Útok na předvánoční trh dle Applu - video iPod a iMac na dálkové ovládání - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Útok na předvánoční trh dle Applu - video iPod a iMac na dálkové ovládání

13. října 2005, 00.00 | Jak jsme již upozorňovali, včera v 10 hodin dopoledne místního času proběhla show Steva Jobse v San Jose v Californii. Nebyli jsme při tom, ale díky internetu vám můžeme všechny novinky alespoň virtuálně přiblížit. A že toho nebylo málo - nový iPod cílený na milovníky videa, iMac konkurující Home Media Centru od Microsoftu, iTunes 6.0, dálkový ovladač a nějaké ty aplikace... Vánoce jsou tu!

Jak jsme již upozorňovali, včera v 10 hodin dopoledne místního času proběhla show Steva Jobse v San Jose v Californii. Nebyli jsme při tom, ale díky internetu vám můžeme všechny novinky alespoň virtuálně přiblížit. A že toho nebylo málo - nový iPod cílený na milovníky videa, iMac konkurující Home Media Centru od Microsoftu, iTunes 6.0, dálkový ovladač a nějaké ty aplikace... Vánoce jsou tu!

Apple letošní vánoční trh opravdu nepodcenil a koupěchtivým návštěvníkům naservíroval pár lahůdek. Vzhledem k tomu, že novinek je poněkud více, zaměřím se především na rozdíly proti předchozím verzím.


iMac, aneb Home Media Center by Apple

Že se iMac stane "centrem" domácí zábavy se dalo předpokládat již před rokem při uvedení. Nový iMac tento trend potvrzuje a je je jen otázkou času, kdy se iMac začne přesouvat z pracovního stolu na stěnu do obýváku. Přiznávám, ještě nemá 30" úhlopříčku, je možná trochu při těle, ale dříve nebo později to přijde.. a že by byl nabízen ve dvou barvách (černá a bíla)? Proč ne, vždyť již nyní je to takový přerostlý iPod.

Ale zpět do současnosti. Opět máme dvě verze iMaců (1.9 GHz a 2.1 GHz) a 17" a 20" displej. Došlo k menšímu zeštíhlení a ke změně umístění portů na zadní stěně. Vedle standardních portů iMac disponuje AirPortem a Bluetooth 2.0, součástí naopak není interní modem, který lze dokoupit (externí USB). Příjemnou změnou je i nová grafická karta ATI Radeon X600 Pro se 128MB DDR SDRAM (PCI-Express) a rychlejší paměti. Hlavní novinkou dodávanou k iMacu je dálkový ovladač Apple Remote. Vzhledově se jedná o iPod shuffle, který zvládne ovládat iMaca, respektive aplikaci Front Row z první řady domácího kina. To je druhá novinka - program Front Row je v podstatě obdoba toho, co nabízí Home Media Center od Microsoftu (a spolupracujících HW výrobců). V klidu usazeni na pohovce můžete prohlížet obrázky, pouštět muziku, přehrávat filmy z iMovie či DVD - prostě centrum domácí zábavy dle Steva Jobse. To vše bez nastavování a složitého ovládání. Oproti řešení ze světa PC iMac nedisponuje TV vstupem a velkým displejem (pokud se bavíme o řešeních spojených s TV).

iMac se tak více přibližuje obývacímu pokoji, kde jej lze ovládat i pomocí Bluetooth myši (bohužel nikoliv Mighty Mouse) a klávesnice odkudkoliv a na prohlížení stačí dálkový ovladač a First Row. Televize v iMacu se možná dočkáme až v podobě IPTV. Na druhou stranu Apple bojkotuje rádio v iPodech a nabízí řešení v podobě Podcastů a stejný osud možná potká i Home Media Center od Apple - obsah si bude moci uživatel stáhnout z iTMS, nebo si jej vytvořit (iMovie), nebo obstarat jinak (DVD, DivX či vysílání přes internet ala QuickTime). V každém případě iMac přestává být jen počítač a stává se domácím centrem zábavy bez nutnosti dokupování doplňků od třetích výrobců. Mimochodem, kdy si myslíte, že Apple vypustí iMac s 30" displejem v černé barvě?A ještě jeden detail, iMac má v sobě integrovanou kameru iSight, takže videokonference s iChatem jsou opět o něco snadnější. Navíc je dodávána aplikace Photo Booth, která umí nahradit běžné kiosky na tvorbu fotek do dokladů. Nabízí i různé filtry a možnost rychlého přenesení do iPhota, Mailu či iChatu v podobě obrázku u kontaktu. Uvidíme, zda bude třeba v budoucnu použít iMaca i jako domácí kameru pro kontrolu opuštěného bytu. Stačilo by se připojit přes internet a zkontrolovat, zda hodná sousedka zalila kytky a domácí mazlíčci neroztrhali pohovku. Na druhou stranu by asi nikoho nepotěšilo, kdyby se mu někdo naboural do systému v iMacu a udělal si z jeho domácnosti reality show. Ale opět trochu předbíhám.


Jmenuji se iPod, video iPod, tedy vlastně jen iPod

Rodina iPodů se nám opět obměnila, iPod photo, který se následně přejmenoval na iPod už neexistuje a přichází iPod video, který se jmenuje iPod. Pokud se přestáváte v aktuální řadě iPodů orientovat, existují v současnosti tři modely - iPod shuffle, iPod nano a iPod (to je ten, co byl právě uveden). Nový iPod disponuje 2,5" displejem (260 000 barev), rozlišením 320 x 240 bodů, pozměněnými rozměry a schopností přehrávat video.

I když Steve před necelým měsícem na Apple Expo uvedl, že video iPod moc velký smysl nedává, trochu si z nás dělal srandu, nebo hodně rychle změnil názor. Tento iPod nabízí 30 GB a 60 GB disk, černou a bílou variantu. Oproti předchůdci je užší a zároveň širší. Přehrává formáty H.264 (až 768 Kbps, 320 x 240, 30 frames per sec.) a MPEG-4 (až 2.5 mbps, 480 x 480, 30 frames per sec.) s možností výstupu na TV. Doba výdrže baterie byla prodloužena až na 20 hodin. Ale k čemu by byl iPod bez obsahu? Na iTMS je možné v současnosti nakoupit 2 000 videoklipů, jeden za cenu 2 USD. Předpokládám, že se jedná o video s plně kvalitním zvukem, kterým běžná hudební videa na internetu nedisponují. V nabídce najdete například Thriller od Michaela Jacksona či skvělý Weapon of Choice od Fat Boy Slima. Od Pixaru si můžete pořídit mimo jiné videa Boundin', Geri's Game či Luxo Jr. Ke stažení by měla být i různá TV show od ABC a Disney Television. Filmy se zatím pořídit nedají, nenašel jsem ani zmínku o spekulované aplikaci, která by uměla překonvertovat DVD do formátu pro iPod - to samozřejmě jde pomocí jiných nástrojů. Konektor sluchátek se přesunul ze středu do pravé části vrchní části.

K iPodu lze dokoupit i dok, který lze ovládat pomocí Apple Remote, jež je dodáván k iMacu. Na kvalitu výstupu videa na TV si budeme muset ještě počkat, podporovaný MPEG-4 formát disponuje maximálním rozlišením 480 x 480, což by teoreticky mohlo stačit, ale 720 x 576 to bohužel není. Přiznám se, že jsem zatím z nového iPodu poněkud rozpačitý. iPod nano jsem považoval okamžitě za hit, iPod video mě zatím nechává chladným. Na druhou stranu mít s sebou vždy po ruce sbírku oblíbených filmů a pořadů také nemusí být k zahození. Ale je to opravdu to, co chceme? Jaký je váš názor, pořídili byste si ho? Využili byste funkcí, které nabízí? Cena 300 USD a 400 USD, dostupnost příští týden (USA).


iTunes 6

iTunes 5 se na download stránkách ani neohřály a už jsou tu iTunes 6, které přinášejí především podporu pro nový iPod a videa. Ta existovala i dříve, ale nyní se složka Video objevila samostatně pod složkou Podcast. Umístěné klipy mají stejný odraz v černé ploše jako obrázky lidí komunikujících v iChatu.


Závěr

Apple vypustil pár zajímavých produktů, které opět poodhalují primární směr zaměření společnosti Apple - iPod, hudba, video a zábava. V profesionální sféře jsme se ničeho nedočkali (PowerBooky, Power Macy) a vše nasvědčuje tomu, že tato oblast bývá řešena především na WWDC v červnu či pomocí tichých updatů než na podobných událostech. Apple si navíc přestává všímat výstav a pořádá vlastní "představení" - což posledních 6 týdnů jen dokládá. Došlo ke dvěma speciálním akcím a Apple Expo zůstalo bez úvodní řeči. Snad podobný osud nepostihne i Macworld, i když vzhledem k primárnímu zaměření na trh USA to není pravděpodobné. Ať se nám to líbí nebo ne, iPod a iTunes je pro Apple v současnosti nejdůležitějším příjmem a způsobem, jak k sobě přilákat další uživatele. Těm je servírován iMac, který se přestává tvářit primárně jako počítač, ale spíše jako větší a chytřejší brácha iPodu. Mimochodem, eMac přestal být nabízen na internetovém Apple Storu a dle všeho je prodáván jen do školství.

Jak vnímáte směr, kterým se Apple v posledních měsících vydal? Je to pro vás zklamání a obáváte se o budoucnost profi hardwaru, nebo to naopak chápete jako způsob, jak získat větší podíl na trhu a přes iPod a iMaca dostat nováčky k dalším produktům? Svěřte se nám do diskuzí!

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 » Rubriky  » Periferie  

 » Rubriky  » Počítače  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Tak nevím

Autor: Roman Šula Muž

Založeno: 13.10.2005, 00:16
Odpovědí: 0

To je otázka, zda výroba spotřební elektroniky povede k lepšímu prodeji Maců. Ačkoliv dosavadní výsledky by tomu díky popularitě značky Apple napovídaly. Ale kdo ví, co bude za několik let.

Odpovědět na příspěvek

RE: Tak nevím

Autor: Ardan Muž

Založeno: 13.10.2005, 09:47

Apple, opravdovy od Mattela. he he he

Odpovědět na příspěvek

RE: Tak nevím

Autor: Fish Muž

Založeno: 13.10.2005, 21:06

Vidite to prilis optimisticky. Hrozi realne nebezpecenstvo ze Apple prestane byt pocitacova firma. Firma uz zistila ze su produkty na ktorych sa da zarabat ovela lepsie ako na pocitacoch. Vystrazny priklad je degeneracia Hewlett Packard -> HP invent.

Odpovědět na příspěvek

Spotrebak

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 13.10.2005, 00:24
Odpovědí: 0

Spotrebak je fajn, ale na cem delat? Zacina to byt pekna mizerie :-(
Home center se mi moc libi, ale s temi PowerXXX stroji uz to je docela hruza

Odpovědět na příspěvek

RE: Spotrebak

Autor: micker Muž

Založeno: 13.10.2005, 01:36

ma rec, imac super, s tou grafikou uz nebudem pro smich, ale ja potrebuju kompl na pracu .-( i kdyz dual G5 co mam v praci na stole je "zatim" fajn (asi 3 tydny) ocenil bych G5 PB za rozumnou kacku, a hlavne odladenej system pro apple .-(( zatim mam pocit ze to ladi pro ten ujetej intel .-( mno ale je fakt ze ma domaci G4 mi taky nevadi :-) tak ja vlastne ani nevim co chci .-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Spotrebak

Autor: Jarda Muž

Založeno: 13.10.2005, 07:45

No ono uz nejaky patek plati, ze apple=intel, takze ladeni systemu pro dosluhujici pepececka uz nema moc smysl. Hodne zalezi na prvnich macich s intel procesory, jakou si apple ziska reputaci (genialni switcher nebo prodavac predrazeneho srotu). Myslim, ze ptakoviny typu ipod video nemaji budoucnost (kdo bude sledovat filmy tak tak miniaturnim displeji?! - zde jde o slepou ulicku - viz. mobily s podporou videa: technicky jiste mozne, ale bez praktickeho vyuziti), stejne tak ani kouzleni s cislovanim verzi itunes vetsinu lidi nebere (vzdyt kdy vysla 5?!)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Spotrebak

Autor: Pavel Muž

Založeno: 13.10.2005, 09:20

Takže centrum domácí zábavy ? Proč tedy bez televize a rádia ? To se tedy od Microsoftu okopírovat nepodařilo.

A co profesionálové? Snad za rok za dva si na Vás vzpomene , jestli už Apple nebude hračkářství s elektronikou.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Spotrebak

Autor: pavel 123 Muž

Založeno: 13.10.2005, 11:05

Ja uz se nad touhle otazkou zamyslim roky...Ve sve dobe totiz nektere modely Macu mely TV tuner pripadne TV/FM tuner a na kompu bylo primo okenko infracidla /takze samotny komp se dal zapnout dalkovym ovladacem i v konfiguraci bez tuneru/. Samozrejme ze ve svete PC obdobna alternativa nebyla a kdyz pozdeji zacal boom TV karet, tak pro zmenu Apple svuj tuner uz nevyrabel /viz diskuze, jaky tuner do noveho Macka/. Vychazi mi z toho jedine. Apple pouziva vzdy spolehlive technologie, pokud nejsou na trhu tak voli sve proprietarni reseni. A protoze v oblasti TV se chysta ohromna zmena predne technologicka /z analogu na digital/ a pak obsahova /interaktivita, formaty/, tak si na to Steve Jobs pocka. Takze az tu bude DVB a DAB /respektive vsude, nejen u nas, kde zatim bezi zkusebni vysilani pozemniho sireni digitalu/, tak bude v Macku TV i radio, tomu verim. Mimochodem, kdo z diskuse ma doma nejake DVB zarizeni /at uz DVB-T nebo DVB-S/? Na radio se ani neptam, to snad ani u nas nema vyznam /i kdyz jsem slysel, ze to u hranic normalne chytaji - na liberecku to pry dokonce rusilo Novu/. Pavel

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Spotrebak

Autor: running Muž

Založeno: 13.10.2005, 17:41

hm, myslim že televize a rádio nevadí, protože se dá nastavit stahování Podcastu / Videocastu (opravdový TV seriál je na iTMS jenom jeden, ale IMO bude počet narůstat) a to pak pouštět. podle mě se to povede. víc mi vadí absence výlezu do TV, ale podle mě bude za chvíli něco externího.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Spotrebak

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 13.10.2005, 19:50

Vyberam z www.apple.com/imac/specs.
html:

# VGA output port for video mirroring on external display or projector (2)

# S-video and composite video output to connect directly to a TV or projector (2)

2. Requires adapter, sold separately.

Odpovědět na příspěvek

práce? eh!

Autor: iBobek-mac.one Muž

Založeno: 13.10.2005, 00:32
Odpovědí: 0

Vy by ste furt jen makali, to je zlo, kdy konečně pochopíte že mac je zábava a že vám na práci sere:D...mac se chce bavit (a já taky) ale pokud chcete mermomoci makat, tak si vemte lopatu:) Já říkám: Dobrá cesta Stýve:)
(sakra, to se mi povedlo hezky napsat:D)

Odpovědět na příspěvek

RE: práce? eh!

Autor: micker Muž

Založeno: 13.10.2005, 01:38

voe musime makat, za co by sme ty macky tak asi kupovaly :-) a nekusni a nahlas se na listopadovou apple party .-) tam se makat nebude ale budem se bavit ok? .-))) to plati samozrejme i pro vsechny ostatni
m

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: práce? eh!

Autor: iBobek-mac.one Muž

Založeno: 13.10.2005, 08:30

No jasně apple párty, to je jízda! Hohohó:)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: práce? eh!

Autor: adam Muž

Založeno: 13.10.2005, 08:51

kde? kdy?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: práce? eh!

Autor: micker Muž

Založeno: 13.10.2005, 11:29

12 listopadu, mutenice
http://forum.mu
jmac.cz/read.php?120,1299
806,1299806#msg-1299806

nebo
http://www.macplane
t.sk/?seksovanie=12
m

Odpovědět na příspěvek

iMac a tabletMac

Autor: vita Muž

Založeno: 13.10.2005, 01:00
Odpovědí: 0

i Mac se mi moc libi, da se na tom slusne pracovat a navic se i "bavit", jen ta TV a radio tomu chybi, ale externe to lze resit (i kdyz od Applu bych to videl radeji)
ja cekal na neco jako tabletMac, to by se mi libilo… :-o :-(, chtel bych notebook s motnosti dotykove obrazovky (od Applu!) ach jo…
iPod (video) mne moc nenadchnul, zatim mne nedostal ani hudebni iPod (ale ono se mu to povede:-) a u tohoto se to asi nestane nikdy

Odpovědět na příspěvek

to je málo...

Autor: kuk Muž

Založeno: 13.10.2005, 02:13
Odpovědí: 0

Samosebou že chceme macatej displej pro video - pěkně přes celou přední stranu! Tedle je tak dobrej korát pro fotografy na náhledy. Akorát čím větší displej tím víc to žere baterku a to voni asi nechtěli.

Odpovědět na příspěvek

Drobnost ke článku

Autor: Roman Petrla Muž

Založeno: 13.10.2005, 09:27
Odpovědí: 0

Když uvádíte, že se změnila velikost iPodu, displeje apod., bylo by fajn uvést nejen nové, ale i staré rozměry.

Odpovědět na příspěvek

RE: Drobnost ke článku

Autor: Bufobufo Muž

Založeno: 13.10.2005, 10:05

Byly 2" teď jsou 2,5"

Odpovědět na příspěvek

Jak sto ho ven???

Autor: pan Traugott Muž

Založeno: 13.10.2005, 10:26
Odpovědí: 0

Já jen čekám, kdy Steve konečně pochopí, kde se dělá největší byznyz. A začne dělat vložky s jablečnou vůní. Tady se pak část lidí přizná, že menstruujou a budou se předhánět, kdo ma kratší periodu.
Cely mi to připadá, jako kdyby renomovaná farmaceutická firma přešla na kosmetiku a zkončila u řasenky, těch se prej prodaává nejvíc. S moťůrkem, ovšem, a pěkně ekologicky, na sunpower. Pak si tu budem předávat zkušenosti, jak dobře se stim nechaj čistit bagančata.
Jsem uz fakt nas...

Odpovědět na příspěvek

RE: Jak sto ho ven???

Autor: t. b. Muž

Založeno: 13.10.2005, 10:49

Asi mas pravdu. Koupil jsem iMac kvuli designu a ted si rikam, ze jsem mohl vzit PowerPC a nechat si svuj osklivej, ale kvalitni displej nebo priplatit za Apple display a mit vetsi vykon a tim vyssi vykonnost. iMac jsem vzal, ze ho budu "obcas" prevazet, ale jeste se to nestalo... A jeste jednu poznamku - delam i se zvukem a iMac je sice tichej, ale mate ho 30 cm od usi, zatimco Powermac je stejne tichej a je pod stolem (ve velkejch studiich za zdi).

Odpovědět na příspěvek

uzavřenost za každou cenu

Autor: Vladimir Muž

Založeno: 13.10.2005, 10:27
Odpovědí: 0

Apple byl vždy tak trochu sám pro sebe. A tento trend jak vidno pokračuje. iMac - pěkný, ale proč ta absence DVI? Snad aby se toto "centrum zábavy" nedalo připojit k velkoformátové TV? Tak pak je to "centrum" dost nanic. VGA to nenahradí, to už tam rovnou mohli nechat pro video export třeba jen cinche, vždyť přes ty ten signál taky proleze (v patřičné kvalitě)... iPod video pouze pro koupené videoklipy - tak to snad už ani komentáře nepotřebuje. Apple se prostě neustále vnucuje jako chůva, opatrovník naší "zachovalosti", aby jsme snad neměli té volnosti příliš. Je to škoda a štve mě to, protože mi jinak výrobky Applu vyhovují a jsou fakt pěkné ale s tímhle je to už dost opruz.

Odpovědět na příspěvek

RE: uzavřenost za každou cenu

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 13.10.2005, 12:24

uz si ten iPod mal v rukach? Ako vies, ze LEN A LEN video kupene cez iTunes? A co takto si skusit importovat video do iTunes 6? Nic? Garantujem, ze video skomprimovane na pozadovane parametre a importovane do iTunes POJDE preniest do iPod s video podporou.

Absencia DVI v iMacu zamrzi, ale HDTV zas nema doma kazdy druhy, ani v USA ani nikde. Je to stale hracka pre hornych 10 tisic. Navyse vrazit tolko prachov (aj keby som ich mal) do mrtveho media ako TV moze len blazon…

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: uzavřenost za každou cenu

Autor: BlueHawk Muž

Založeno: 13.10.2005, 13:39

vrazit tolko prachov do mrtveho media ako TV moze len blazon… - to je fakt. ale vrazit prachy do noveho imacu moze iba technicky neznaly clovek.. za tolku sumu ma tento pocitac totiz nehorazne nizku uzitkovu hodnotu.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: uzavřenost za každou cenu

Autor: Bufobufo Muž

Založeno: 13.10.2005, 14:04

Jožo ty jsi pil borovičku !!!:) Co to je zase za nesmyly o HDTV ? Cena pro horních 10000 ? podívej se do ceníků ! A přečti si kdo už vysílá a kdo začne vysílání v nejbližších dnech,nebo během několika měsíců !

A o iTunes mám své mínění ! Až přestane žrát tolik systémových prostředků jako ve verzi 5 , pak ho asi začnu používat ! :)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: uzavřenost za každou cenu

Autor: ed Muž

Založeno: 13.10.2005, 14:14

cca 5% pri prehrvani, 0.1 % pri neprehravani Je to malo nebo moc ? Cim lepsim ho mohu nahradit ?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: uzavřenost za každou cenu

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 13.10.2005, 19:47

vdaka, asi som fakt divny ale na Reality show a stupidne serialy sa v TV pozerat nemusim :D

Hollywoodske kraviny ma tiez neberu, takze TV totalny nezajem…

iTunes som vo verzii 5 tiez zmazal, zrali nehorazne, to mas pravdu. Nastastie 6tka to opravila. Asi fakt vedeli preco to stiahli po 3 tyzdnoch :D

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: uzavřenost za každou cenu

Autor: Pavel Muž

Založeno: 14.10.2005, 01:21

no a my jsme si lokalizaci iTunes užili 3 dny :(

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: uzavřenost za každou cenu

Autor: Vladimir Muž

Založeno: 13.10.2005, 14:23

No běžná plasma se dá sehnat už okolo 40.000Kč a tak opravdu nechápu, proč tam u iMaca není DVI výstup - tedy když se prezentuje jako domácí centrum zábavy. Ale asi má Apple jinou představu o domácí zábavě...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: uzavřenost za každou cenu

Autor: hastroš Muž

Založeno: 13.10.2005, 19:16

To je sice fakt že se plasma dá pořidít za 40.000 Kč a dokonce i za méně, ale v jaké kvalitě a s jakým rozlišením? Skutečné HDTV 1080i nemá žádná na trhu dostupná plasma a to samé platí pro LCD TV.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: uzavřenost za každou cenu

Autor: kuk Muž

Založeno: 14.10.2005, 03:19

Ale no tak, HDTV 1080p má LCD od Westinghousu za 2000,-USD a u nás novej Benq LCD TV 37" za 50 000,- Kc. (ten to ale dokáže poze přec YCP (nebo jak se to menuje) vstupy. Nebo jedno LCD od SHARPu, ale nevim kolik stojí teď. D

Odpovědět na příspěvek

PowerMac

Autor: Pepa Muž

Založeno: 13.10.2005, 10:35
Odpovědí: 0

Dobry den, chtel jsem se zaptat na vas nazor - ma cenu kupovat, 2.7 G5 PowerMac? Toho Intelu se trochu bojim a nas 1.8 G5 PowerMac nam nestiha (mame jeste iMac 2.0 GHz a pripada nam vykonove stejny nebo jeste pomalejsi, asi to bude RAM...) Potrebovali bychom ted par let (mesicu) v klidu pracovat. Predpokladam, ze ceny PowerMacu se v tomto roce moc menit nebudou, je to tak? ... Mam naklusat do kramu vzit Dual 2.3 nebo 2.7 a dal to neresit ... ? Dik, P.

Odpovědět na příspěvek

RE: PowerMac

Autor: Martin22 Muž

Založeno: 13.10.2005, 10:43

Já osobně bych chvíli počkal. Sám tento argument nemám rád (čekat by se dalo pořád na lepší), nicméně si myslím, že brzy budou nové PM s dualcore procesory. Samozřejmě nikdo neví, jaké budou, ale minimálně by mohla klesnou cena nejvyššího modelu na cenu současného "prostředního" modelu.

I když minule trval upgrade PM tuším 10 nebo 11 měsíců. Ale o nových PM se mluví čím dál více, už by brzo mohly být.

Odpovědět na příspěvek

RE: PowerMac

Autor: krch Muž

Založeno: 13.10.2005, 10:56

my tu mame DP 2.5 s vodnim chlazenim a vetrak se skoro nezapme, Nevim jestli ten 2.3 ma taky vodni chladic, myslim ze ne. Mimochodem, nevite nekdo, je tam voda nevo nejaka jina kapalina (Fridex?)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: PowerMac

Autor: j.t.d Muž

Založeno: 13.10.2005, 20:22

Hehe...
Na co Fridex? Trocha fyziky - ktera dostatecne levna kapalina ma dostatecne velkou tepelnou kapacitu? Myslim, ze u vody na pomer cena/vykon jen tak nekdo nema. Fridex se prodava do vody v chladicich aut, kdyz mrzne. Pokud se bojis, ze ti PowerMac zamrzne, tak Fridex pouzij, ale normalne neni duvod a samotna voda to resi.

Odpovědět na příspěvek

PSP

Autor: Pavel Muž

Založeno: 13.10.2005, 10:58
Odpovědí: 0

No nic jdu si koupit SONY PSP :)

Odpovědět na příspěvek

psal se rok 2003 a myslím, že už mi bylo jasno :)

Autor: J.P. Muž

Založeno: 13.10.2005, 12:27
Odpovědí: 0

viz příspěvek

http://www.mujmac.cz/
art/multimedia/musicstore
2.html?fshow=19595

jak moc jsem se trefil? :)

Odpovědět na příspěvek

RE: psal se rok 2003 a myslím, že už mi bylo jasno :)

Autor: Cisa Muž

Založeno: 13.10.2005, 12:44

Uplnej Nostradamos. :-)
Vypada to, jako by ti tenkrat Steve prozradil svou vizi, kterou postupne naplnuje.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: psal se rok 2003 a myslím, že už mi bylo jasno :)

Autor: kuk Muž

Založeno: 14.10.2005, 03:23

Nostradamos by vo proti tobě pěkná s...ačka. Von toho akorát předpověděl strašně moc a tím pádem se i vobčas trefil :D

Odpovědět na příspěvek

umí nový ipod nahrávat zvuky?

Autor: rve Muž

Založeno: 13.10.2005, 12:29
Odpovědí: 0

ve specifikaci se uvádí:
Voice recording settings:
Low (22.05 KHz, mono)
High (44.1 KHz, stereo)
Takže jestli to dobře chápu, měl by fungovat i jako diktafon, nebo se pletu?

Odpovědět na příspěvek

RE: umí nový ipod nahrávat zvuky?

Autor: Adam Muž

Založeno: 13.10.2005, 17:07

Pres externi mikrofon - samozrejme specifickcy pro iPoda. Jako minule modely ...

Odpovědět na příspěvek

Novy iPod (rozumej vidoe) - Krok spatnym smerem?

Autor: Cisa Muž

Založeno: 13.10.2005, 13:05
Odpovědí: 0

Na mnoha diskuzich se pise o tom, ze "video iPod" je nesmysl a k cemu vlastne je. A ze to je cesta mimo.
Ja si to nemyslim. Vzdyt nikdo nikoho nenuti si videoklipy kupovat, ani prehravat. Kapacitu novy iPod ma stejnou jako predchozi, ma vetsi display, trochu jine rozmery, ale jinak je to porad iPod za stejny prachy, jako byl ten dosavadni. Jen na nem jde jeste navic prehrat nejaky ten klip. Taktze ten, co mel v planu koupit si "velkokapacitni" iPod, bude mit jakysi bonus, ktery se postupem casu nauci pouzivat. Pribude jiste par zajimavych aplikaci, ktere umozni stahnout video z DVD do formatu, ktery iPod prehraje. A pak se z nej muze stat celkem prijemny zasobnik hudby a videa treba na chalupu ci dovolenou pro chvile, kdy je nevlidno.
Novy iPod celkem vitam. A az se objevi nejake doplnujici aplikace i HW a tak nejak se to "zabehne", asi po nem sahnu. Do ted jsem byl presvedcen o iPodu nano k Vanocum, nyni asi budu mit dilema.

Odpovědět na příspěvek

RE: Novy iPod (rozumej vidoe) - Krok spatnym smerem?

Autor: Cisa Muž

Založeno: 13.10.2005, 13:10

... ach ty preklepy.
rozumej video

Odpovědět na příspěvek

RE: Novy iPod (rozumej vidoe) - Krok spatnym smerem?

Autor: Hellish Muž

Založeno: 13.10.2005, 13:10

Naprostý souhlas. Právě jsem se chystal napsat totéž.

Kdyby byl Video iPod prodáván zvlášť vedle normálního iPodu, dost bych o jeho úspěchu pochyboval. Takhle ale dostanu za stejný prachy tenčího iPoda s lepším displayem a delší výdrží. Navíc jako bonus umí přehrávat video. Já nevím co všichni máte, ale mě to přijde jako super vlastnosti na to, že to nestojí ani o dolar víc než předchozí iPod.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Novy iPod (rozumej vidoe) - Krok spatnym smerem?

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 16.10.2005, 11:06

Přiznám se, že vám musím dát za pravdu - ted jsem si prohlídl záznam z uvedení iPodů a váš argument dává určitě smysl - i pro ty, kteří video nepotřebují bude nový iPod proti předchůdci určitě vyhovovat více -> stejná cena, více funkcí.. už se těším na první testy.

Odpovědět na příspěvek

sony psp

Autor: sun Muž

Založeno: 13.10.2005, 14:26
Odpovědí: 0

ipod je sracjka podle sony psp.. ten to vyhral na plne care.., proc?? ted jsem cetl ze do psp do batertky budou davat hdd takze kapacita bude stejna casem a a vyhody???? psp ma hry mp3 emulatory filmy fotky atd.. takze ma toho vic nez ipod... takze jobs to prohral.... a powerbooky nepredstavil asi se mu nedari chladit no jo no

Odpovědět na příspěvek

RE: sony psp

Autor: Marek Muž

Založeno: 14.10.2005, 07:00

Mozu srovnavat obe (iPod i PSP) a nejak mi neprijde ze iPod je sracka. Nevim co myslis tim, ze do PSP baterky se bude davat HDD ?? MP3 dobry, ale ovladani rozhodne mene intuitivni nez iPod, to same synchronizace s pocitacem/emulatory neexistuji, kdyz pouzivas up-to-date firmware (coz bude pravdepodobne nutnost aby se v daly v budoucnu hrat nove hry)/filmy sledovat na pidi screenu PSP (a to same plati i o iPodu) je orpavdu zazitek a proti PSP hovori vysoka cena Memorystick karet, kde se daji jedine storovat filmy v pripade PSP. Fotky se daji prohlziet i na iPOdu a to je zarizeni skoro 2x tak mensi. Toto postrehy uzivatele. Uzivej ty veci, nez napises nesmysl.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: sony psp

Autor: Garfield Muž

Založeno: 14.10.2005, 20:15

- Uzivej ty veci, nez napises nesmysl.
Tys je mozna uzival,ale stejne pises nesmysly :-P. Takze budu oponovat ohledne PSP:
1. Tezko najit nejake intuitivni ovladani u veci, ktera supluje asi pet jednoucelovych zarizeni.
2. Externi HDD k PSP se uz da najit na netu jako prislusenstvi od tretich firem, Sony o jeho zabudovani dost vazne uvazuje do revize PSP na zacatku pristiho roku.
3. Emulatory se kupodivu vyvijeji prubezne s verzemi firmwaru, ackoliv se to Sony moc nelibi.
4. Nevim jestli je pidiscreen nejvhodnejsi oznaceni pro temer jedenacticentimetrovou uhlopricku displeje PSP. A srovnavat ho s iPodem, ktery ma az ted v nove video verzi s bidou polovinu, tomu rikam objektivni nazor.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: sony psp

Autor: Marek Muž

Založeno: 18.10.2005, 22:11

1. Veci bez intuitivniho ovladani nechci - to radeji vic veci, kde kazda bude delat dobre to co ma. PSP hry a iPod hudbu 2. Az prejde Sony od faze uvazovani do faze realizace tak se k tomu pojdme vratit do te doby je to o nicem 3. Vim, ale nejak neni cas hledat stale aktualni verze a animoc envidim duvod 4. Zadny nazor neni objektivni - oba screeny jsou smesne na sledovani filmu a tim to pro me konci.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: sony psp

Autor: maxchat Muž

Založeno: 24.11.2005, 22:44

Tak podle mě je PSP primárně určené na hraní her. Tomu je přizpůsobené i ovládání. A 6 kláves pro intuitivní ovládání myslím stačí. iPod je určen spíše pro přehrávání hudby, díky tomu má i velkou kapacitu. A filmy? někomu to vyhovuje někomu ne. Mě velikost displeje PSP vyhovuje, filmy i s titulky se dají shlédnout krásně. Určitě to nikdy nenahradí TV a podobně, ale jako doplněk je to fajn. A vůbec, proč tady srovnáváte tak odlišné výrobky? Každý má za cíl jiné uživatele.

Odpovědět na příspěvek

Lyrics

Autor: Mates Svejdik Muž

Založeno: 13.10.2005, 15:35
Odpovědí: 0

Vecicky jsou to pekne ale pro me jako pro studenta je iMac dost tezko cenove pristupny a muj eMac "staci"... Jinak iPod video je fajn ale radsi bych si koupil treba deset giga iPod Nano.. Kdyby samosebou byl... Mam vsak starsiho iPoda Photo 30giga... A uz delsi dobu me stve to ze iPod nano dokaze importovat texty z iTunes a pri prehravani hudby si clovek muze precist text...
Dle meho nazoru je dobra pisnicka sestavena s dobre muziky a dobreho textu... Tak bych si velmi pral aby vznikl iPod update ktery by tento ipod photo nedostatek opravil... Ale zacinam velmi pochybovat... Co myslite ? A co tahle petice ? :-D

Odpovědět na příspěvek

RE: Lyrics

Autor: Martin22 Muž

Založeno: 13.10.2005, 16:29

Nejsem si jistý, jestli by Steva zajímala petice několika desítek lidí z rozvojové země.

Odpovědět na příspěvek

RE: Lyrics

Autor: ED Muž

Založeno: 13.10.2005, 16:34

Chudy student s ipodem photo :-) to mne pobavi. Zkus Yamipod, texty vyhleda + ulozi. A pokud se nepletu tak v iTunes 5 vlozis text a je to pak i v iPodu. Ale jsete jsem to neoveril

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Lyrics

Autor: Mates Svejdik Muž

Založeno: 13.10.2005, 16:48

Chudy student v tom smyslu ze nemam na to abych si koupil iMaca... :-) iPoda sem dostal k narozeninam ! :-P
Jo texty de ulozit jako notes do iPodu ale to je clovek potom musi zvlast hledat... Jestli sem to dobre pochopil tak na iPodu nano naskoci text tak jako treba hodnoceni... Mozna ze ne...
Vlozit v iTunes text je dost k nicemu... mam dojem...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Lyrics

Autor: ED Muž

Založeno: 13.10.2005, 20:20

Pro chude studenty je tu moznost bazaru. Sice je toho malo, ale urcite se najde. A bazary jsou urcite i za Rozvadovem.

Odpovědět na příspěvek

zklamání

Autor: reguin Muž

Založeno: 13.10.2005, 16:58
Odpovědí: 0

Musím říct, že za poslední rok mě Apple moc nepotěšil a pomalounku mě Steve tlačí k tomu, abych pošilhával ke konkurenci. Mě osobně tyto novinky nic nepřináší a dokonce pochybuji, že někomu v našich krajích by něco přinášely. Ceny těchto produktů jsou tak vysoké a podpora tak mizivá, že každý raději zvolí alternativní řešení v podobě nadupaného PC a kvalitního MP3 přehrávače za poloviční cenu. Býval jsem zarytým Macistou, ale pomalu už vychládám. Používám Maca hlavně k práci a o "domácí centrum zábavy" fakt nestojím. Nikdy bych si býval nemyslel, že se stane z Apple komerční sračka :-( Nostalgicky vzpomínám na časy Dual G4 na OS 9!

Odpovědět na příspěvek

RE: zklamání

Autor: Martin22 Muž

Založeno: 13.10.2005, 17:44

Mne zajímá DTP - tzn. PowerMacy a SW Adobe. Jenomze Steva PowerMacy uz moc nezajimaji a Adobe na Mac verze kasle. Takze jestli muj pristi pocitac bude PowerMac neni vubec jiste.

iMac, iPod, iTunes a podobne veci jsou sice hezke, ale myslim ze radu lidi by vice potesily jine veci, spise z profi oblasti.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: zklamání

Autor: reguin Muž

Založeno: 13.10.2005, 18:45

Jo, jo. přesně tak jsem to myslel.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: zklamání

Autor: Ed Muž

Založeno: 13.10.2005, 20:18

Zisk z vanocniho trhu kde se urcite "home" produkty uplatni lepe nez "profi" muze urychlit vyvoj a investice do vyroby prave v profi a SW oblasti. To mi prijde jako ze 1+1=2. Dalsi vec je ze Apple byl vzdycky zamereny na domaciho uzivatele. Nevim cemu se tu divite. To ze se mu podarilo udelat i stroje ktere se staly alespon po jistou dobu standardem v profi nasazeni je prijemny benefit. Hlavne pro nas, kteri na nich delame. Samozrejme furt je co vylepsovat, zrychlovat, zjednodusovat.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: zklamání

Autor: micker Muž

Založeno: 14.10.2005, 01:10

jenze to je vyvoj, driv steve pracoval a umoznoval i nam pracovat, ted je v duchodu a umoznuje nam se bavit... bohuzel ja porad jeste potrebuju pracovat a jaksi nemam na cem, na skarede veci s vykradenym OS zvoucim se wokenice to nejde .-(

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: zklamání

Autor: Ardan Muž

Založeno: 14.10.2005, 15:54

A kdo ti to povidal, rozumbrado...

Odpovědět na příspěvek

RE: zklamání

Autor: Satai Muž

Založeno: 14.10.2005, 07:56

Echm, devitka byla trapna parodie na operacni systemy, nemela ani poradny multitasking, o bezpecnosti si mohla zdat podobne jako Win 9x... Muzes na ni vzpomint v dobrem, ale to nic nemeni na tom, ze to byl jeden z nejhorsich OS, se kterymi jsem pracoval. Ve sve dobe ho prekonavaly unixy, WinNT (ktere mely ale prastene GUI), OS/2...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: zklamání

Autor: reguin Muž

Založeno: 14.10.2005, 11:03

Co to? ProTools mě na devítce šlapaly líp jak na OS X! I jiné programy tam chodily spolehlivě. Jak už jsem napsal OS mě zajímá pouze jako hostitel profesionálních aplikací, které potřebuji k práci, ne jako zábavné omalovánky!

Odpovědět na příspěvek

Pro Tools a OS 9

Autor: Kakaxa Muž

Založeno: 14.10.2005, 15:10

To je ale problém Digidesignu, nikoliv Apple! Digidesign teprve nyni uvede podporu 2 procesorů, o optimalizaci pro velocity engine si ale můžem nechat zdát. Soustředí se bohužel na Windows, z toho důvodu také hledám náhradu, bude to buď Logic, nebo Digital Performer.

Odpovědět na příspěvek

RE: Pro Tools a OS 9

Autor: jb Muž

Založeno: 14.10.2005, 19:43

Preji stastnou volbu... nechci tu propagovat Logic, ale na Dualu G5 2.5 při 20 internich nástrojích a 60 efektech jedu asi na 15% vykon... S Tigerem bez jedineho problemu

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: zklamání

Autor: cenek Muž

Založeno: 18.10.2005, 11:24

zlata devitka. rychla, efektivni - desitka je sice stabilni system, ale kolecko se toci porad napadne pripominajici hodiny na pecce. :(
a strakata je taky jako wokna

Odpovědět na příspěvek

Páni kritici!

Autor: Jakub Muž

Založeno: 13.10.2005, 20:35
Odpovědí: 0

Ach jo, když to tady pročítám, začínám si znovu uvědomovat, že Apple je již opravdu jen běžnou značkou jako "jiné" PC. Takto neplodné diskuse, bez jakékoliv úrovně a věcné znalosti jsem ještě před dvěmi-třemi roky viděl skoro jen na čistě PC serverech, kde každý jen na něco nadával (hlavně na Microsoft)...

Dnes ve 12.00 hodin, na ČT1 v hlavní zpravodajské relaci (a možná i v jiných relacích přes den a večer -- TV sleduji jen výjimečně) byla zařazena na poměry nadstandardně dlouhá reportáž věnovaná JEN NOVÉMU IPODu! Nepamatuji za CELOU EXISTENCI ZPRAVODAJSTVÍ V ČESKÉ TELEVIZI, že by uvedli v tomto čase takto rozsáhlou reportáž na jediné téma souvisejícím s nějakým produktem Apple. Je tedy evidentní, že z mediálního hlediska je Apple nyní naprostá jednička, protože když i v našem socialistickém zapadákově se jedna z hlavních zpráv týká uvedení nového iPodu, tak to je opravdu úspěch neslýchaný!

Takže si myslím, že nářky několika desítek lidí na tomto serveru jsou ve srovnání s celkovým vnímáním značky Apple ve světě jen naprosto směšné a spíše ukazují jen na malost přispěvatelů... škoda, jak jsem psal hned v úvodu, dříve to bývalo jiné, ale dneska jsou frustrovaní prudiči všude, dokonce i na maleru.cz ;-)

Odpovědět na příspěvek

RE: Páni kritici!

Autor: Pavel Muž

Založeno: 13.10.2005, 21:06

pak sis také patrně nevšiml, kolik nadstandatně dlouhých reportáží byly věnovány jiným firmám z oblasti IT.

Jéje a když vyšla rubikova kostka !! :-D

Odpovědět na příspěvek

RE: Páni kritici!

Autor: Jirka Muž

Založeno: 13.10.2005, 21:16

Vnímání Applu ve světě je stejně směšné jako u nás /3-4%/. Tak že o malosti se hovořit nedá ! Jsme světoví :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Páni kritici!

Autor: LP Muž

Založeno: 13.10.2005, 23:37

Věřím, že se Vám v Sovětském Svazu a v NDR líbilo. Doporučuji i cestu jinam, nejlépe do USA, už v letadle pochopíte, že jste zcela, ale úplně vedle.


LP

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Páni kritici!

Autor: Jirka Muž

Založeno: 14.10.2005, 00:06

Ano, už jsem procestoval téměř celou afriku, indii a latinskou ameriku . Pochopil jsem !

Odpovědět na příspěvek

RE: Páni kritici!

Autor: Jindra Muž

Založeno: 13.10.2005, 21:22

No, asi uz bylo toho "placani po ramenou" dost, evidentne existuji mista, kde se tohle jeste porad nosi. Nastesti maj na MujMacu dost rozumu, aby nevyhrozovali, ze kdyz to nebude prispevek podle jejich chuti tak ho smazou. (rozumej kdyz se odchylis od jedine a prave Viry, byt jen poznamkou o tom, ze neni vsechno tak ruzove).

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Páni kritici!

Autor: micker Muž

Založeno: 14.10.2005, 01:04

no proto chodime sem a ne na hul*n.cz (ze by huron? :-)) tam pokud nejsi pravoverny hul**prddelkavlez tak te smazou :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Páni kritici!

Autor: Bufobufo Muž

Založeno: 14.10.2005, 01:30

a ty ne Hul**** a makej ať můžem jít spát :)

Odpovědět na příspěvek

Je Apple stále počítačová firma ? Ano.

Autor: Kamil Yazigee Muž

Založeno: 14.10.2005, 01:10
Odpovědí: 0

Ozvalo se tady několik hlasů, nebo obav, že Apple opouští od profesionálního HW a začíná se zabívat "serepetičkami".

Nemy
slím si, že je to pravda a to z dvou důvodů :

1- Kdyby tu nebyl problém s uchlazením G5, tak bychom tu už určite měli třeba PB 12"s G5@2Ghz a třeba PM dual G5@3.5 Ghz. Jenomže Apple se ocitl tak trochu v průšvihu když společnost IBM dva roky nedokázala s tepelem G5 nic udělat..Proto také ten přechod na Intel. No a do té doby je Apple, dle mého názoru, NUCEN u professionálního HW vyčkávat. Není to ztráta zájmu.
Tady bych spoléhal na něco, co ve světě PC není, a to je pocit komunity nebo loyality, který umožní ten přechod na Intel přečkat. Pak se věci oklo profesionálního HW začnou hnát kupředu. A co je na tom, že tam bude Intel. Na macu, je nejdůležitější OS a design a ty zůstanou mac-only.

2-Ohledně těch "serepatiček", tak to vůbec nejsou "serepatičky". pro consumer zákazníka, jako jsem já, je takový iMac naprosto super věc a nové změny vítám. Škoda jen toho DVI výstupu..i když VGA v kombinací s projektorem není vůbec špatná věc. No a chápu, že iPodů je jako hub po dešti, ale proč ne, když právě tam teče nejvíc peněz. Ty se pak, v brzké budoucnosti, zpětně objeví v investicích do lepších a lepšich Profi produktů.

Prostoru pro ziskový růst zůstáva pro obě řady, Profi a Consumer stále dost.

K.Y

Odpovědět na příspěvek

RE: Je Apple stále počítačová firma ? Ano.

Autor: Kamil Yazigee Muž

Založeno: 14.10.2005, 01:14

no.. a pokud najedete v text nějaké hrubky. Třeba zabívat :-) tak men omluvte. Njsem rodilý čech.

K.Y

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Je Apple stále počítačová firma ? Ano.

Autor: kuk Muž

Založeno: 14.10.2005, 03:37

Právě do projektoru bych potřeboval rvát co největší kvalitu = HDMI (DVI) a ne nějaký VGA!

Odpovědět na příspěvek

RE: Je Apple stále počítačová firma ? Ano.

Autor: mopilot Muž

Založeno: 14.10.2005, 06:39

Mas uplnu pravdu. Je to presne tak, ako pises. Sam
pracujem vo vyvoji IT 25 rokov a viem ako to v skutocnosti chodi.

Odpovědět na příspěvek

RE: Je Apple stále počítačová firma ? Ano.

Autor: Vlad Muž

Založeno: 14.10.2005, 08:58

Naprosto souhlasim..... Podle mne, jak to ctu, tady proste vetsyna lidi ma strach ze tech Macu bude najednou hodne, a nikdo z pocitacem Apple uz nebude nic zvlastniho............ Pro mne je proste skvely produk (zvlast OS!), ja s tim pracuju a bavim se, a zvasty o tom ze Apple prestava bejt profitechnika, jsou jenom zvasty.......... Komu se to nelibi, hura do mswindows :))). Aj ten nejvetsi krikoun tady to neudela, ze ne? ;)..........
P.S ........ a ty chyby, prosim, take odpuste........ ( CCCP )

Odpovědět na příspěvek

RE: Je Apple stále počítačová firma ? Ano.

Autor: MaCoffee Muž

Založeno: 14.10.2005, 11:08

Souhlasim, v podstate jsi nerekl nic, co by se davno nevedelo - je to proste mrtve obdobi. Prechod na Intel vsak muze byt provazen sirsim zaberem Upgrade stavajicich stroju - eMac zmizel z bezne nabidky, zustal zde pouze MacMini, ktery se ovsem Upgrade nedockal - take mohl dostat lepsi grafiku, popripade jeste vice RAM a tim zacelit diru po eMacu, ted se bude cekat dalsich 8mesicu, kdy ty levne Mactel stroje vyjedou.

Odpovědět na příspěvek

mac Mini

Autor: Danico Muž

Založeno: 14.10.2005, 10:23
Odpovědí: 0

A ako je to s aplikaciami Front Row, resp. s dialkovym ovladanim na mac mini ? tam mi to pride ako idealne riesenie - zapojim na plazmu ce HDMI a pozeram video, foto ...

Odpovědět na příspěvek

RE: mac Mini

Autor: Bedo. Muž

Založeno: 14.10.2005, 12:28

Front Row som este nevidel, ale kupil som si k Mini Griffin AirClick USB (http://www.griffintechno
logy.com/products/airclic
k/). Ten podporuje spustu programov vratane iTunes, iPhoto a DVD Playera, je to RF technologia (takze funguje aj bez mierenia na prijimac) a za 40$ ani nebol drahy...

Odpovědět na příspěvek

mac Mini

Autor: Danico Muž

Založeno: 14.10.2005, 10:24
Odpovědí: 0

A ako je to s aplikaciami Front Row, resp. s dialkovym ovladanim na mac mini ? tam mi to pride ako idealne riesenie - zapojim na plazmu ce HDMI a pozeram video, foto ...

Odpovědět na příspěvek

:-)

Autor: claire Muž

Založeno: 14.10.2005, 11:10
Odpovědí: 0

Ani sebelepsi vyrobek neznamena nutne uspech. Apple na jednu stranu v podstate dojelo na spolupraci s Motorolou a IBM, na druhou stranu opet jednou genialne odhadli na trh a s iPodem zpusobili doslova revoluci. Ani ne tak samotnym prehravacem jako spise iTS - tzn opet dokazali neco, na cem bud dosud vsichni pohoreli resp se tak daleko ani nedostali.

Momentalni vyroba 'spotrebniho zbozi' a boom kolem jim snad da dost casu a financi na to, aby nas brzy posadili na zadky novymi pocitaci.

Odpovědět na příspěvek

Omluvte mou troufalost

Autor: reguin Muž

Založeno: 14.10.2005, 11:24
Odpovědí: 0

Jak to tady tak pročítám, tak je mi už vše jasné. V podstatě se tady baví jedni o koze a druzí o voze. Je zřejmé, že potřeby běžného uživatele a potřeby profesionálního uživatele se značně liší. Svůj první mac jsem koupil jako pracovní stroj který spolehlivě zvládá (narozdíl od PC té doby) co od něj očekávám. Jinak řečeno v té době nějaké iMovie, iFoto, iDVD a iKdovíco ještě nebyly. Postupem času se vše změnilo, hodně kolegů přešlo na PC z důvodu větší výkonosti, cenové dostupnosti a celkové podpory SW firem. Nezajímá je OS a HW, ale aplikace, které na něm běží! Kdysi byl Apple jediná volba, ale z dnešního pohledu se mi to tak nejeví. Dopadne to asi tak, že si koupím MacMini pro zábavu a na práci si pořídím PC :-(

Odpovědět na příspěvek

RE: Omluvte mou troufalost

Autor: juramac Muž

Založeno: 14.10.2005, 12:23

dovolim si trochu parafrazovat........"Gate
s s tebou".........

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Omluvte mou troufalost

Autor: Ardan Muž

Založeno: 14.10.2005, 15:34

Ty asi na kompu moc nepracujes, co? Myslim, si ze requin ma pravdu. PC a MAC jsou jako procovni stroje naprosto rovnocenne a vim o cem mluvim nebot delam grafiku v obou platformach. :-p

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Omluvte mou troufalost

Autor: juramac Muž

Založeno: 14.10.2005, 17:43

Pravda, moc na pocitaci nepracuji, jen obcas delam grafiku, sem tam nejake video a jinak beznou kancelarinu...Ale pecku bych nechtel ani omylem a to nejen proto, ze jsem leta zvykly na jablko ale zejmena diky problemum s viry a jinymi potvurkami. mam klid na praci a nemusim stale nekde neco resit........Jinak, jak rikas, macy a pecky jsou na grafiku urcite rovnocene ale to neni o masine ale o programech. A ty profi jsou pro obe platformy stejne.... Ale jiste uznas, ze na macach se treba prave grafika dela precijen o neco pohodlneji. I kdyz beru, ze na peckach jde totez ......A co se tyka videa, tam krome avidu , coz je vyslovene superdrahy Profi program nema na peckach trena applovsky FinalCut konkurenci. Umi prakticky totez, jako avid ,ale za zlomek ceny.....A rychlost ? Uz jsi renderoval nejake video ve FinalCutu na G5 ? Na to napriklad Premiera na pecce nema ani omylem..... ale znavam, balik Offfice je nejrozsirenejsi a na kancelarinu urcite dobry. Ale i ten je stejne dobry na macovi, i kdyz pro nekoho muze byt problem,ze neni cesky....Proste, ja bych peku nechtel , a to i presti, ze ted apple jaksi spi na vavrinech ..ale to je u neho jiz trochu tradice. pak zase udela ranu a bude opet, stejne tradicne na dobre 2-3 roky pred peckami.......takze ja jsem v klidu a pockam si. A budu dal v klidu a bez nervu z viru cekat a delat svou praci....

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Omluvte mou troufalost

Autor: reguin Muž

Založeno: 15.10.2005, 17:48

Kdo si počká, ten se dočká!? Čekám na novou G5, tak uvidíme. Jestli tam ale budou takový problémy jako u PowerMac G5 2.7 s chlazením procesoru atd., tak už fakt přijde na řadu PC a s Gatesem to nemá nic společnýho. Můžu klidně dělat na Linuxu nebo na jiným OS :-)

Odpovědět na příspěvek

Upozornění na chybu.

Autor: Multimotyl Muž

Založeno: 17.10.2005, 22:45
Odpovědí: 0

V článku máte uvedeno "mazlíčci neroztrhaly".

Odpovědět na příspěvek

konverce videa plz help..

Autor: petr Muž

Založeno: 22.11.2005, 19:12
Odpovědí: 0

jakým programem jdou překonvertovat filmy .avi do jakéhokoliv formátu který podporuje ipod video? do itunes mi .avi nejde nahrat..

Odpovědět na příspěvek

informace

Autor: Mach4 Muž

Založeno: 26.07.2007, 18:59
Odpovědí: 0

i zde naleznetě informace o domácím centru zábavy
http://www.mach4
.cz

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: