Macworld Expo 2005 - příslušenství k iPodu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Macworld Expo 2005 - příslušenství k iPodu

24. ledna 2005, 00.00 | Na Macworldu byla k vidění velká řádka doplňků k hudebnímu přehrávači iPod. Desítky různých pouzder a FM vysílačů bylo možno spatřit na každém kroku. A na to nejzajímavější příslušenství se podíváme v dnešním článku. Představíme novinky od firmy XtremeMac, Griffin, Tunewear a radost uděláme i těm čtenářům, kteří přemýšlejí nad "těsnější" integrací iPodu do domácnosti.

Na Macworldu byla k vidění velká řádka doplňků k hudebnímu přehrávači iPod. Desítky různých pouzder a FM vysílačů bylo možno spatřit na každém kroku. A na to nejzajímavější příslušenství se podíváme v dnešním článku. Představíme novinky od firmy XtremeMac, Griffin, Tunewear a radost uděláme i těm čtenářům, kteří přemýšlejí nad "těsnější" integrací iPodu do domácnosti.


Sonance iPort in-wall docking system

Společnost Sonance, která se zabývá především výrobou audio příslušenství a návrhem řešení v oblasti audio architektury, představila výrobek zvaný iPort. Jedná se o způsob integrace iPodu do domácího audio systému. iPort je malá skříňka s dokovým konektorem, kterou si uživatel zapustí do zdi ve své domácnosti. Zdí protáhne veškeré kabely (FireWire, napájení, audio, video) a zapojí do příslušné audio a video techniky. A pak už stačí jen iPod zapojit a přehrávat hudbu. Podporovány jsou iPody čtvrté generace, iPod mini a iPod photo. iPort je připraven i na dálkové ovládání (má IR čidlo), ale ovladač není standardně součástí dodávky. Jak bylo uvedeno výše, iPort má i video výstup, takže je možné napojit jej rovnou do televize a prohlížet tak fotografie přímo z iPodu photo.

iPort rozhodně není pro každého, což dokládá i cena 598 USD. Jedná se spíše o řešení pro majetnější uživatele iPodů a ostatní, kteří preferují high-end řešení a možnost zapojení s dalšími produkty společnosti Sonance (ovladače, reprosoustavy a podobně). Pokud je toto produkt přesně pro vás, začněte si pomalu připravovat peníze, dostupný bude v průběhu února za 598 USD.

XtremeMac

Společnost XtremeMac si na Macworld připravila slušnou zásobu nových produktů. Ty se samozřejmě točí především kolem iPodu. První z nich je AirPlay - FM vysílač pro naladění iPodu v autorádiu, nebo jakémkoliv jiném rádiu, které je dostatečně blízko. Určen je všem iPodům s dokovým konektorem a XtremeMac se pyšní tím, že se jedná o nejmenší FM vysílač na světě, což bude zřejmě pravda. Cena je stanovena na 40 USD a je již dostupný za 40 USD.

Rozšířena byla i nabídka pouzder, a to především pro iPod mini. Pod názvem Shields nabízí XtremeMac poloprůhledné tvrdé pouzdro s klipsnou. Nabízeno je v různých barvách (celkem šesti) po 13 dolarech za kus. Pouzdra chrání především přední část iPodu a díky tomu je možné pouzdra použít i v kombinaci s jinými doplňky.

Konkrétně třeba s ArmBandem (pás s držákem iPodu přes paži) SportWrap, který byl v San Franciscu také představen. Oproti ArmBandu dodávaného Applem nabízí SportWrap větší ochranu iPodu (i před deštěm), držák na sluchátka a větší rozměry. XtremeMac nabízí SportWrap za cenu 30 USD ve čtyřech barevných provedeních a to jak pro "velké" iPody, tak pro iPod mini. Pro sportovce se jedná o jasnou volbu, pokud mají standardní iPod a na krku se jim nehoupá iPod shuffle.

Tunewear

Nápad společnost HP s polepkami iPodu, nebo chcete-li s tetováním, se zalíbil i zaměstnancům firmy Tunewear a tak na Macworldu představili vlastní sérii samolepek pro iPod mini. Jedná se celkem o osm motivů - americkou vlajkou počínaje a maskovaný iPodem konče. Tetování od Tunewear jsou dostupné za 9 USD.

Další novinkou je Waterwear - průhledné pouzdro pro iPod mini a iPod čtvrté generace, které chrání přehrávač před vodou. iPod je celý schovaný v tvrdém pouzdře a jen u klikacího kolečka je tvrdý plast nahrazen silikonem, takže je možné jej ovládat a přitom jej neohrozit vodou, sněhem nebo třeba pískem. Po stranách pouzdra jsou úzké škvíry na protažení pásku a jednoduššího připnutí Waterwearu k paži. Za 25 USD může být Tunewear váš.

Neméně zajímavě vypadá i Prie Hook - pouzdro s karabinou. iPod tak nenosíte připnutí k pásku, ale karabinou jej můžete připnout rovnou ke kalhotám nebo jiné části oděvu. Prie Hook je dodáván s karabinou a béžovým koženým pouzdrem pro iPod čtvrté generace a iPod mini za cenu 54 USD.

Griffin

Pár produktů od Griffinu jsme si již představili a vedle SmartDecku, AirClicku a Rocket FM bylo u stánku Griffinu možno spatřit i Dock800. Dock800 kabel pro spojení iPodu s počítačem přes FireWire 800 port. Určen je tedy především těm, kteří mají FireWire 400 a USB 2.0 porty standardně zaplněné a nebaví je externí zařízení neustále odpojovat, když potřebují synchronizovat iPod. Pokud je Dock800 přesně to, co hledáte, připravte si 15 amerických dolarů.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 » Rubriky  » Periferie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: