Apple zahájil prodej iPhonů, model 5S není přes web k dispozici - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Apple zahájil prodej iPhonů, model 5S není přes web k dispozici

19. září 2013, 22.45 | V časných ranních hodinách otevřela společnost Apple prodej chytrých telefonů iPhone 5S a iPhone 5C na prvních trzích v Austrálii, Hong Kongu a Singapuru. Překvapivě si je telefony sice možné zakoupit, u obou modelů ale Apple avizuje dodání v horizontu až 10 pracovních dnů. Více informací v článku.

Uvedení nové generace chytrého telefonu iPhone, tedy jeden z prodejně nejsilnějších víkendů celého roku, je tady. Lze předpokládat, že Apple jako dosud vždy překoná vlastní prodejní rekord a během pátku, soboty a neděle se mu tak podaří prodat více než 5 milionů kusů iPhone 5S a iPhone 5C. Pro Apple se bude velmi pravděpodobně jednat o prodejně silných několik dnů, ovšem budou stejně spokojení i zákazníci?

 

Na prvních trzích ve východní Asii a Austrálii se iPhony už prodávají. S úderem páteční půlnoci spustila společnost Apple na lokálních mutacích svých webových stránek formulář umožňující nákup obou modelů. Jediným problémem je, že vlastně není co kupovat – v případě iPhone 5C Apple avizuje dodání v horizontu standardních 1 až 3 pracovních dnů, v případě iPhone 5S pak dokonce 7 až 10 pracovních dnů.

 

 

Potvrzují se tak informace, že Apple ve skutečnosti disponuje jen velmi omezeným počtem kusů iPhone 5S, které je schopen uvést do prodeje. Podle neoficiálních informací firma narazil na problém při výrobě čtečky prstů Touch ID, která je právě do iPhone 5S integrována. Dodávky telefonu by se pak měly stabilizovat nejpozději v první polovině října.

 

Není důvod se domnívat, že na evropských nebo severoamerických trzích zvolí firma výrazně odlišnou strategii, z čehož tedy plyne jediné – toužíte-li po novém iPhone, nespoléhejte na internet a vydejte se raději do kamenného obchodu.

 

 

Společnost Apple dnes uvede nové modely iPhone kromě výše uvedených také v Číně, Francii, Japonsku, Kanadě, Německu, Puerto Ricu, USA a Velké Británii. Prodej bude zahájen v 8 hodin ráno lokálního času. Další země, mezi kterými by měla být i Česká republika, budou následovat už příští pátek, tedy 27. září.

 

 

Láká vás víc iPhone 5S nebo 5C? A proč? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: