Test výkonu G4/733 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Test výkonu G4/733

vykon_G4

4. června 2001, 00.00 | Nezávislá konzultační společnost Pfeiffer Consulting vydala studii, srovnávající výkon G4/733 s Macem G3/400 a TiBookem.

Nezávislá konzultační společnost Pfeiffer Consulting zveřejnila na svých stránkách novou studii, zaměřenou na přínos v současnosti nejvýkonnějších Maců pro profesionální užití, zejména v kreativní tvorbě.

Studie, spolu s několika dalšími, je k dispozici po zaregistrování na stránkách společnosti. Ovšem pozor, nabídka dokumentů k volnému stažení se mění. Vzhledem k tomu, že Pfeiffer Report svá zjištění prodává, jsou některé zprávy k dispozici jen krátkou dobu, nebo po nějakém čase již jen v zestručněné podobě. Proto doporučujeme vážnějším zájemcům se stažením neotálet. A ještě připomínka, verze, stahovaná z Akamai serverů (pokud zprávu o studii najdete na stránkách Apple) je jen krátkým souhrnem.

Základní zjištění studie jsou, podle očekávání, ke G4/733 příznivá, některá až mimořádně:

Posuzován byl zejména výkon v Adobe Photoshopu, Adobe Illustratoru, QuarkXPressu a v samotném operačním systému – a souhrnně lze říci, že model G4/733 nabízí již výrazné zvýšení produktivity a výkonu oproti dřívějším počítačům s procesorem G3.

Mac G4/733 je ve vybraných testech v Photoshopu až jedenáctkrát rychlejší, než standardně konfigurovaný Mac G3/400; celkový průměrný kumulativní výkon G4/733 je na stejné verzi Photoshopu oproti G3/400 zhruba pětkrát vyšší. Výkon v Adobe Illustratoru je třikrát vyšší.

Kromě rychlejších procesorů je zvýšený výkon a průchodnost počítače podle studie jasným výsledkem i nové architektury hardware stávajících modelů. Oproti počítači G3 je to zejména vliv Velocity Engine (viz výše uvedené výsledky v Photoshopu), následně i sběrnice a rychlých disků. Výrazný nárůst výkonu se tak kromě aplikací projevuje i při práci se systémem (práce s adresáři, spouštění aplikací apod.), kde je G4/733 opět zhruba pětkrát rychlejší.

Obrázek ze studie Pfeiffer Report (ilustrativní výřez)


Co je zajímavé, úrovně produktivity a výkonu, blízkého desktopovým modelům, dosahuje i PowerBook G4, jeho náskok před G3/400 je úctyhodný.

Kdo má zájem, nalezne ve studii desítky podrobných tabulek a grafů, ze kterých může usoudit na výhodnost pořízení nového hardware právě ve svém oboru - my jsme mohli jít jen lehce po povrchu. Ovšem základní ekonomický výsledek je podle Pfeiffer Consulting jasný a aplikovatelný na širokou profesionální sféru. Nové počítače nabízejí takové zvýšení produktivity práce, že lze očekávat výrazně zkrácenou dobu návratnosti. Jinými slovy, při vyšší míře produktivity si na sebe nové počítače vydělají rychleji – dodejme, že je-li k dispozici dostatek dobrých a zaplacených zakázek, čímž se ale pochopitelně studie již nezabývá.

Součásti více než 60-ti stránkové studie jsou podrobné popisy konfigurací počítačů, stejně jako detailní rozpisy zkušebních testů. Vzhledem k tomu, že Pfeiffer Consulting dodržuje již delší dobu stejná základní pravidla návrhu konfigurací i zkoušek, jsou výsledky nové studie snadno srovnatelné i se staršími testy.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Počítače  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: