Vyšla nová aktualizace Digital Camera RAW Compatibility Update - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Vyšla nová aktualizace Digital Camera RAW Compatibility Update

11. listopadu 2011, 00.00 | Digital Camera RAW Compatibility Update 3.9 přidává do Snow Leoparda a Lionu podporu 11 nových typů fotoaparátů.

Včera Apple opět vydal jednu softwarovou aktualizaci pro Macy, a to novou verzi 3.9 aktualizace Digital Camera RAW Compatibility Update.

Jak napovídá její název, rozšiřuje podporu formátu RAW v Mac OS X, čehož v současnosti využívají programy Aperture 3 a iPhoto ’11. Vlastně se jedná spíše o skupinu formátů (každý fotoaparát má svůj vlastní) a zmíněné dva programy k načítání takovýchto RAW fotografií (s nimiž ve stále větší míře pracují nejenom profesionálové, ale i náročnější amatéři) užívají právě tuto podporu na úrovni operačního systému.

Přibyla podpora 11 nových fotoaparátů

Ovšem jak přibývají nové fotoaparáty schopné pracovat s RAW snímky, musí se přirozeně přizpůsobovat i příslušný software pro práci s nimi, což Apple řeší právě aktualizacemi Digital Camera RAW Compatibility Update. Předchozí verzi 3.8 uvolnil koncem srpna a teď je tu nová verze 3.9, jež přidává podporu dalších 11 fotoaparátů.

Konkrétně se jedná o fotoaparáty Canon PowerShot S100, Nikon 1 J1, 1 V1 a COOLPIX P7100, Olympus PEN E-PL1s, PEN E-PL3 a PEN E-PM1, Panasonic LUMIX DMC-FZ150 a Sony Alpha NEX-5a, Alpha SLT-A65 a Alpha SLT-A77. Z valné většiny jde o fotoaparáty s výměnnými objektivy, pouze Canon je kompaktní fotoaparát. Seznam všech RAW formátů nyní podporovaných v Lionu najdete tady, obdobný seznam pro Snow Leoparda obsahuje tento dokument.

Tahle aktualizace se samozřejmě nabízí jednak přes Software Update, jednak se dá ručně stáhnout z webu Applu (má velikost 7,2 MB). Vyžaduje Mac OS X 10.6.8 nebo Mac OS X 10.7.2 či vyšší (mimochodem, Mac OS X 10.7.2 v sobě zahrnuje předchozí aktualizaci Digital Camera RAW Compatibility Update 3.8).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: