Zprávy týkající se iPadu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy týkající se iPadu

1. prosince 2010, 00.00 | iPad se včera začal oficiálně prodávat v 11 dalších zemích včetně České republiky. Japonský operátor Softbank nabídne silně dotovaný iPad. Společnost Virgin uvedla svůj digitální časopis Project pro iPad. A Apple údajně již vybral dodavatele fotoaparátu pro nový model iPadu.

Opět se objevila řada zpráv spojených s iPadem, jež shrnujeme v tomto článku:

iPad se nově prodává v dalších 11 zemích

Už v pondělí jsme informovali, že iPad míří do řady dalších zemí, mluvilo se o Skandinávii a Jižní Koreji, ale také o České republice. Všechny tyto zprávy se potvrdily, od včerejška se seznam zemí, v nichž se přístroj prodává oficiálně (většinou se však v nich dal sehnat již předtím, obvykle z různých přeprodejů) rozšířil o 11 zemí: Českou republiku, Dánsko, Finsko, Jižní Koreu, Maďarsko, Malajsii, Norsko, Polsko, Portugalsko, Švédsko a Tchaj-wan.

Ceny a další podmínky se pro jednotlivé země liší, tam, kde Apple působí přímo, najdete potřebné informace na jeho webu pro danou zemi. Ke 3G modelům navíc různí operátoři nabízejí dodatečné datové služby, někde takovou nabídku poskytuje pouze jeden (třeba v Jižní Koreji), jinde je jich víc (kupříkladu na Tchaj-wanu).

iPad oficiálně dorazil do naší země

Seznam zahrnuje též naši zemi, předchozí dohady se potvrdily, další podrobnosti najdete například na Živě, ceny sahají od 12 300 Kč za 16GB WiFi model až po 19 800 Kč za 3G model se 64 GB flash paměti. Přístroj nabízejí prodejci Applu, nikoli operátoři.

Datovou službu pro iPady však poskytuje jediný operátor, Telefónica O2, který k tomu vydal tuhle tiskovou zprávu.

Služba se nabízí bez smluv a závazků, jak je zatím pro iPad obvyklé, pro 3G modely ale navíc O2 dodává micro SIM kartu s připojením k Internetu na 3 měsíce. iPady ovšem nejsou blokované, takže se dá použít micro SIM karta jiných operátorů, nabídka O2 však má být výhodnější.

V Japonsku nabídne Softbank silně dotovaný iPad

Zatím se iPad prodával za plnou cenu, ale postupně přibývá i dotovaných nabídek, pochopitelně však vykoupených povinným úvazkem k datové službě daného prodejce. Dotovaný prodej se objevil v Jižní Koreji, chystá se v Británii a ve Francii a dostane se také do Japonska, kde ho připravuje operátor Softbank.

Ten však chce přístroj dotovat opravdu štědře, 16GB 3G iPad poskytne zdarma těm uživatelům, kteří se upíšou na 25 měsíců k jeho datové 3G službě s měsíčním paušálem ve výši 4 725 jenů (asi 1 075 Kč). Podle MoCoNews.net tato nabídka vstoupí v platnost počátkem příštího roku.

Apple v současnosti začíná spouštět v dalších částech světa svou reklamní platformu iAd (tvořící součást iOS 4), v Evropě to bude od prosince, v Japonsku pak od počátku příštího roku, což se shoduje s prvními dotovanými nabídkami iPadu.

Není sice jisté, že jde o příčinnou souvislost, ale dávalo by to smysl, inzerenti samozřejmě žádají co nejširší zákaznickou základnu a dotovaný prodej iPadu by ji opravdu mohl posílit (ale to, co zákazníci ušetří na pořizovací ceně, si operátoři přirozeně několikanásobně vynahradí na poplatcích za své služby).

iPad se zpočátku prodával bez jakýchkoli dotací, a to i v USA (narozdíl od iPhonu), stejně jako v dalších zemích. Nyní však začíná přibývat dotovaných nabídek, avšak teprve příští rok ukáže, jak velký podíl na celkovém odbytu získají.

Virgin spustila časopis Project pro iPad

Už delší dobu kolují pověsti o zpravodajské službě The Daily pro iPad, kterou připravuje News Corp, podle nejnovějších zpráv se však zdá, že její spuštění možná bude odloženo až na příští rok. Mezitím jí ale vzniká konkurence, protože společnost Virgin včera uvedla svůj časopis Project.

Inzeruje ho jako první čistě digitální časopis, zatím se nabízí pro iPad jako aplikace App Store. První číslo probírá různá témata, například roli Jeffa Bridgese ve filmu Tron: Legacy, avšak zabývá se také francouzskými nahrávacími společnostmi a supersportovním Jaguarem C-X75, jde tedy o časopis zaměřený spíše na mužské čtenáře.

Pochopitelně hodně využívá multimediálních prvků, jeho „obálka“ má podobu videa a poskytuje interaktivní a živý obsah. Ten navíc není statický jako u jiných časopisů pro iPad (k nimž patří například Wired), po dobu platnosti předplatného budou přibývat další články a jiné informace, takže čtenář bude mít důvod se vracet. Cena za jeden měsíc činí 2,39 EUR, což není nijak mnoho.

Aplikace časopisu Project je určena jen pro iPad a vyžaduje iOS 4.2, ale Virgin slibuje, že připraví též verzi pro tablety s Androidem a chystá vydání uzpůsobené pro iPhone. To by mělo navíc zahrnovat mapovou funkci zobrazující „nejúžasnější místa světa“ vybraná čtenáři, zatím se přesně neví, jak to bude fungovat, ale zřejmě se bude využívat určení polohy pomocí GPS (proto to omezení na iPhone).

Zmíněná služba The Daily, považovaná za hlavního konkurenta tohoto časopisu, se bude zaměřovat spíše na všeobecné zpravodajství a bude se nabízet s týdenním předplatným. Zatím se lze jen dohadovat, nakolik tyto projekty budou životaschopné, zjevně přibývá snah využít iPadu jako distribučního kanálu placeného obsahu, avšak teprve příští rok ukáže, zda uspějí.

Apple již prý vybral dodavatele fotoaparátu pro nový iPad

V posledních týdnech koluje řada pověstí o tom, jaké vlastnosti by měl mít nový iPad, očekávaný někdy v prvním čtvrtletí příštího roku. Objevují se různé spekulace, ale za skoro jisté se považuje, že nový model bude podporovat videohovory FaceTime.

Toto očekávání nyní dále podpořila zpráva, kterou přinesl tchajwanský server DigiTimes. Podle ní už byla jako výhradní dodavatel modulů objektivu pro fotoaparát (či fotoaparáty) nového iPadu vybrána firma Largan Precision, podle jejího hlášení pro tchajwanskou burzu.

Firma to jako obvykle odmítla komentovat (nijak překvapivé, protože kdyby něco o záměrech Applu prozradila, velice rychle by o zakázku zase přišla), ale vzhledem k tomu, že již vyrábí modul objektivu pro pětimegapixelový zadní fotoaparát iPhonu 4, zdá se být logickou volbou.

Ze zprávy není jasné, jaké fotoaparáty bude Largan Precision dodávat, předpokládá se však, že podobně jako iPhone 4 bude nový iPad používat přední fotoaparát s VGA rozlišením a zadní fotoaparát o rozlišení několika megapixelů.

Z další zprávy DigiTimes totiž plyne, že tato firma začala dodávat (zatím jen v malém množství) moduly objektivů pro pětimegapixelové fotoaparáty tabletů a výrobu VGA modulů předala jiným, aby si uvolnila kapacity.

To pochopitelně vyvolalo dohady, že by se mohla připravovat na hromadnou výrobu pětimegapixelového modulu pro nový iPad, který by tak dostal v podstatě stejný zadní fotoaparát jako iPhone 4.

Sice to nelze ověřit, ale dává to smysl, iPad je posledním zařízením Applu, jež nepodporuje videohovory FaceTime, takže se přirozeně dá očekávat doplnění jejich podpory. Jisté to ovšem bude teprve poté, co na trh příští rok skutečně dorazí nový model iPadu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: