Webový obchod Applu experimentuje se sociálními sítěmi - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSlužby

Webový obchod Applu experimentuje se sociálními sítěmi

19. srpna 2011, 00.00 | Apple ve středu nečekaně odstavil na několik hodin svůj webový obchod, avšak jedinou viditelnou změnou je sdílení odkazů na Facebooku a Twitteru u dvou položek.

Ve středu došlo k nečekané odstávce webového obchodu Applu, obchodu Apple Store. Vypadalo to spíše jako technický problém, než tradiční příprava na uvedení nových produktů, protože v současné době se žádné hardwarové ani softwarové novinky neočekávají.

Žádné novinky se teď nečekají

Nový iPhone a další mobilní zařízení podle všeho na trh nedorazí dříve než koncem září a možná ještě později. Co se týče Maců, ty již byly modernizovány všechny s výjimkou Maců Pro, avšak v jejich případě se zdá, že k uvedení nových modelů dojde teprve poté, co Intel dá na trh potřebné nové procesory, a to bude až v pozdním podzimu. V úvahu tak snad připadal jedině monitor Apple Thunderbolt Display, oznámený při uvedení letošních MacBooků Air a Maců mini, ale kvůli němu by se tohle asi nedělo (ten ostatně už v obchodu svou položku má).

K odstávce obchodu navíc došlo v jiné denní době, než jaká bývá obvyklá při uvádění novinek. Po několika hodinách se provoz obchodu opět počal obnovovat a zprvu to vypadalo, že k žádným změnám nedošlo a jednalo se jen o nějaký provozní problém.

Apple Thunderbolt Display se k zákazníkům dostane až v září

Mimochodem, pokud jde o výše zmíněný Apple Thunderbolt Display, na ten si zákazníci ještě pár týdnů počkají. Je sice pravda, že se udávaná dodací lhůta ve webovém obchodu Applu poněkud zkrátila, ale pořád činí 2 až 4 týdny (oznamující tisková zpráva z 20. července mluvila o dostupnosti do 60 dnů).

Tento monitor, který rozšiřuje paletu poskytovaných portů (vedle USB portů předchozích modelů navíc nabízí též FireWire, gigabitový Ethernet a provedený Thunderbolt port, díky vlastnostem rozhraní Thunderbolt všechny tyto porty mohou podávat plný výkon), a proto poslouží i jako dokovací stanice, zejména pro nové MacBooky Air s omezenými vlastními možnostmi připojení, tak k zákazníkům zjevně nedorazí dříve než v září.

Apple Store přidal u dvou položek odkazy na Facebook a Twitter

Později se však ukázalo, že v obchodu byly určité drobné změny provedeny (týkají se všech jazykových verzí). Konkrétně na stránce pro výběr modelů Maců Pro se změnila tlačítka pro výběr daného modelu (v anglické verzi tlačítka „Select“).

Původní klasická tlačítka byla nahrazena novými kombinovanými tlačítky. Jejich levá část funguje jako normálně, ale v pravé části přibylo roletové menu, jež po rozbalení nabídne dva příkazy pro odeslání odkazu na zvolenou konfiguraci do sociálních sítí Facebook a Twitter, po přihlášení do nich lze příspěvky ještě upravit.

Tato „novinka“ se však zatím objevila pouze ve stránce Maců Pro a též ve stránce iPodu classic. Všechny ostatní stránky webového obchodu Applu zůstaly stejné.

Účel změn zůstává nejasný

Zatím není příliš jasné, co to má vlastně znamenat. Mohlo by to být nějaké počáteční testování, potom by ovšem výběr položek byl dost zvláštní (jde o produkty, které už nebyly delší dobu modernizovány a jejichž budoucnost není úplně jistá). Anebo se Applu při implementaci nové funkce něco nepovedlo, tomu by napovídal i středeční několikahodinový výpadek obchodu,

Otázky vyvolává i účel nových funkcí. Je pravda, že Apple postupně doplňuje podporu sociálních sítí, loni v září uvedl iTunes 10 podporující jeho vlastní sociální síť Ping. Záhy se ukázalo, že existovaly plány na její integraci s Facebookem, ale jednání o ní skončila neúspěchem, později však došlo k integraci s Twitterem. „Sociální“ doplňky se ale dosud zaměřovaly hlavně na obchod iTunes Store, teď zřejmě Apple hodlá zavést podobné možnosti ve webovém obchodu Apple Store.

Zřejmě počítá s tím, že by mu tak samotní uživatelé a zákazníci mohli pomoci s šířením reklamy v sociálních sítích (vzhledem k počtu jejich uživatelů jde o docela zajímavé publikum), bude však třeba si počkat, co se z toho vlastně vyvine, více snad ukáže vývoj obchodu Applu v příštích dnech a týdnech.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Služby  

 » Rubriky  » Agregator  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: