Zprávy o prodeji iPhonu 4 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy o prodeji iPhonu 4

27. srpna 2010, 00.00 | iPhone 4 se začal oficiálně prodávat v naší zemi a ceny nakonec nejsou tak vysoké, jak se čekalo. A v Číně se iPhone 4 bude prodávat od 16. září, China Unicom sám přidá pouzdra zdarma.

iPhone 4 přichází na další trhy, včetně toho našeho:

Ode dneška se iPhone 4 u nás prodává oficiálně

Jak víte už z minulého týdne, ode dneška iPhone 4 u nás prodávají všichni tři naši mobilní operátoři a jejich ceny nakonec nejsou tak závratné, jak naznačovaly pokusy některých přeprodejců.

Mobil.cz přinesl ceny Telefónicy O2 a Vodafonu již ve středu, podrobnosti najdete v příslušném článku, zde uvedeme jen základní orientační ceny.

O2 zatím nabízí jen dotované telefony, jejichž cena se odvíjí od minimální měsíční útraty zákazníka, 16GB verze u něj stojí od 10 do 14 tisíc Kč, 32GB model pak poskytuje za 13 až 17 tisíc Kč, nedotované telefony bude dodávat až později.

Vodafone prodává nedotované iPhony 4 už nyní, 16GB model za 15 577 Kč a 32GB verzi za 18 477 Kč. Dotované telefony lze mít od 9 777 Kč, respektive 12 277 Kč.

Ve čtvrtek se objevily také ceny operátora T-mobile, ten prodává pouze 16GB verzi. Za nedotovaný telefon chce dosti vysokých 16 999 Kč, ale zase nabízí nejnižší dotovanou cenu, při měsíční útratě 2 300 Kč dostanou stávající zákazníci iPhone 4 za 7 999 Kč. Telefon dodává též v předplacené sadě Twist, za 17 049 Kč.

Ceny jsou tedy nižší, než se původně čekalo, ovšem některé v zásadě srovnatelné telefony s Androidem se dají i u nás pořídit ještě levněji, vyjádření operátorů navíc naznačují, že zpočátku bude iPhonů 4 nedostatek, ale teprve za několik měsíců se ukáže, jaký to vše bude mít vliv na prodej (zdá se, že celkový počet u nás prodaných iPhonů vůbec není zanedbatelný).

A pochopitelně všichni prodávají pouze černé provedení telefonu, protože bílý iPhone 4 zatím není dostupný celosvětově (Apple jeho uvedení stále odkládá).

V Číně se začne iPhone 4 prodávat od 16. září

Už dříve se objevily náznaky, že na největší mobilní trh současnosti, čínský, přijde iPhone 4 někdy během září a tento týden se termín upřesnil.

Podle serveru Caixin citujícího zdroj z China Unicomu, operátora, který v kontinentální Čině jediný prodává telefony Applu (zatím jen iPhone 3GS a teprve nedávno byl povolen prodej přístrojů s aktivovaným WiFi připojením), tam iPhone 4 dorazí ve čtvrtek 16. září, zájemci si ho však nejspíš budou muset předem rezervovat přes Internet.

Očekává se, že telefon bude mít stejné potenciální potíže s útlumem signálu dané konstrukcí antény jako v USA, China Unicom proto údajně zvolí stejné řešení jako Apple, měl by zákazníkům k telefonu zdarma na své náklady přidávat ochranná pouzdra, jež tyto potíže plně odstraňují (to jistě nebude problém, vždyť právě v Číně se dotyčná pouzdra vyrábějí, včetně těch určených pro Apple).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

při měsíční útratě 2 300 Kč

Autor: peter Muž

Založeno: 27.08.2010, 07:53
Odpovědí: 0

při měsíční útratě 2 300 Kč - pre boha ludia majte rozum. dobre zit neznamena od rana do vecera telefonovat...

Odpovědět na příspěvek

RE: při měsíční útratě 2 300 Kč

Autor: MartensPh Muž

Založeno: 27.08.2010, 10:23

Třeba ty lidi nemají na výběr, když si chtějí udržet svůj flek a životní standard, navíc data při roamingu jsou docela drahá a tam se to točí hned :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: při měsíční útratě 2 300 Kč

Autor: Peter Muž

Založeno: 27.08.2010, 17:40

ten flek by som este bral - ale povazovat telefonovanie x hodin denne za vysoky standard ?

Odpovědět na příspěvek

Předražený iPhone 4

Autor: Falcon Muž

Založeno: 27.08.2010, 14:05
Odpovědí: 0

Tak jsem se právě kouknul na ceny iPhone 4 na Slovensku u T Mobile a Orange a pokud tedy pominu cenu nedotovaných iPhonů, které je zlodějské i tam, tak pak mi nezbývá než opětovně prohlásit, že čeští operátoři jsou banda zlodějů, protože pokud porovnáme kupříkladu tarify podnikatel nebo iTariff u T mobilu či tarify u Orange a odpovídající tarify u českých operátorů, tak pak ceny i iPhonů v Česku jsou více než dvojnásobné. Zajímalo by mě, zda by se na praktiky českých operátorů už neměl konečně podívat Úřad pro hospodářskou soutěž, protože zde je evidentní kartel za účelem nestydatého okrádání klientů českých operátorů.

Odpovědět na příspěvek

první prodeje

Autor: Radim Muž

Založeno: 29.08.2010, 10:21
Odpovědí: 0

Vzhledem k informacím v médiích jsem se bál, že první den budou fronty. Kupoval jsem iPhone 4 u Vodafone v Ostravě - v 8 hodin ráno v pátek jsme tam byli 2 (slovy dva). Za 10 minut jsem odcházel.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: