Co očekávat na WWDC 2009 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Co očekávat na WWDC 2009

wwdc09

31. května 2009, 00.00 | Vývojářská konference WWDC 2009 se letos bude konat od 8. do 12. června, což je opravdu za dveřmi. Pojďme si tedy zapolemizovat co na nás Apple tentokrát chystá.

WWDC 2009

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o konferenci WWDC 2009 v souvislosti s vyprodanými vstupenkami. Nyní už tato akce, kde každoročně již od roku 1983 společnost Apple oznamuje novinky ze své dílny, opravdu klepe na dveře. WWDC je proslulá nejen novými výrobky, ale také jejich prezentací, neodmyslitelně spojenou s osobou Steva Jobse. Ten se letos této události v roli hlavního řečníka nezúčastní. Kvůli léčbě a odpočinku, který Steve podstupuje, jej vystřídá Philip W. Schiller. Všechny ovšem více, než kdo produkty představí zajímá, jaké produkty představí. Tak se pojďme pokusit polemizovat, co by nám tentokrát mohl Apple naservírovat.


Apple Mac OS X 10.6 Snow Leopard

Vývoj nového operačního systému pro počítače Mac byl oznámen již v loňském roce. Tisková zpráva určená vývojářům, jmenovitě uvádí vrchního viceprezidenta pro softwarové inženýrství, Bertranda Serleta, který by na konferenci WWDC2009 měl informovat o Mac OS X 10.6 Snow Leopard a především předvede konečnou předběžnou vývojářskou verzi tohoto operačního systému. Applu bude podle odhadů trvat minimálně další dva měsíce , než se objeví verze pro veřejnost. U Snow Leopardu se očekává zejména zvýšení výkonosti a stability systému, podpora 64bitového zpracování a předělání většiny aplikací do prostředí Cocoa.

iPhone OS 3.0

Nový firmware pro telefon iPhone ve verzi iPhone OS 3.0 byl poprvé oznámen 17. Března 2009. Nyní se pravděpodobně chystá představení jeho ostré verze. Novinek je přitom celá řada a OS 3.0 jasně reaguje na přání a stížnosti uživatelů. Doplňuje funkce, které nyní fungovaly jen na hacknutém telefonu a přináší také řadu nových vlastností a funkcí. V souvislosti se soubory skrytými v tomto firmware, se nejvíce začalo spekulovat také o představení nového modelu iPhone, pro který by měl být primárně určen.


iPhone 3. Generace

Oficiálně Apple zatím ani v nejmenším nenaznačil vývoj, nebo dokonce představení nového modelu mobilního telefonu iPhone. I přesto však řada nalezených souborů v iPhone OS 3.0, údajné fotografie dílů nového modelu, krátké zařazení iPhone 32GB do nabídky rakouského T-Mobile a další informace vedou k značnému podezření, že Apple chystá velké překvapení právě v podobě nové generace tohoto přístroje. Nový model by měl podle spekulací nabízet výkonnější hardware, lepší fotoaparát, respektive kameru a další vylepšení.

Modernizované verze MacBooků

O modernizaci MacBooků UniBody se příliš nespekulovalo, ale když Apple představil novou konfiguraci MacBook White, který se díky ní dostal na úroveň základního modelu MacBook UniBody, aktualizace ostatních MacBooků se přímo nabízí. Také se v souvislosti s těmito MacBooky hovoří o integrovaném 3G modemu, či integrované nevyměnitelné baterii.

Apple MediaPad

Je v podstatě jedno, jak tomuto zařízení budeme říkat, MediaPad, Apple NetBook, Mac Tablet a tak dále. Tomu, že se chystá zcela nový segment trhu s výpočetní technikou, který otevře Apple nasvědčuje řada informací. Ovšem v posledních dnech se analytici nechali slyšet, že MediaPad přijde pravděpodobně až v roce 2010 a to zejména kvůli operačnímu systému, který stále není hotov. Mělo by se jednat o mezistupeň mezi Mac OS X 10.6 Snow Leopard a iPhone OS 3.0. Zařízení samotné by pak mělo disponovat pravděpodobně 10ti palcovou multi-touch obrazovkou. Primárně určené jako centrum pro přehrávání filmů, hudby, sledování internetu a hraní her.


Nové verze profesionálních aplikací

Profesionální aplikace jsou již dlouho dobu pouze aktualizované, ale jejich nových verzí se asi dočkáme právě na WWDC 2009. Jmenovitě by se mělo jednat o Final Cut Pro, Aperture, Logic, Shake.

Modernizace jiného produktu Apple

V poslední době se hodně mluvilo například o nové generaci iPodů, opatřených kamerou. Ovšem pravděpodobnost, že by Apple aktualizoval některý ze svých stávajících produktů je dle mého názoru velmi malá.

Představení zcela nového produktu

Zcela nečekaně bez předchozích spekulací byl představen například Apple LED Cinema 24“ Display, což lze považovat za nový produkt v rodině Apple. Je možné, že se chystá něco podobného, je ale velmi nepravděpodobné, že by to byl zcela nový typ zařízení nebo softwaru. Spíše tedy nějaká drobnější novinka v již zaběhlé řadě produktů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Polemiky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: