BlackBerry už brzy uvede BBM pro iOS - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

BlackBerry už brzy uvede BBM pro iOS

9. září 2013, 07.30 | Komunikátor BBM společnosti BlackBerry se už brzy rozšíří také na platformu iOS. Podle Alexe Kinsela z BlackBerry je finální verze BBM pro iOS už dva týdny ve schvalovacím procesu. Je tak možné, že se BBM na platformě iOS dočkáme ještě v nadcházejícím týdnu. Velká otázka ovšem zní – nepřichází BBM příliš pozdě?

Pokud jste nikdy nevlastnili komunikátor BlackBerry pravděpodobně jste dosud neslyšeli ani o službě BBM. BlackBerry Messenger, tedy BBM, je dávným předchůdcem dnes populárních služeb jako Google Hangouts, iMessage nebo WhatsApp. Podobně jako ony i BBM uživatelům, v tomto případě dosud výhradně majitelům smartphonů BlackBerry, možnost rychlého a bezpečného zasílání zpráv s kolegy a přáteli a to ve formě nativní systémové aplikace.

 

 

Úzké spojení s platformou BlackBerry je ale zároveň i největším problémem BBM – zatímco se firma BlackBerry v uplynulých letech (horko těžko) restrukturalizovala, (úspěšně) přejmenovávala a (neúspěšně) snažila se opět probojovat na výsluní, o BBM se nikdo moc nezajímal a nerozvíjel ji. A zatímco si BBM spokojeně živořila v rámci stále klesajícího počtu smartphonů BlackBerry, o úlohu univerzálního kros platformního komunikačního nástroje začaly bojovat jiní.

 

Nyní BBM s velkou parádou přichází jako kros platformní aplikace, která má umožnit vzájemnou komunikaci uživatelů platforem Android, BlackBerry a iOS. Bohužel přichází příliš pozdě a bude čelit silné konkurenci v podobě etablovaných nástrojů Google Hangouts, WhatsApp a dalších. A pokud BBM pro iOS nepřinese nějakou skutečně novou a zajímavou funkci, není důvod se domnívat, že se v této konkurenci prosadí.

 

 

Z toho co víme ze předpokládat, že BBM pro iOS se nebude příliš lišit od verze určené pro platformu BlackBerry. Aplikace tedy pravděpodobně nabídne možnost komunikace s ostatními registrovanými účastníky a to prostřednictvím telefonování, videohovorů, zasílání textových zpráv, obrázků a audio a video souborů. To ale nejspíš bude příliš málo. A jedna z historicky největších deviz BBM a systému BlackBerry obecně, tedy silně zabezpečená komunikace mezi uživateli, už dnes také není tak unikátní, jako dříve.

 

Nezodpovězenou otázkou zůstává, co z uvedení BBM pro Android a iOS bude mít samotný výrobce BlackBerry. Možností je několik:

 

  • aplikace bude zpoplatněná, což je nepravděpodobné, neboť by to jen zbytečně omezilo její rozšíření;

  • aplikace bude sloužit jako promo platformy BlackBerry, což je sice možné, ale konverze zákazníků probíhá spíš směrem od BlackBerry k Android a iOS, než naopak;

  • aplikace bude obsahovat reklamu, což je nejpravděpodobnější, zároveň ale nejméně originální a finančně nejspíš nepříliš zajímavé řešení.

 

 Ať už jsou záměry BlackBerry s BBM jakékoliv, hlavní otázkou stále zůstává, jestli se firmě vůbec podaří uspět. My se domníváme, že pokud BBM pro iOS nenabídne nějakou skutečně novou a zajímavou funkci, bude to mít s prosazením se velmi těžké.

 

 

Máte už zkušenosti se službou BBM? Vyzkoušíte tuto aplikaci až bude dostupná? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » Novinky  

 » Rubriky  » Krátké články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: