Přijď se zakousnout, Apple na ČVUT - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Přijď se zakousnout, Apple na ČVUT

iknow logo

8. května 2009, 00.00 | V posledních měsících vznikla mimořádná spolupráce mezi Applem a univerzitami v celé České republice. ČVUT je jen jedním z článků tohoto velkého projektu. O čem je iKnow a jaky je jeho cíl? Tady naleznete odpověď.

Skupinka Apple nadšenců, tým mnohaletých uživatelů nebo Apple pomocníci. I tak by se daly charakterizovat iKnow kluby, které v posledních několika měsících vznikly po celé české republice. Jejich hlavním posláním je sdružovat, pomáhat a vzdělávat v oblasti Apple záležitostí na vysokých školách.

UTB, VUT, VŠE, ČVUT???
V současné chvíli iKnow působí na čtyřech univerzitách. Každý iKnow klub je do určité míry specifický. Na technických univerzitách odbornější, na ekonomických školách klademe důraz na intuitivnost použití Maců a stabilitu systému. Webové stránky jsou zatím v provozu pro Vysokou školu ekonomickou v Praze iknow.vse.cz a České Vysoké Učení Technické v Praze iknow.cvut.cz. Pokud chceš zaplnit místo třech otazníků a zařadit svoji školu do programu iKnow, kontaktuj nás.

iPod na MAX - iPod není jenom přehrávač, iTunes není jenom hudba
Jedním z 3 hlavních pilířů práce iKnow je pomáhat studentům, aby své iVěci používali co nepříjemněji a nejefektivněji. Workshopy zaměřené na iPody, iPhony a iTunes budou ukazovat, jak se poprat s 5, 10, 60, 100 GB hudby na Tvém počítači. Jak vytvářet Smart Playlisty, čerpat informace z podcastů a iTunes U, bezdrátově sdílet rozsáhlé knihovny nebo se stát iTunes DJem. Chceme ukázat studentům cestu k jejich iTunes.

Přines si svoje video v kameře, odnes si svoje applovské DVD
Fotíte v létě nebo natáčíte video? Chtěli byste vyzkoušet stříhat video a upravovat fotky s profesionalitou Applu v prostředí, které je přímo domácí? V příštím školním roce iKnow bude ve se studentskou organizaci Sillicon Hill pořádat Hands on iLife Workshopy. Studenti v iMacové učebně budou moct na vlastní kůži vyzkoušet, jak jednoduché je na Macovi dosáhnout profesionálních multimédií pomocí balíčku iLife.

Leopard jako kočka - OS X pro začátečníky
Máme připravené i semináře pro nováčky do rodiny Apple. Budeme chtít přiblížit operační systém OS X Leopard, tak jak ho vidíme my, i ostatním studentům vysokých škol. iKnow jim bude pomáhat od jejich první otázky až po zabydlení do jejich nového Maca.

Přítel na telefonu? iKnow je pomocník na iPhonu
Jako tým mnohaletých uživatelů jsme připravili seznam doporučených aplikaci pro Maca a zodpověděli nejčastěji kladené otázky. Vše je dostupné na našich webových stránkách. Pokud tam odpověď na svou otázku nenajdeš, iKnow je tu, aby Ti pomohl.

V příštím roce chceme spustit centrální Apple FAQ databázi. Ta bude obsahovat dotazy ze všech iKnow klubů. Otázky budou rozděleny do tématických sekcí OS X, iLife, iPod, iPhone plus specializované sekce pro jednotlivé školy. Databázi připravujeme, zveřejňovat ji budeme v říjnu. Otázky přijímáme už teď. (link: iknow.cvut.cz/podpora)

iKnow je pouze na začátku své dlouhé cesty. V příštím školním roce plánujeme rozjet sérii workshopů zaměřených na programování aplikací pro iPhone – iPhone Software Developement Kit. O všem Tě nejlépe bude informovat Tvůj iKnow klub. Všem, kteří náš projekt podporujete, děkujeme. Úvodní akce iKnow na ČVUT proběhne 13.5. na strahovských kolejích v přednáškové místnosti Sillicon Hill. Držte nám palce. Applu zdar, bližší informace jsou dostupné i na webech nebo facebooku.

Za iKnow Zdeněk Šmída

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

au, to bolí...

Autor: OC Muž

Založeno: 08.05.2009, 00:12
Odpovědí: 0

Vpravdě extraordinárně extraordinární jazyk! Čím více "Apple nadšenců", tím zajisté lépe; leč psaní snad by se měli raději věnovat ti, již mají alespoň tu maturitu z češtiny.... :(

Odpovědět na příspěvek

RE: au, to bolí...

Autor: iSpellCheck Muž

Založeno: 08.05.2009, 08:01

Souhlasím, některé fráze jsem nedokázal přečíst.

Odpovědět na příspěvek

RE: au, to bolí...

Autor: PH Muž

Založeno: 08.05.2009, 12:56

Grammar checker z UFALu by asi dost vetnych konstrukci podtrhl, navic tam chybi carky apod. Ale na druhou stranu redakce by mohla clanky stylisticky upravovat, kdyz uz sem muze psat kdekdo. Autor to ovsem po sobe mohl aspon precist...

Odpovědět na příspěvek

neumimnicjinehonezcestinu.cz

Autor: joelupac Muž

Založeno: 08.05.2009, 09:37
Odpovědí: 0

Když už jste chytráčci na CZ jazyk tak něco napište a nebo umíte jen poučovat. Toto je technický web honit si triko jdete na neumimnicjinehonezcestinu
.cz

Odpovědět na příspěvek

RE: neumimnicjinehonezcestinu.cz

Autor: k. Muž

Založeno: 08.05.2009, 10:51

V pravde podivne... Kdysi byvalo dobrym mravem, ze lide umeli mluvit i psat vlastnim jazykem a to vcetne tech, co se zabyvali technikou. Dnes se vsak stale vic stava, ze tomu tak neni. Takovi lide pak v ocich vetsiny opravnene velmi klesnou. Ovladat svuj jazyk je asi vysadou vzdelanosti, hlupak at si dela co chce...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: neumimnicjinehonezcestinu.cz

Autor: K jako Kantor na CZ Muž

Založeno: 08.05.2009, 12:20

No muzes zacit od sebe a treba napiš nejaky clanek k IT a nebo nic jak pravopis neumis. Hlavne ze mas cas psat jak se to neda cist. Nevim ale pokud se ti to neliby tak to cist nemusis je to zadarmo a nikdo te k tomu nenuti. TAK SI TOHO HLUPAKA NECH PRO NEKOHO JINEHO A PREMYSLEJ VIC O SOBE.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: neumimnicjinehonezcestinu.cz

Autor: rajo Muž

Založeno: 08.05.2009, 20:00

Není to zadarmo, redaktoři jsou za články placeni a měli by tedy odvádět odpovídající práci.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: neumimnicjinehonezcestinu.cz

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 08.05.2009, 21:39

Redaktori jsou opravdu placeni za svou praci, ale pri publikovani tiskovych zprav do nich nezasahujeme. Bud na jejich zaklade napiseme vlastni clanek nebo tiskovou zpravu pretiskujeme ve zneni, ktere obdrzime. Coz byl tento pripad...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: neumimnicjinehonezcestinu.cz

Autor: rajo Muž

Založeno: 09.05.2009, 09:30

Ano, to je pravda. Byl to ode mě spíš takový povzdech nad obecnou úrovní češtiny na internetu...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: neumimnicjinehonezcestinu.cz

Autor: k. Muž

Založeno: 09.05.2009, 00:18

Nekritizoval jsem obsahovou cast clanku (tak jak ji bylo mozno porozumet), tedy jak je v ni resena IT problematika, nybrz cast jazykovou. Jako adekvatni odpoved bych pak neocekaval reakci typu "zkus napsat sam neco o IT" ale neco v tom smyslu "zkus napsat nejaky text bez chyb"... Z toho titulu si myslim, ze kritizovat mohu, nebot jsme jiz neco takoveho napsal.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: neumimnicjinehonezcestinu.cz

Autor: Karel B. Muž

Založeno: 09.05.2009, 12:47

Jak je vidět, tak i mistr tesař se někdy utne že? Jistě to byl překlep ("jsme"), ale nemohl jsem si nedloubnout...
Nechápu, proč všichni pořád tak řeší kvalitu gramatiky na internetu. Zvlášť tenhle článek přece neni určen pro odbornou veřejnost, nebo snad ani veřejnost, ale primárně pro studenty vysokých škol, takže mladé lidi. Já osobně do téhle skupiny patřim a text mi přišel "vpohodě". Kdyby všichni pořád chtěli dodržovat pravidla pravopisu a spisovné češtiny, tak ještě dneska píšem napůl švabachem. Internet je svobodné médium (ještě stále) a tak používá i svobodnější jazyk.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: neumimnicjinehonezcestinu.cz

Autor: OC Muž

Založeno: 12.05.2009, 00:16

> tenhle článek přece [je] určen ... pro ... mladé lidi

A právě těm neustálé setkávání s ohavnými parodiemi na češtinu, zvláště pak dojem "že je to tak normální", uškodí daleko nejvíc a nejhůře.

Odpovědět na příspěvek

Kdysi … lide umeli mluvit i psat vlastnim jazykem

Autor: Berka Muž

Založeno: 10.05.2009, 10:41

Většinu našich předků tvořili analfabeti a anumerici. Běžná populace uměla číst až nějakých maximálně 200 let zpátky. A jednotná čeština tady taky není nějak extrémně dlouho.

Odpovědět na příspěvek

ČVUT ONLY - proč ?!

Autor: Müller Muž

Založeno: 13.05.2009, 02:08
Odpovědí: 0

Jsem pravověrný Applista a tudíž se zájmem sleduji každou aktivitu která směřuje k jejich propagaci či osvětě. Nadšeně jsem se tedy vrhnul na tyto stránky a jako výraz morální podpory jsem se chtěl zaregistrovat. Připadalo mi tedy poněkud smutné (a nepatřičné) když jsem zjistil že nejsem-li studentem čvut, nemám nárok.
Zvláště mi připadalo nevhodné že toto zjištění čeká na uživatele až při pokusu o registraci.
PROČ se to nedozvím dříve...?
JAKÝ je smysl tohoto opatření...?
Měl jsem za to že aktivita má směřovat k podpoře platformy ale tohle spíš vypadá na nějaký elitářský spolek... ?!?!?!

Odpovědět na příspěvek

RE: ČVUT ONLY - proč ?!

Autor: Miroslav Matějů (Melebius) Muž

Založeno: 05.06.2009, 11:27

Na stránce Přihláška je snad celkem jasně řečeno, že přihlásit se mohou pouze studenti ČVUT. Musí se kontrolovat školní e-mail oproti databázi studentů, což se zatím provádí ručně po odeslání vyplněného formuláře. (Zájem o registraci totiž není takový, aby se kvůli tomu vyplatilo psát skript…) A proč se mohou registrovat pouze studenti ČVUT?
Tato zpráva se týká klubu iKnow na ČVUT, ovšem myšlenka iKnow se zrodila u kolegů na VŠE, kteří se potřebovali na své škole vypořádat s velmi omezujícími podmínkami pro spolupráci komerčních subjektů se školou. Na setkání všech campus reprezentantů bylo dohodnuto, že jejich názvem iKnow zastřešíme celou snahu o rozšíření Applu na vysokých školách v ČR. Tento „meta-klub“ se dá na internetu najít na adrese http://iknow.eu/, ale jeho stránky teprve vznikají. Pod hlavičkou „velkého iKnow“ vznikají „dceřinné“ iKnow kluby na jednotlivých školách a tam se, snad právem, počítá pouze s registrací studentů dané školy. Jednak máme s CDS smlouvu na působení pouze na dané škole, jednak se 10% studentská sleva na produkty Applu vztahuje pro jednoduchost na registrované studenty a konečně – na ČVUT nás vážou i podmínky klubu SiliconHill, který pro naše setkávání poskytuje prostory a vybavení.
Se zájmem o podporu z vnějšku (navíc formou registrace) popravdě řečeno nikdo z nás nepočítal a nemáme ani ambici stát se komunitou všech uživatelů Apple v ČR. Počítá se s jeho omezením na vysoké školy, ale pokud máte dobrý nápad, jak by se dala tato myšlenka rozvinout, nebojte se nás kontaktovat mailem.

Za iKnow klub na ČVUT
Miroslav Matějů

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: ČVUT ONLY - proč ?!

Autor: ERT Muž

Založeno: 05.06.2009, 13:13

tak jen doufám, že videa a další podcasty budou po čase přístupné všem

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: ČVUT ONLY - proč ?!

Autor: Miroslav Matějů (Melebius) Muž

Založeno: 05.06.2009, 14:51

Projekt se teprve rozbíhá, zatím žádná videa ani podcasty nejsou. Až budou, tak se uvidí. ;-)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: