Convert - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Convert

convert_rec

15. května 2001, 00.00 | Convert je jednoduchý, ale pro mnohé nezbytný prográmek pro přepočty mezi jednotkami.

Novinky z oblasti užitečného shareware jsme poslední dobou trochu zanedbávali, a tak to dnes napravíme. Představujeme prográmek, který je sice velmi jednoduchý, bez ohledu na to ale velmi užitečný.

Už název vypovídá o programu skoro vše. Convert je program, jehož jedinou funkcí je počítat převody – a dělá to dobře a od podlahy.

Použití programu je nadmíru jednoduché. Prvním krokem je volba kategorie. Na výběr je jich v aktuální verzi celkem 39, a nabídka sahá od fyzikálních veličin (pro mnohé exotických) až třeba po převody mezi jednotkami, používanými běžně v DTP. Autor uvádí, že celkem je k dispozici kolem 1000 jednotlivých konverzí.

Samostatně jsou řešeny převody mezi měnami. Vzhledem k nutnosti aktualizace je k dispozici tabulka, kam lze potřebné koeficienty doplnit ručně. V době Internetu sice poněkud těžkopádnější řešení – ale odhaduji (zkušenost mi chybí), že problém bude asi v tom, jak potřebná data spolehlivě a přitom zadarmo získat (a každý na Internetu nakonec taky není, možnost ruční opravy by proto z principu jistě chybět neměla).


Pro pokročilejší ovládání je k dispozici několik vychytávek. Za prvé je možné Convert ovládat zcela z klávesnice – kategorie se mění klávesami „s hranatou závorkou“, jednotky pak jednoduše kurzorovými klávesami (políčka se volí stiskem Shift). Podporována je funkce Drag and Drop, tedy Táhni a pusť – což znamená, že číselné hodnoty lze do příslušných políček vhazovat z jiných aplikací a zpět přetahovat výsledky. Aplikace může běžet na pozadí a pamatuje si svou polohu na monitoru – i v případě, že využíváte monitory dva.


Convert je dílem Johna M. Dashera, stránky jeho firmy Fifth Wave najdete zde. Aplikace je shareware, to znamená, že za její užívání by měl být uhrazen poplatek, v tomto případě 15 USD. Convert běží prakticky na čemkoliv, počínaje počítačem Macintosh Plus s operačním systémem 7.x a pamětí 1 MB. Podmínky volného zkušebního užití ani restrikce při nezaplacení ale autor neudává.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: