Recenze: Externí baterie Storm - iPhone v outdooru - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Informace

Recenze: Externí baterie Storm - iPhone v outdooru

More-Things Storm

23. května 2011, 00.00 | Při pobytu venku může být problémem malá výdrž akumulátoru, zvláště při intenzivním využívání GPS. iPhone 3G vydrží zaznamenávat trasu jen tři hodiny. A pět hodin iPhonu 4 je proti specializovaným přístrojům pořád dost málo. Jste-li mimo elektrickou síť, musíte se spoléhat na externí akumulátory, protože vybitý telefon může sloužit leda jako tréninkové závaží.

Outdoor je moderní slovo zahrnující sportovní a volnočasové aktivity v přírodě. Při jejich provozování se může iPhone hodit v celé řadě případů a v seriálu, jehož úvodní díl právě čtete, se budeme zabývat různými oblastmi jeho použití v přírodě, jeho slabinami a způsoby, jak je překonat.

Externí zdroj by měl mít co největší kapacitu a být mechanicky vhodně spojen s telefonem, aby se v kapse nebo batohu nepoškodily konektory a nedocházelo ke krátkodobému přerušení spojení akumulátoru s telefonem. iPhone je vybíravý a než se nechá přemluvit k nabíjení, často to chvíli trvá. Pokud během té chvíle dojde navíc k přerušení kontaktu (třeba pohybem v kapse), celý proces začíná znovu. Je-li přerušování spojení opakované, klidně se stane, že po dvou hodinách máte telefon vybitý navzdory externímu napájení.

Na horní straně má Storm čtyři diody signalizující stupeň nabití. Není-li akumulátor zasunutý do telefonu, můžete aktuální množství energie zjistit stisknutím tlačítka.

Opatrné zacházení podmínkou

První externí akumulátor, který jsme testovali, byl Storm od More-Thing. Seženete jej za necelých 1 200 Kč s DPH. Primárně je určen pro iPhone 3G a 3GS, ale podle sdělení distributora funguje i s iPhone 4. Váží 65 gramů, což je na tento typ příslušenství tak akorát.

Storm byl při testování schopný nabít iPhone 3G zhruba jedenapůlkrát (má kapacitu 1 900 mAh), což umožňuje třeba pracovat v terénu s MotionX GPS devět hodin. Problémem je ovšem fakt, že spojení s telefonem není příliš pevné. Akumulátor poutá k iPhone jen dokový konektor, takže dát takovou kombinaci do horní kapsy přeplněného batohu nelze. Při transportu v kapse máte zase blízko k vylomení celého konektoru nebo ke zmiňované ztrátě kontaktu a nedobíjení.

Co do samotného nabíjení, je při dobrém kontaktu Storm spolehlivý. Lze jej ale doporučit jen v případech, kdy můžete celou soustavu umístit na nějaké chráněné místo bez pohybu, což je v terénu nevýhoda. Navíc není Storm odolný proti nárazu nebo vniknutí vody (ostatně stejně jako samotný iPhone, takže je třeba s ním podle toho zacházet. Naopak praktický je průchozí konektor, umožňující skrz akumulátor připojit další příslušenství.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: