Ztenčující se zásoby iMaců zřejmě signalizují jejich brzkou modernizaci - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Ztenčující se zásoby iMaců zřejmě signalizují jejich brzkou modernizaci

20. dubna 2011, 00.00 | Množí se zprávy o ztenčování zásob stávajících iMaců, což by mohlo znamenat, že se blíží uvedení nových modelů.

Když koncem února Apple uvedl modernizované MacBooky Pro s procesory Sandy Bridge a rozhraním Thunderbolt, pochopitelně se mnozí ptali, kdy se nových modelů dočkají další Macy, za hlavní kandidáty brzké modernizace se považují především iMacy (ostatně pověsti kolující těsně před uvedením MacBooků Pro naznačovaly, že by se nové iMacy mohly objevit spolu s nimi, k čemuž ovšem nedošlo).

Koncem března ale dorazily další zprávy, jež tvrdily, že se nových modelů iMaců dočkáme na přelomu dubna a května. Tato doba pomalu nastává a skutečně počínají přicházet signály, že Apple v tomto směru něco chystá.

V řadě zemí světa docházejí stávající iMacy

Konkrétně jde o to, že se v řadě zemí začaly ztenčovat zásoby stávajících iMaců, což bývá známkou blížící se modernizace daného typu Macu. Podobně tomu bylo před příchodem letošních MacBooků Pro, dodávky loňských modelů vázly v USA už od konce ledna a minulý rok uvedení nových Maců rovněž často předcházely takovéto signály.

Server 9to5mac uvádí, že informace o váznoucích dodávkách iMaců dostal od tří zdrojů ze tří různých zemí. „Pan X“ zaslal snímek inventární obrazovky s vysvětlením, že se zásoby iMaců silně ztenčily, inventární systém je označil za „omezené“ („constrained“), což se pro současné modely dosud nikdy nestalo.

Zaslaný snímek obrazovky ukazuje, že jsou omezené zásoby všech čtyř standardních modelů a termín obnovy dodávek nebyl stanoven (podle „pana X“ jde o dodávky do jednoho velkého, avšak kvůli zachováni anonymity blíže neurčeného regionu).

Též tipy z USA sdělují, že dodávky iMaců jsou značně omezené. A netýká se to jenom celých počítačů, ale nedostává se ani jejich komponent, zejména grafických procesorů a pevných disků. Samozřejmě i nedostatek náhradních dílů naznačuje blížící se modernizaci.

A konečně zdroj z velké asijské země uvedl, že dodávky 21,5“ iMaců jsou výrazně omezené, což platí především pro základní 3,06GHz model, ale zbylé tři modely k tomu též nemají daleko.

Nové modely iMaců by mohly dorazit již za několik týdnů

Když se všechny tyto zprávy dají dohromady, skutečně to vypadá, že se blíží uvedení nových modelů iMaců. Můžeme-li věřit výše zmíněným pověstem, pak již za několik málo týdnů na trh dorazí modernizované iMacy s procesory Sandy Bridge a rozhraním Thunderbolt (předpokládá se, že jinak u nich k větším změnám nedojde).

Dnes večer (našeho času) Apple oznámí své finanční výsledky za minulé čtvrtletí, ovšem na následné tiskové konferenci určitě odmítne zodpovědět otázky týkající se chystaných produktů, včetně Maců.

Modernizace se zřejmě nejdříve dočkají iMacy, ale konci svého životního cyklu se blíží také současné Macy mini a bílý MacBook. Avšak 9to5mac podotýká, že zásoby těchto strojů jsou zatím podle jeho informací dostatečné, takže na jejich nové modely si asi počkáme o něco déle (ovšem budoucnost bílého MacBooku je dost nejasná, podle některých spekulací by dokonce mohl být zrušen bez náhrady).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: