Podíl iOS zařízení s novým iOS 7 přesáhl 50 % - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Podíl iOS zařízení s novým iOS 7 přesáhl 50 %

23. září 2013, 07.30 | Pouhých pět dnů po uvedení nové verze mobilního operačního systému iOS s pořadovým číslem 7 přesáhl jeho podíl hranici 50 %. Opět se tak potvrzuje, že adopce nové verze operačního systému probíhá u Apple podstatně rychleji, než v případě operačních systémů jiných výrobců. Proč tomu tak je se dozvíte v článku.

Apple může jásat! V mnoha ohledech kontroverzní iOS 7 si rychle získává podíl na trhu a jeho adopce mezi majiteli mobilních zařízení Apple je rychlejší, než v případě jakékoliv předchozí verze iOS. V momentě sepsání tohoto článku dosahuje podíl iOS 7 52.35 % a nadále roste o zhruba 5 % denně. Podíl iOS 6.1.3 a 6.1.4 se tak necelý týden po uvedení iOS 7 snížil na zhruba 34% a lze předpokládat, že v horizontu několika málo týdnů dosáhne jednociferných hodnot.

 

 

Aktuální podíl iOS 7 můžete sledovat zde.

 

Důvody rychlé adopce nových verzí iOS

První důvod rychlé adopce iOS 7 je nasnadě – jedná se o dramaticky přepracovaný systém, který v mnoha ohledech udává směr, jakým se bude iOS jako celek v příštích letech ubírat. iOS 7 také přináší množství příjemných (ale i méně příjemných) změn, které mají potenciál prodloužit životnost i starších mobilních zařízení Apple.

 

Druhým důvodem je poměrně široká paleta zařízení, pro která je iOS 7 dostupný a na nový mobilní operační systém z dílny Apple si tak má reálnou šanci sáhnout velké množství majitelů jeho mobilních zařízení.

 

 

Třetím nezanedbatelným důvodem je pak kvalitní optimalizace iOS 7 pro všechny kompatibilní mobilní zařízení. V tomto bodě má Apple díky vlastní kontrole nad hardware a software a velmi úzké produktové nabídce, nezanedbatelnou výhodu nad konkurenčními systému Android a Windows Phone. Jinými slovy – Apple se při optimalizaci iOS 7 musel soustředit jen na několik málo zařízení, u kterých měl navíc dokonalou představu o hardwarové výbavě a tedy i použitelném výkonu.

 

S tím souvisí i čtvrtý, byť argumentačně nejslabší důvod, tedy fakt, že adopce nových verzí operačních systémů je u produktů Apple poměrně běžná. Ať už se tak jedná o iOS nebo (Mac) OS X, nová verze systému vždy ty předcházející překoná maximálně během několika málo týdnů. To je v kontrastu s ostatními platformami, jako je Android nebo desktopové Windows, kde si nové verze dominantní postavení získávají až v horizontu měsíců nebo na něj nedosáhnou vůbec.

 

První aktualizace pro iOS 7 jen pro iPhone 5S

Apple už pro iOS 7 stihl vydat i první aktualizaci, byť ta se týká pouze majitelů nové vlajkové lodi značky, tedy iPhone 5S. Aktualizace iOS 7.0.1 upravuje funkčnost integrované čtečky otisků prstů Touch ID. Ta údajně v některých případech nefungovala zcela správně a především při potvrzování nákupu aplikací v App Store bylo po majitelích iPhone 5S namísto pouhého sejmutí otisku prstu i nadále vyžadováno heslo.

 

 

Už jste přešli na iOS 7? Podělte se s námi o své zkušenosti.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: