iPady a iPhony možná ochrání alarm založený na detekci pohybu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

iPady a iPhony možná ochrání alarm založený na detekci pohybu

12. září 2013, 15.45 | Společnost Apple si v uplynulých dnech úspěšně patentovala systém ochrany mobilních zařízení, využívající pohybový čip. V budoucnu bychom se tak iPady a iPhony v případě krádeže mohly začít nahlas houkat nebo jinak upozornit na probíhající krádež. Krádež by přitom systém měl být schopen rozpoznat.

Další ze série zajímavých patentů společnosti Apple se zaměřuje na nemilou stránku vlastnictví prakticky čehokoliv, tedy možnost krádeže. Vzhledem k úspěšnému udělení patentu na území USA je ale možné, že se už během několika let dočkáme mobilních zařízení, která se budou hlídat sama. Tedy alespoň částečně.

Tímto směrem míří i jeden z posledních patentů společnosti Apple, který se krádežím pokusí zabránit upozorněním na ně. Systém založený na využití pohybového senzoru a z něj získaných analyzovaných dat by při krádeži měl spustit alarm a pravděpodobně hlasitým zvukem okolí upozornit, že je právě kraden. Nejzajímavější na celém systému je, že krádež by měl být schopen rozpoznat sám a bez nutnosti předchozího „odjištění“ ze strany majitele.

 

Klíčem k rozpoznání krádeže od běžného používání by měla být analýza dat z pohybového senzoru zařízení. Lze předpokládat, že systém tak bude schopen rozpoznat pohybové zvyky svého majitele a v případě výrazně odlišného pohybu aktivuje alarm. Stejně tak je pravděpodobné, že systém se bude učit časem a čím déle zařízení budete mít, tím spolehlivějším se stane. Systém by také měl být schopen rozpoznat nestandardní situace, které ale nutně neznamenají krádež, jako je například pád nebo prudší náraz.

 

Podle všech informací se zdá, že se bude jednat o volitelnou službu. Majitel zařízení si bude moci zvolit požadovanou úroveň nastavení, respektive bude mít možnost celý systém ochrany zařízení vypnout.

 

 

Přestože se jedná o ušlechtilou myšlenku, obzvlášť v případě takovéto funkce bude značně záležet na schopnosti systému skutečně rozpoznat o jakou situaci se jedná. A i tak se může velmi jednoduše stát, že se alarm spustí kdykoliv, když se svým iPadem nebo iPhonem jen trochu rychleji máchnete nebo popoběhnete.

 

Ze strany Apple se jedná o další v řadě kroků zaměřených na ochranu vlastnictví jeho mobilních zařízení. Připomeňme si, že před několika lety byla uvedena služba Find My iPhone, respektive Find My iPad, zobrazující aktuální polohu zapnutého zařízení. Součástí iOS 7, který bude uvolněn ke stažení už 18. září, pak má být funkce Activation Lock, která právoplatnému majiteli dovolí ukradené zařízení na dálku uzamknout tak, že zloději nepomůže ani jeho kompletní resetování.

 

 

Už jste někdy přišli o svůj smartphone nebo tablet? Podělte se s námi v diskuzi.

 

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » Polemiky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: