Původní Apple TV se už nedočká žádné aktualizace - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Původní Apple TV se už nedočká žádné aktualizace

6. září 2010, 00.00 | Apple potvrdil, že pro původní Apple TV již nevydá další softwarové aktualizace.

Minulou středu Apple představil také novou Apple TV, jež nemá žádné vlastní datové úložiště, a tak dovoluje pouze vypůjčování mediálního obsahu z iTunes Store. Z jejích technických specifikací vyplývá, že používá čip A4, hardwarově proto má blíže k iPhonu 4 (nebo ještě spíš k novému iPodu touch, ovšem bez vlastního displeje).

Je tedy jasné, že se jedná o zařízení s iOS, provozující značně upravenou verzi tohoto operačního systému, snažící se před uživateli (televizními diváky, u nichž nelze předpokládat hlubší technické znalosti) ukrýt co nejvíce podrobností.

To ale vyvolává též otázku, co bude dál se starou Apple TV, což byl v podstatě Mac s procesorem Intel, avšak s dnes už beznadějně zastaralým a nevýkonným hardwarem, na němž pracovala upravená verze Mac OS X (pravděpodobně odvozená z Leoparda).

Zdá se, že se původní Apple TV již nedočká žádných dalších softwarových aktualizací. Ars Technica vydala souhrnný přehled vlastností nových iPodů a nové Apple TV (naše reportáž je ovšem popisuje také) a v něm se v rámci popisu Apple TV uvádí, že mluvčí Applu Ars Technice potvrdil, že nebude vydána žádná nová softwarová aktualizace pro původní Apple TV.

Starší model Apple TV bude nadále fungovat jako dosud, bude moci kupovat filmy a televizní pořady z iTunes Store (zatímco nová Apple TV si je pochopitelně umí jen vypůjčit), ale nové možnosti jí zůstanou odepřeny.

Apple tak nechá původní Apple TV prostě dožít. Je celkem pochopitelné, že takové softwarové aktualizace jako byl software Apple TV 3.0 už Apple pro v podstatě mrtvou platformu nevydá, byly by to příliš vysoké investice bez zajištěné návratnosti (mezi Mac OS X a iOS je přece jen dost rozdílů, takže pro původní Apple TV by nejspíš muselo vyvíjet samostatně).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Stará Apple TV

Autor: Lumin Muž

Založeno: 06.09.2010, 20:49
Odpovědí: 0

Jsem majitelem Apple TV od doby kdy vysla prvni verze. Pred 2 lety jsem do ni dal disk 250GB. Mam ji plnou multimedii pripojenou na HiFi a Plazmu. Jako doplnek si ji nemohu vynachvalit. Hlavne ovladani iPadem pres program Remote je super kdyz posloucham hudbu - nemusi byt vubec zapla plazma pri listovani obsahem. Uvidime, jak se chytne ta nova, snad ji vyuziji na streamovani primo z iPadu ci iPhone jak se uvadi.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: