Screensavery pro OSX - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Screensavery pro OSX

11. května 2006, 00.00 | Rychlé seznámení s několika screensavery, které by vám neměly utéci.

Nepatřím k lidem, kteří si svůj počítač vylepšují blbůstkami a tak se o takovéto věci nestarám. Zabírá to paměť, místo na disku, žere to výkon počítače a tak i zvyšuje spotřebu.

No to jste mi asi neuvěřili. Samozřejmě, že si rád "vylepším" svůj systém drobnými blbůstkami. Ovšem mám určité hodnoty a tak mi vyhoví jen něco. Spořiče obrazovky nevyhledávám, ale při častých návštěvách serverů versiontracker a macupdate jsem na několik zajímavých narazil. A jelikož neumím takovéto prográmky vytvořit sám, jsem rád že existují. Pokud k takovým lidem také patříte, zkuste třeba následující spořič obrazovky.

Plasma Tunnel

Během nečinnosti s můžete neřízeně prohánět nekonečným plasma tunelem. Spořič obrazovky Plasma Tunnel má možnost nastavení barev světel nebo vzdálenost "oparu". Využít se dá také náhodného nastavení a lze jej spouštět na všech připojených obrazovkách.

Ovšem dejte si pozor. Tento povedený spořič obrazovky může při delším pozorování vyvolávat nevolnosti podobně jako jízda na kolotoči.

LotsaWater

Tento spořič obrazovky simuluje zčeřenou vodní hladinu, respektive to co se děje s vodní hladinou po dopadu kapky vody. Efekt je velmi realistický a okraje obrazovky fungují jako pomyslné pevné okraje od, kterých se vlnky dále odrážejí.

LotsaWater má bohaté možnosti nastavení (například rychlost vln) a krom "utopeného" desktopu lze „utápět“ i jiné obrázky dle libosti. Dle mého názoru je to jeden z nejlepších spořičů, které jsem viděl.

LotsaGlass

Tento spořič obrazovky simuluje skleněný objekt, který se však v reálném čase náhodně přetváří. Animace je vcelku povedená, ale bohužel je vše temné a v černé ploše. Uvítal bych možnost nastavení barvy pozadí, druh materiálu, případně texturu či dokonce obraz snímaný z kamery iSight. Tak to nabízí například spořič obrazovky SightSaver, který obraz promítá na "koláček" a to hned v osmi projekcích. Bohužel i u něj je možnost nastavení minimální.

LotsaSnow

Spořičů obrazovky, které simulují poletování sněhových vloček lze nalézt více, ale bohužel se mi nelíbí. Ne tak LotsaSnow. Ano sněhu bylo v uplynulé zimě dost, ale to přece neznamená, že by sněžení bylo ošklivé.

Krásné, lehce padající sněhové vločky ve spořič obrazovkyu LotsaSnow působí velice klidně. Pozadí si můžete nastavit jako potemnělý desktop nebo s pomocí nastavení jako přechod mezi libovolnými barvami. A ač nejsou vločky více prostorově animovány je to příjemná podívaná. Už se těším na Vánoce, kdy grafika tohoto šetřiče pomůže navodit vánoční atmosféru, kterou mám moc rád.

LotsaEscher

Spořič obrazovky sestává z animace, matematicky vygenerované z obrazu, kdy se doslova propadáte do obrazu v nekonečné smyčce. Nenapadá mne smyslplný popis a tak si jej raději vyzkoušejte. Na výběr máte z několika variant matematicky vygenerovaného obrazu z jedné předlohy.

Více se o tvorbě a této technice dovíte na stránkách věnovaných této technice, samozřejmě a pro mne bohužel v angličtině. Erudované poznámky k této technice pište do diskuze, rád bych se o ní dozvěděl více.

Spořiče obrazovky s Lotsa v názvu mají jeden společný prvek a to možnost zobrazení času hned ve třech velikostech. Jelikož je však zobrazený čas doslova „pěstí do oka“, je vzhledem ke grafice spořiče obrazovky dobře, že jej lze také vypnout.

Všechny jsou dostupné na serveru versiontracker či macupdate, kde naleznete aktuální verze.

Některé další spořiče obrazovky můžete nalézt také na tomto webu, ale ne všechny pokusy autorů končí tak zdárně jako výše popsané.

Nebo si můžete zkusit vytvořit svůj vlastní spořič obrazovky s pomocí Quartz Composeru (vývojářský prostředek dodávaný přímo se systémem). Více v seriálu na mujmac.cz.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: