Zprávy o Apple TV - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy o Apple TV

4. října 2010, 00.00 | Vyšly další recenze nové Apple TV, vyznívají vcelku příznivě, výtky se týkají hlavně omezené nabídky obsahu. A již bylo předvedeno otevření firmwaru nové Apple TV, bude ho však třeba dopracovat.

Minulý týden byl dost bohatý na zprávy o nové Apple TV (nazývané též Apple TV druhé generace), protože právě přicházela k prvním zákazníkům.

Apple vydal oficiální firmware zařízení (jde o variantu iOS 4.1), který byl záhy dešifrován a počaly přibývat informace o tom, co se v něm nalezlo a objevily se také první recenze a fotoreportáže z vybalování. A iFixit již nahlédla i do nitra tohoto zařízení, když ho rozebrala.

Koncem minulého týdne už zpráv o Apple TV ubylo, zde se snažíme shrnout to málo, co stojí za zmínku:

Další recenze novou Apple TV spíše chválí, stěžují si především na nedostatek obsahu

O prvních recenzích nové Apple TV jsme se již zmiňovali, ale samozřejmě vyšly další, zde zmíníme tři. Svou recenzi přinesl Macworld, přehlednou recenzi nabízí MacNN a hardwarovou novinku Applu prozkoumal též CNET.

Hodnocení všech tří recenzí vyznívají dost podobně. Chválí malé rozměry a nízkou spotřebu nové Apple TV, stejně jako intuitivní a přehledné uživatelské rozhraní. Všímají si též zlepšeného přehrávání 720p videa proti původní Apple TV, jež s ním někdy měla potíže. A líbí se jim přirozeně i cena 99 USD, v USA zřejmě dost nízká, aby vedla k „impulzivním nákupům“, protože už nejde o tak velký výdaj.

Výtky recenzentů se týkaly především omezené nabídky obsahu pro toto zařízení. Nová Apple TV je na tom zatím ve srovnání s jinými internetovými mediálními službami dostupnými v USA a proti podobným mediálním zařízením hůře. Je na ní možný pouze streaming obsahu a jeho vypůjčování, lokální ukládání již není možné.

Z iTunes Store si sice lze vypůjčovat televizní pořady (i v HD kvalitě) za 0,99 USD, jenže některé televizní společnosti prohlásily, že to je příliš nízká cena a odmítly poskytnout Applu své pořady, mnohé oblíbené seriály se tak z nové Apple TV nedají půjčovat. Možný je ovšem streaming z internetové videopůjčovny Netflix.

A některým hodnotitelům vadí i to, že nová Apple podporuje jen televizory s HDMI portem, starší modely televizorů s ní bez adaptérů použít nejde.

Nová Apple TV může přehrávat také mediální obsah streamovaný z PC a Maců s iTunes, ale v listopadu, s příchodem iOS 4.2, bude navíc možný streaming mediálního obsahu (prostřednictvím funkce AirPlay) z přístrojů s iOS, což by mohlo být dost zajímavé.

Je si však třeba uvědomit, že všechny tyto recenze novou Apple TV hodnotí z hlediska zákazníků v USA, jimž jsou dostupné iTunes Store, videopůjčovna Netflix, a tak dále, zatímco v některých jiných zemích, včetně té naší, nic z toho použitelné nebude, takže poslouží leda pro přístup k YouTube nebo ke streamovanému obsahu z počítačů s iTunes a z jiných zařízení. Za takové situace se u nás bude prosazovat dost těžko.

Už bylo předvedeno otevření firmwaru nové Apple TV

Protože nová Apple TV je zařízení provozující iOS, používá pochopitelně obdobné ochrany firmwaru jako jiné takové přístroje a hackeři se je přirozeně snaží překonat. Již jsme zmínili, že samostatný firmware byl dešifrován, ale teď jde o prolomení firmwaru skutečné Apple TV. Na obecně použitelné řešení však už asi nebude třeba čekat dlouho, protože již bylo předvedeno prolomení firmwaru fyzické Apple TV druhé generace.

Minulý pátek člen iPhone Dev Teamu vystupující pod přezdívkou „MuscleNerd“ oznámil na Twitteru, že s pomocí metody „SHAtter“ využívající zranitelnosti iOS 4.1 a nástroje PwnageTool s předem dešifrovaným IPSW souborem se mu podařilo prolomit firmware skutečné Apple TV. Později zveřejnil na YouTube video, které to předvádí ještě názorněji, stručnou textovou zmínku najdete i na blogu iPhone Dev Teamu.

„MuscleNerd“ ovšem upozorňuje, že použitý software zatím není použitelný pro běžné uživatele, bude ještě chvíli trvat, než se objeví snadno použitelné utility k otevření nové Apple TV podobné těm nabízeným pro iPhone, iPod touch a iPad. A hodně práce bude třeba také k tomu, aby Apple TV byla schopná nainstalovat a spouštět další aplikace. V současnosti totiž provozuje jedinou aplikaci „Lowtide“, jež poskytuje vlastní uživatelské rozhraní Apple TV.

Firmware bude třeba upravit, ale s tím si vývojáři nakonec jistě poradí a díky iFixit víme, že hardware překážkou nebude, protože nová Apple TV nabízí plných 8GB lokální flash paměti, což na ukládání případných aplikací plně postačí.

Bude-li skutečně možné na otevřené Apple TV provozovat další aplikace, mohlo by to nesmírně rozšířit její možnosti, například by se tak dala doplnit podpora dalších konkurenčních služeb poskytujících dodatečný mediální obsah.

Dá se předpokládat, že hackerská scéna okolo nové Apple TV nakonec bude stejně zajímavá jako pro ostatní přístroje s iOS a je docela dobře možné, že to přiměje Apple, aby začal aplikace pro Apple TV nabízet oficiálně (Steve Jobs sice připustil, že se o tom uvažuje, ale jestli takovou možnost poskytnou hackeři, mohlo by se rozhodnout rychleji).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: