Softwarové novinky pro Macy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Softwarové novinky pro Macy

8. dubna 2011, 00.00 | Apple uvolnil aktualizaci Boot Campu pro nové MacBooky Pro. A příští týden by Microsoft měl vydat první servisní balík pro Office 2011 for Mac.

Také v minulých dnech se objevilo pár softwarových novinek týkajících se Maců:

Nová aktualizace Boot Campu je určena pouze pro letošní MacBooky Pro

Včera Apple uvolnil novou aktualizaci Boot Campu 3.2, určenou pouze pro letošní MacBooky Pro. Software Boot Camp, od Leoparda tvořící integrální součást Mac OS X, umožňuje na Macích s procesory Intel nainstalovat Windows a provozovat je jako alternativní operační systém. Jeho aktualizace na verzi 3.2 pro všechny tehdejší Macy se objevila loni v listopadu, přinesla hlavně podporu nového hardwaru a opravy chyb.

Ovšem nové MacBooky Pro uvedené letos v únoru též přinesly nový hardware, s nímž Boot Camp měl jisté potíže. Nová aktualizace Boot Camp 3.2 Update for MacBook Pro (early 2011) je řeší, konkrétně Apple uvádí, že napravuje problémy s vypínáním Windows 7 a s japonskými a korejskými klávesnicemi.

Aktualizace se dá stáhnout odtud (zabírá jen 21,55 MB) a má význam pouze pro instalace Boot Campu s Windows 7. (Nové MacBooky Pro však stejně podporují jenom Windows 7, tento podpůrný dokument Applu říká, že ovladače pro Windows XP a Vistu se na současných MacBoocích Pro a MacBoocích Air již nepodporují.)

Příští týden vyjde první servisní balík pro Office 2011

Od loňského října Microsoft prodává svůj kancelářský balík Office 2011 for Mac v mnoha zemích světa včetně té naší (recenzi Office 2011 přinesl MůjMac letos v březnu) a už v listopadu 2010 vydal jeho první menší aktualizaci, v prosinci pak následovala druhá a zatím poslední aktualizace, obě pouze opravovaly drobné chyby.

Ve středu však přišla zpráva, že se nyní chystá první významnější aktualizace tohoto softwaru, totiž jeho první servisní balík (SP1). Oznámil to The Loop, podle něj se Office 2011 SP1 objeví v průběhu příštího týdne. A zanedlouho tuhle informaci potvrdil samotný Microsoft, když na blogu Office pro Mac zveřejnil příspěvek popisující, co servisní balík přinese, obsah příspěvku se v podstatě shoduje se zprávou The Loop.

Office for Mac 2011 Service Pack 1 má zvýšit stabilitu a bezpečnost, zlepší výkon v určitých oblastech a doplní některé nové funkce, především pokud jde o podporu synchronizace v Outlooku.

Vylepšená synchronizace kalendářů Outlooku, avšak s omezením

SP1 mimo jiné umožní synchronizaci kalendářů mezi Outlookem for Mac a synchronizačními službami Sync Services Applu. Bude tak možné synchronizovat kalendáře Outlooku stejně jako kontakty, poznámky a úkoly se všemi službami a zařízeními, jež podporují Sync Services, včetně iPhonů a iPadů. To pochopitelně byl jeden z nejčastějších požadavků zákazníků, který nyní Microsoft vyslyšel.

Synchronizace kalendářů však bude mít jedno vážné omezení, související se změnami služby MobileMe. Ta se totiž od 5. května již nebude synchronizovat se službami Sync Services Mac OS X (ti, kdo už přešli na novou verzi kalendáře MobileMe, nepoužívají Sync Service již teď). V důsledku toho se kalendáře Outlooku 2011 SP1 synchronizované se službami na Macu nebudou synchronizovat s kalendáři MobileMe.

V praxi to znamená, že při synchronizaci kalendáře iPhonu či iPadu přes iTunes se kalendář mobilního přístroje s Outlookem sesynchronizuje. Avšak pokud se kalendář mobilního zařízení sesynchronizuje s MobileMe, k synchronizaci s Outlookem nedojde.

Nový kalendář MobileMe bude využívat pro synchronizaci namísto služeb Sync Services otevřený standard CalDAV (rozšíření protokolu WebDAV), který podporují Google, Yahoo a mnohé jiné služby, což zvýší kompatibilitu MobileMe. Mimochodem, s novou službou MobileMe se bude umět synchronizovat i Outlook pro Windows, takže uvedené omezení platí pouze pro Outlook na Macu. (Tato tabulka ukazuje, jaké služby budou kompatibilní s Outlookem for Mac 2011 SP1.)

Microsoft si je samozřejmě vědom, že Outlook for Mac stále nespolupracuje s mnoha dalšími službami, jež by jeho zákazníci mohli potřebovat, zatím však pouze neurčitě slibuje, že bude na rozšíření jejich podpory pracovat, ale nesdělil žádné konkrétnější datum, kdy by se mohly objevit případné budoucí aktualizace.

Další ohlášené novinky Office 2011 for Mac SP1

Dále bude Outlook for Mac 2011 SP1 podporovat pravidla Exchange na straně serveru, přibudou v něm tlačítka Redirect (jímž půjde přesměrovat zprávu určitému příjemci, přičemž odpovědi na ni bude nadále dostávat původní odesílatel) a Resend (pro opakované odeslání) a umožní editaci již existujících zpráv. A Excel 2011 SP1 bude podporovat integraci Solveru.

První servisní balík pro Office 2011 se nabídne jednak v rámci automatických aktualizací, jednak ho bude možné stáhnout z téhle stránky Microsoftu, až se objeví.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: