrazení, ale náhled alb (a přebalů) v tabulce s možností úpravy velikosti zobrazované grafiky. Vyzkoušet si ho můžete v demoverzi, která vás omezuje při spuštění aplikace krátkým čekáním a bohužel pak vodoznaky na zobrazovaných přebalů.

  Šikovnou funkcí oproti předchozím programům je, krom vyhledávání, zobrazení seznamu dle potřeby podle umělců, roku, skupiny, … pro rychlé hledání. A po způsobu iTunes zobrazení přehrávané skladby, umělce a alby v okénku horní lišty. Lze přímo ovládat i hlasitost a další funkce pro přehrávání.

  Ovládání se Vám bude pravděpodobně líbit. Po kliknutí na vybrané album se tento otočí a nabídne vám na "zadní straně obalu" seznam skladeb s možností listování a přímého výběru skladeb.

  Bonusem je pak možnost úpravy vzhledu okna programu, kde lze měnit barevný podklad, zobrazení přebalů či font a tato zobrazení lze ukládat a měnit dle nálady. Program také umožňuje ovládat program s pomocí PSP konzole přes síť, pravděpodobně WiFi, ale tuto možnost jsem nezkoumal, jelikož potřebným hardware nedisponuji.

  Pro více informací doporučuji prozkoumat stránky výrobce tohoto software. Myslím, že lze zde říci za málo peněz, hodně muziky. Vcelku bych si dokázal představit tyto funkce obsažené přímo v iTunes. Za cca 450 Kč dostanete šikovný kus software.

  CoverFlow ke stažení

  viewTunes

  Platforma: OSX (PPC), WindowsXP
  Licence: Shareware
  Cena: 9 USD

  Lze samozřejmě nalézt další programy tohoto typu s obdobnými funkcemi, ale přehled veškerého dostupného software není předmětem tohoto článku. Jako příklad mohu uvést viewTunes, který je zajímavý tím že je dostupný pro OSX (PPC) a WindowsXP a stojí 9 USD. Nabízí obdobné sužby jako CoverBuddy za méně peněz.

  Při krátkém vyzkoušení mi však po importu knihovny z iTunes načetl jen část přebalů. Ovládání mi velmi nesedlo, rychlost byla malá a přehrávání nefungovalo. A protože jsem na přehlednost a jednoduchost ovládání "náročný", a předchozí programy jej předčí, nestál mi tento program za další zkoušení.

  CoverFlow ke stažení

  Všechny programy byly zkoušeny na OSX 10.4.5 a G5 2.1 Ghz s 1,5 Gb RAM.

  Tématické zařazení:

   » Rubriky  » Zábava  

   » Rubriky  » Informace  

   » Rubriky  » Agregator  

   » Rubriky  » Hry  

   » Rubriky  » Tipy z Internetu  

   » Rubriky  » Software  

  Diskuse k článku

   

  Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

   

  Spellchecker není korektor

  Autor: pixy Muž

  Založeno: 10.07.2006, 00:10
  Odpovědí: 0

  "Kdo z koho" je dost nechutné, až morbidní. "Kdo s koho" je správně. Naučte se česky.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Spellchecker není korektor

  Autor: Petr Klus Muž

  Založeno: 10.07.2006, 13:04

  Nevím, jestli to je nějaké české specifikum, ale už bych se téměř divil, kdybych pod článkem nenašel připomínku toto typu. Vždycky mě to upřímně rozesměje :-). Jen doufám, že autor sám při čtení jeho údajné "nehutnosti" až "morbidnosti" toto unese ve zdraví, protože takovéhle komentáře je přece třeba si brát velmi k srdci :-). Jinak moc pěkný článek, já donedávna narazil pouze na CoverFlow a na party je to velice efektní..

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: Spellchecker není korektor

  Autor: pixy Muž

  Založeno: 10.07.2006, 20:57

  Já mám češtinu moc rád a moc mi vadí, jak její úroveň a kultura jde rapidně do kytek. Na a kvůli internetu obzvlášť. Bohužel nositeli kultury jazyka jsou převážně média a když i ta selhávají, za chvíli budeme mluvit všichni pigin czenglish a naše děti nebudou rozumět Vančurovi v originále.

  Jistě, hrubka se občas vyskytne všude - ale hrubka v nadpisu je v profesionálním médiu netolerovatelná. A podaří-li se hrubka takového rázu, že zcela mění význam sdělení (předložka "z" vyjadřuje takřka výhradně pohyb z vnitřku ven), neodpustím si to nikdy. Klidně se bavte.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: Spellchecker není korektor

  Autor: Jancak Muž

  Založeno: 10.07.2006, 22:23

  Tak jsem se poucil a uz to budu psat spravne. Ona je to vyjimka (ne 2. pad, ale 4.). Nicmene takove reakce nejsou potreba.

  Korektor pouzivam hlavne k oprave preklepu, ktere nasekam pri psani clanku. Ale to asi kazdy. Korektora, bohuzel, nemam. :-o

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: RE: Spellchecker není korektor

  Autor: pixy Muž

  Založeno: 11.07.2006, 00:39

  Chápu, že to vypadalo jako adresováno vám, autorovi, omlouvám se. Nebylo to však myšleno na vás osobně, ale na vydavatele - je to komerční médium a od takového se očekává nějaká redakční a jazyková úprava publikovaných textů.

  Jinak nejde o výjimku, ale o zastaralou vazbu "s" se čtvrtým pádem (s koho/s co), která se z češtiny vytratila už dávno, ale zanechala tu po sobě ustálené idiomy "kdo s koho" a "býti s to".

  Ale nechme toho - když jsem četl ten článek, byl jsem nakrknut a "kdo z koho" v titulku mě prostě praštilo do oka. Mohl jsem to polknout a všichni by byli happy.

  Nicméně vaše představa, že každý při psaní používá korektor, je mylná. A korektora nemáte mít vy, ale vydavatel. Až dodnes jsem opravdu žil v přesvědčení, že i zde procházejí články redakční a jazykovou úpravou, jako je tomu v ostatních médiích (i na webech), s nimiž jsem kdy měl co do činění. Jenže korektoři už nejspíš vymírají a zanedlouho najdete posledního vycpaného v Národním technickém muzeu.

  Odpovědět na příspěvek

  Pekne review

  Autor: mcstuff Muž

  Založeno: 10.07.2006, 09:36
  Odpovědí: 0

  Nepoznam ani jeden z programov, ale hned ich vyskusam. Inac pekne napisany clanok so vsetkym co k tomu patri klady - zapory, zdovodnenie preco dany software, priame linky, zmienka o ostatnych a preco autota nezaujali, kiez by to sluzil ako template pre ostatne recenzie

  Odpovědět na příspěvek

  Fanousek

  Autor: Snoopy Muž

  Založeno: 10.07.2006, 09:46
  Odpovědí: 0

  Vidim, ze autor je fanousek Inuyashi a vubec anime... :-)

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Fanousek

  Autor: Jancak Muž

  Založeno: 10.07.2006, 21:47

  no a Chobits je proste uzasna hudba :-)

  Odpovědět na příspěvek

   

   

  Odpověď na příspěvek:

  Chápu, že to vypadalo jako adresováno vám, autorovi, omlouvám se. Nebylo to však myšleno na vás osobně, ale na vydavatele - je to komerční médium a od takového se očekává nějaká redakční a jazyková úprava publikovaných textů.

  Jinak nejde o výjimku, ale o zastaralou vazbu "s" se čtvrtým pádem (s koho/s co), která se z češtiny vytratila už dávno, ale zanechala tu po sobě ustálené idiomy "kdo s koho" a "býti s to".

  Ale nechme toho - když jsem četl ten článek, byl jsem nakrknut a "kdo z koho" v titulku mě prostě praštilo do oka. Mohl jsem to polknout a všichni by byli happy.

  Nicméně vaše představa, že každý při psaní používá korektor, je mylná. A korektora nemáte mít vy, ale vydavatel. Až dodnes jsem opravdu žil v přesvědčení, že i zde procházejí články redakční a jazykovou úpravou, jako je tomu v ostatních médiích (i na webech), s nimiž jsem kdy měl co do činění. Jenže korektoři už nejspíš vymírají a zanedlouho najdete posledního vycpaného v Národním technickém muzeu.


  Jméno:

  Pohlaví:

  ,

  E-mail:

  Předmět:

  Příspěvek:

   

  Kontrola:

  Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

  Kód pro ověření

   

   

   

   

  Nejčtenější články
  Nejlépe hodnocené články
  Apple kurzy

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: