Novinky ze světa Apple - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Novinky ze světa Apple

18. října 2013, 07.30 | Apple je bez debat jednou z nejvýznamnějších technologických společností na světě. I proto neuplyne jediný týden bez toho, aby se ve světě Apple a jeho produktů nestalo něco nového a zajímavého. Stručný přehled novinek a vybraných událostí pro vás ve speciálním článku přinášíme každý pátek brzy ráno, ať si máte k ranní kávě co přečíst.

iPhone 5S představuje 64 % všech prodejů

Podle průzkumu společnosti Consumer Intelligence Research Partners si tři z pěti zákazníků odnesou plnohodnotný model iPhone 5S. S „levným“ iPhoen 5C pak prodejnu opustí na 27 % zákazníků a zbylých 9 % připadá na dva roky starý a stále prodejně velmi úspěšný základní model iPhone 4S.

 

Dominance iPhone 5S je poměrně logická. Předně se jedná o plnohodnotný iPhone, přinášející plnou porci novinek, kterou si Apple pro novou generaci přichystal. Kromě čipů A7 a M7 se telefon může pochlubit čtečkou otisků prstů Touch ID nebo upravenou barevnou škálou, kdy je iPhone 5S dostupný v barvách šedá „space grey“, tradiční bílá a „šampaňská“ zlatá. Cenový rozdíl oproti hůře vybavenému iPhone 5C s plastovým tělem je pak na americkém trhu zhruba 100 dolarů, tedy okolo 2 000 Kč. A to v kontextu cen obou zařízení není příliš mnoho.

 

 

Přestože výsledky výzkumu, selským rozumem řečeno, dávají smysl, je potřeba je brát s rezervou. Výzkum probíhal po dobu necelého jednoho měsíce, byl omezen pouze na území USA a zúčastnily se jej řádově desítky tisíc účastníků. Pro srovnání jen během prvního víkendu od uvedení do prodeje Apple prodal na 9 milionů kusů telefonů iPhone. Obrázek si tak můžete udělat sami.

 

Apple představí další produkty už příští úterý

Bezesporu největší novinkou ze světa Apple se v tomto týdnu stalo rozeslání pozvánky na další konferenci. Ta se podle očekávání bude konat už příští týden, přesněji pak v úterý 22. října od 19 hodin středoevropského času.

 

 

Více o očekávaných novinkách i konferenci samotné si můžete přečíst zde.

 

Operátoři chystají popůlnoční prodej nových iPhonů

Všichni tři tuzemští mobilní operátoři oznámili, že nové telefony iPhone 5C a iPhone 5S od příštího pátku zařadí do své nabídky. T-Mobile a Vodafone pak, stejně jako v minulých letech, připravují symbolické půlnoční zahájení prodeje zařízení. Lze očekávat, že i letos se takto hned v prvních hodinách po půlnoci prodá až několik stovek telefonů.

 

 

Společnost T-Mobile začne nové telefony iPhone prodávat v pátek, jednu minutu po půlnoci. Od toho momentu se telefony objeví jak v e-shopu operátora, tak v prodejnách na pražské Národní třídě a na brněnském Náměstí Svobody. V průběhu páteční pracovní doby pak telefony budou dostupné i na dalších pobočkách. Podobné plány má i Vodafone, v případě kterého bude popůlnoční prodej probíhat v prodejnách na pražském Václavském náměstí a v Brně na Masarykově třídě.

 

Třetí operátor, společnost Telefónica O2, dosud žádné plány na popůlnoční prodej nezveřejnil.

 

Připomeňme si, že nové iPhony budou v České republice dostupné od příštího pátku. Česká republika je tak jednou ze 36 zemí, ve kterých Apple telefony uvede v rámci druhé vlny.

 

 

Ohledně nových iPhonů tak panuje jen jediná nejasnost a to, na kolik vás telefon na českém trhu vyjde. Jisté je jen to, že zaplatíte více, než za současnou generaci iPhone 5, která se přímo od Apple dá v závislosti na kapacitě vnitřní paměti pořídit od 14 po zhruba 21 tisíc Kč včetně DPH. Víceméně na podobné peníze by měl vyjít i nový, levnější iPhone 5C. Vybavenější iPhone 5S pak v USA stojí o rovných 100 dolarů, tedy 2 000 Kč, víc. Vzhledem k cenové politice Apple a prémiovému postavení telefonů iPhone bude ale cena nového iPhone 5S pravděpodobně vyšší a je velmi dobře možné, že 64 GB verze iPhone 5S přesáhne magickou hranici 25 tisíc Kč s DPH.

 

První aktualizace OS X Maverics vyjde nejspíš ještě v říjnu

Působí to sice zvláštně, ale je to tak – jen pár dnů po uvedení nového operačního systému OS X Maverics s pořadovým číslem 10.9 se noví majitelé dočkají první aktualizace 10.9.1. Jaké chyby bude aktualizace opravovat zatím není známo, každopádně mělo by se jednat o řešení relativně málo častých problémů, které se projeví až při větším počtu instalací systému.

 

 

Podle neoficiálních informací Apple s vydáním aktualizace 10.9.1 počítal ještě před přípravou finální verze OS X Maverics, tzv. „Goden Master“.

 

Apple má novou šéfku svého maloobchodního prodeje

Angelu Ahrendts, novou ředitelku maloobchodního prodeje a viceprezidentku společnosti Apple znal do tohoto týdne pravděpodobně jen málokdo. To ale rozhodně neznamená, že by za sebou Angela Ahrendts neměla výsledky, které by ji pro funkci kvalifikovaly. Naopak.

 

 

Od roku 2006 byla kariéra Angely Ahrendts spojena s britským oděvním řetězcem Burberry. Když jej přebírala, nebyla firma v dobré kondici – roční tržby dosahovaly 740 milionů dolarů, tedy okolo 15 miliard Kč a akcie firmy se pohybovaly na hranici 120 Kč. O pouhých šest let později se firma chlubí trojnásobnými příjmy ve výši 2 miliard dolarů, zhruba 40 miliard Kč a hodnotou akcií na úrovni 450 Kč. Toho se Angele Ahrendts podařilo dosáhnout především změnou strategie Burberry ohledně provozování vlastních obchodů a etablováním značky jako cenově dostupného prodejce luxusního zboží.

 

V rámci své nové pozice bude Angela Ahrendts v první řadě koordinovat obchodní strategii společnosti při prodeji online i ve vlastních kamenných obchodech. Podle dostupných informací by Angela Ahrendts měla do Apple nastoupit na přelomu zimy a jara 2014.

 

 

Zapomněli jsme na něco? Chtěli byste o dění kolem společnosti Apple vědět víc? Napište nám do diskuze.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: