Trocha software různého druhu 3 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Trocha software různého druhu 3

12. července 2007, 10.00 | Několik tipů na zajímavý software různého druhu. Dnes jednoduchý program na správu financí, aplikace na správu registrací, utilitka na rychlé získání ikony aplikace bez hledání a pro fotografy pomůcka pro umisťování fotografií do Google Earth.

Trocha software různého druhu 3 Několik tipů na zajímavý software různého druhu. Dnes jednoduchý program na správu financí, aplikace na správu registrací, utilitka na rychlé získání ikony aplikace bez hledání a pro fotografy pomůcka pro umisťování fotografií do Google Earth.

Nejdříve vám představím část rodiny freeware programů pro jednoduché činnosti.

grabbICON
PPC/Intel
freeware

program ke stažení

GrabbICON je utilitka pro rychlé získání ikony aplikace. Nic víc, nic míň. V programu zvolíte aplikaci, ze které chcete získat ikonu, a poté ji stiskem tlačítka "grabb it!" uložíte na požadované místo. Soubor je typu .icns.

Lizenzen
PPC/Intel
freeware

program ke stažení

Lizenzen je jednoduchý správce a prohlížeč licencí k software. Editace je velmi snadná – přidáte novou položku. Každá položka má dvě záložky – "Edit", která obsahuje informace o software, vlastníkovi, verzi, ceně, sériovém čísle a poznámky i s příslušnou ikonou (zde vám snadno poslouží právě GrabbICON, který je k aplikaci také přiložen), a druhou "Licence", která zobrazí potřebné informace o licenci (zadané dle záložky "Edit"). Zobrazit lze rychlý přehled v průhledném okně. Zde je zobrazený počet zadaných aplikací a celková cena za software.

V nastavení lze zvolit typ měny, ovšem autor jaksi zapomněl na země, které nemají jednoznakový symbol pro označení měny. Symbol Kč tak lze zobrazit jen v malém náhledu bez mezery a ve velkém okně přehledu se zobrazuje pouze jeden znak. Trochu mi chybí možnost přikládat například web výrobce/aplikace, další související odkazy (vše jako funkční linky) a dále PDF s fakturou a také informace o samotné faktuře. Na jednoduchý přehled o zakoupených aplikacích a rychlý přehled o utracených penězích za ně však Lizenzen zcela postačuje.

Finances
PPC/Intel
freeware

program ke stažení

Finances je také jednoduchý program, podobně jako Lizenzen. Tento však pomáhá s přehledem o výdajích, které lze řadit k různým účtům a do různých kategorií. V průhledném okně pak máte rychlý přehled o celkových výdajích patřících ke zvolenému účtu. Chybky se najdou i zde. Nenašel jsem možnost zvolit měnu (samozřejmě ani možnost vést přehled ve více měnách). Zadávání částek je nastaveno v programu (formát 2,123.00), a nevyužívá tak nastavení v systému dle národních voleb, což je určitě škoda.

Finances poskytuje tiskový výstup jednotlivých účtů, všech poznámek a celkový přehled. V poznámkách program umožňuje jednoduché formátování textu a snadné listování. Pokud chcete jednoduchý program na přehled o výdajích, zkuste Finances, přece jen je zdarma.

HoudahGeo
PPC/Intel
Shareware 34.95 USD

program ke stažení

Nemáte digitální fotoaparát se zabudovaným GPS? Nemáte ani GPS zařízení? A přesto byste své fotografie přiřadili k místům na mapě, kde byly pořízené? Zkuste HoudahGeo. Samozřejmě i majitelé GPS mají také možnost umístit své snímky (podporované jsou Garmin, Magellan a WBT), se kterými HoudahGeo spolupracuje.

Na probádání tohoto nástroje se teprve chystám, proto jen letmo. Do programu nainportujete snímky (shareware umožní pouze tři snímky), které popíšete. Dále zvolíte lokaci snímku buď pomocí GPS dat ze zařízení či souboru, nebo je určíte ručně pomocí mapy (lze také použít zadání pomocí GoogleEarth). GPS zařízení nemám, a tak jsem zadával ručně s pomocí mapky v HoudahGeo. Zde pracujete stejně, jako když zadáváte snímky do GoogleEarth.

Výstupem je buď soubor se zapsanými souřadnicemi v EXIF, export snímku do GoogleEarth nebo export na Flickr. Ovládání programu je přehledné a funkce jsou jasné. Spolupracuje s knihovnami iPhoto a Aperture. Nemohl jsem však vyzkoušet spolupráci s některým z GPS zařízením.

A na závěr jedna hra pro odreagování.

Titan Attacks
PPC/Intel
Shareware 9.95 USD

program ke stažení

Určitě si vzpomínáte na Space Invaders. Titan Attacks sice není přímým nástupcem této hry, ale určitě pobaví stejně. Zahrát si ji můžete v okně nebo ve fullscreenu a v plné verzi je celá stovka úrovní, těšit se můžete na pět bossů. Zbraní je dostatek, tak se pusťte do boje. Lze nadefinovat ovládání podle sebe a nastavit úroveň hudby a efektů. Nepřátel je mnoho druhů a jsou špatně vidět, bonusy se špatně získávají, ale i přesto vás hra alespoň na chvíli pobaví. Tabulka nejlepších výsledků je aktualizována z webu, můžete se tak snadno se svým skóre pochlubit. Jen je škoda, že autoři chtějí za takovou hru deset dolarů, přijde mi to poněkud moc. Hru můžete vyzkoušet jako demo.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: