Komiks Alois Nebel - Na trati ke stažení pro iPhone i iPad - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Komiks Alois Nebel - Na trati ke stažení pro iPhone i iPad

Alois Nebel

11. listopadu 2011, 17.00 | 115 komiksových příběhů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 je ode dneška dostupných pro iPhone a iPad. Aplikaci vyrobilo pražské studio NewsLab.

Komiksové příběhy s Aloisem Nebelem v hlavní roli vycházely v letech 2005 – 2007 v časopise Reflex. Odehrávají v městečku Bílý Potok, ztraceném mezi horami a vlkodlačími lesy na česko - polské hranici. Právě sem je umístěna také kreslená románová trilogie Alois Nebel (Bílý Potok, Hlavní nádraží a Zlaté Hory, 2003 – 2005).

Povídky "Na trati" vypráví hlavní postava komiksu, výpravčí Alois Nebel. Vedle Wachka, Nebelovy manželky Květy a výčepního Šokina vstupují do těchto krátkých příběhů i nové postavy – polský farář, hospodyně Mária, autobusák Tonda Kočí nebo dealer umění z Prahy. Povídky zachycují a komentují naši současnost pohledem obyčejných lidí ze zapadákova.

Kreslené povídky "Na trati" jsou inspirovány základními postavami z původní komiksové trilogie. Se samotným příběhem nejsou nijak spojeny. Vycházely pravidelně každý týden v časopise Reflex od září 2005 do prosince 2007 a komentovaly naši současnost pohledem obyčejných lidí ze zapadákova. Aplikace přináší věrnou podobu (včetně stránkování) dnes již rozebrané knižní edice, která vyšla v roce 2008 v nakladatelství Labyrint. Jednotlivé texty byly nově editovány, opraveny a doplněny. Řazení je chronologické a respektuje dobu vzniku.

Aplikaci je možné stáhnout zdarma, prohlédnout si tři ukázkové stránky komiksu, přečíst krátkou charakteristiku postav nebo přehrát upoutávku na stejnojmenný film. Přístup ke všem 115 kresleným povídkám uživatel získá po klepnutí na tlačítko "Koupit" přímo v aplikaci. Částka 4,99 eur se strhne z iTunes účtu. Pro zpřístupnění komiksu na dalším iPhonu, iPadu či iPodu touch, stačí po instalaci klepnout na "Obnovit nákup" a po přihlášení na stejný iTunes účet, jako v případě nákupu, se obsah zpřístupní bez dalšího placení. Stejný postup lze využít, pokud uživatel aplikaci smaže a znovu nainstaluje (třeba při pořízení nového iPhonu nebo iPadu).

Původní engine z dílny NewsLabu pro zobrazování komiksů, který měl premiéru v aplikaci Malý bůh, prošel zásadním vylepšením zejména v oblasti stability, rychlosti prohlížení nebo plynulosti stránkování. Komiks lze opět prohlížet po celých stránkách nebo po jednotlivých okénkách a nechybí ani lišta s náhledy stran. Věkový rating přístupnosti aplikace dle kritérií Apple je 17+, což mj. znamená, že uživatelé v Saudské Arábii a Spojených arabských emirátech si Aloise Nebela neužijí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: