Steve Jobs hovořil na Seyboldu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Steve Jobs hovořil na Seyboldu

30. srpna 2000, 00.00 | Jen před několika hodinami skončila zde v San Francisku keynote Steva Jobse, který de facto zahájil podzimní Seybod. Čím oslovil Jobs své příznivce letos? Sledujte zpravodajství přímo ze San Franciska.

Jen před několika hodinami skončila zde v San Francisku keynote Steva Jobse, který de facto zahájil podzimní Seybod. Čím oslovil Jobs své příznivce letos? Sledujte zpravodajství přímo ze San Franciska.

Přednášky Steva Jobse jsou vždy show se vším všudy. Není proto divu, že jsou přednáškové sály vždy plně zaplněny. Nejinak tomu bylo i letos na jeho keynote Steva Jobse při příležitosti Seyboldu pořádaném v San Francisku. Fronta k Moscone Centru, v jehož obrovském sálu se keynote konala, se tvořila již dlouho před Jobsovým vystoupením. Zběžným pohledem se však letos na všechny návštěvníky dostalo na rozdíl od loňského roku, kde ti méně šťastní museli sledoval přednášku v přímém přenosu ve vedlejším sále. Menší zájem způsobilo jistě i menší očekávání. Apple představilo své největší novinky před šesti týdny na MacWorldu (blíže viz v našem článku Apple představilo nový hardware) a přestože určitá obecná očekávání novinek existovala, žádná skutečná "bomba" nebyla na programu. A v tomto směru se vše potvrdilo - Steve Jobs v podstatě zopakoval svoji prezentaci z MacWorldu a žádné nové produkty či vize nepředstavil.

Jaké jsou tedy naše dojmy? Jobs, který všechny novinky prezentoval již v hodně ošoupaných jeansech, vsázel na osvědčené triky, jak přivést obecenstvo k všeobecnému nadšení a tleskání, někdy až k "soucitu" s platformou PC - to třeba když předváděl současně úlohu v Adobe Photoshopu na duálním Power Macintoshi G4/500 Mhz a PC s Windows 2000 a Pentiem III na 1000 Mhz. Jistě není třeba ani dodávat, že zatímco G4 byla hotová skutečně velmi rychle, PC nemělo možnost ani úlohu dokončit, neboť "nebyl čas čekat". Na druhou stranu ne všechno se povedlo. Např. při předvádění vzbuzení Powerbooka s novým Mac OS X musel Jobs po dvou pokusech konstatovat, že většinou se všechny Powerbooky s novým operačním systémem probudí do 1 vteřiny, ale výjimky holt potvrzují pravidlo. A jak to tedy vypadá s Mac OS X? Veřejná beta verze bude oficiálně představena 13.9.2000 v Paříži na veletrhu Apple Expo. Oproti dosud představovaným preview verzím by měla zahrnovat podporu Open GL, Java 2 a duální G4. Součástí betaverze by měla být i řada aplikací plně podporující všechny novinky OS X. Jobs mimo jiné předváděl Microsoft IE 5, MP3 přehrávač, ze stáje Macromedii byl předveden na nové platformě např. Dreamweaver. Všechny aplikace samozřejmě disponují "Aqua" prostředím, ale zdá se, že ne všichni jsou z barevných kombinací tak úplně uneseni. Proto další novou funkcí Mac OS X je možnost vypnutí "Aqua" prostředí - celá pracovně plocha je pak zabarvena spíše do šediva.

Na fotografiích můžete vidět Jobse, jak osobně předvádí Mac OS X na počítači Power Macintosh Cube. Jsem osobně velmi zvědav, jak pestré prostředí plné velkých animovaných ikon přijmou profesionálové, kteří s počítačem tráví většinu svého času. Mac OS X je bezesporu významným krokem vpřed, ale jen mimochodem - víte, že vše je nejen poloprůhledné (popup menu aj), ale i propracovaně animované? Např. při zavíraní aplikace je obrazovka nejprve "zkroucena" a následně celá zaletí do příslušné ikony - pro větší efekt je možné si vše nechat spustit i zpomaleně :).

Adobe Photoshop 6.0

Část prostoru své keynote přenechal Jobs prezidentovi Adobe - panu Bruce Chizen. Ten představil nový Adobe Photoshop 6.0. Samostatný článek však připravujeme o významné novince na Grafiku v nejbližších dnech, proto zde nebudu novinky popisovat.

Na keynote bylo zřetelně vidět, že pozice Apple v USA je velmi silná. Lidé mají rádi vizionáře a úspěšné managery, mezi které Steve Jobs bezesporu patří. Na druhou stranu nelze srovnávat atmosféru letošní a loňské keynote, kdy Jobs představil celou řadů nových počítačů Apple.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: