Přijď se zakousnout, Apple na ČVUT - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Přijď se zakousnout, Apple na ČVUT

iknow logo

8. května 2009, 00.00 | V posledních měsících vznikla mimořádná spolupráce mezi Applem a univerzitami v celé České republice. ČVUT je jen jedním z článků tohoto velkého projektu. O čem je iKnow a jaky je jeho cíl? Tady naleznete odpověď.

Skupinka Apple nadšenců, tým mnohaletých uživatelů nebo Apple pomocníci. I tak by se daly charakterizovat iKnow kluby, které v posledních několika měsících vznikly po celé české republice. Jejich hlavním posláním je sdružovat, pomáhat a vzdělávat v oblasti Apple záležitostí na vysokých školách.

UTB, VUT, VŠE, ČVUT???
V současné chvíli iKnow působí na čtyřech univerzitách. Každý iKnow klub je do určité míry specifický. Na technických univerzitách odbornější, na ekonomických školách klademe důraz na intuitivnost použití Maců a stabilitu systému. Webové stránky jsou zatím v provozu pro Vysokou školu ekonomickou v Praze iknow.vse.cz a České Vysoké Učení Technické v Praze iknow.cvut.cz. Pokud chceš zaplnit místo třech otazníků a zařadit svoji školu do programu iKnow, kontaktuj nás.

iPod na MAX - iPod není jenom přehrávač, iTunes není jenom hudba
Jedním z 3 hlavních pilířů práce iKnow je pomáhat studentům, aby své iVěci používali co nepříjemněji a nejefektivněji. Workshopy zaměřené na iPody, iPhony a iTunes budou ukazovat, jak se poprat s 5, 10, 60, 100 GB hudby na Tvém počítači. Jak vytvářet Smart Playlisty, čerpat informace z podcastů a iTunes U, bezdrátově sdílet rozsáhlé knihovny nebo se stát iTunes DJem. Chceme ukázat studentům cestu k jejich iTunes.

Přines si svoje video v kameře, odnes si svoje applovské DVD
Fotíte v létě nebo natáčíte video? Chtěli byste vyzkoušet stříhat video a upravovat fotky s profesionalitou Applu v prostředí, které je přímo domácí? V příštím školním roce iKnow bude ve se studentskou organizaci Sillicon Hill pořádat Hands on iLife Workshopy. Studenti v iMacové učebně budou moct na vlastní kůži vyzkoušet, jak jednoduché je na Macovi dosáhnout profesionálních multimédií pomocí balíčku iLife.

Leopard jako kočka - OS X pro začátečníky
Máme připravené i semináře pro nováčky do rodiny Apple. Budeme chtít přiblížit operační systém OS X Leopard, tak jak ho vidíme my, i ostatním studentům vysokých škol. iKnow jim bude pomáhat od jejich první otázky až po zabydlení do jejich nového Maca.

Přítel na telefonu? iKnow je pomocník na iPhonu
Jako tým mnohaletých uživatelů jsme připravili seznam doporučených aplikaci pro Maca a zodpověděli nejčastěji kladené otázky. Vše je dostupné na našich webových stránkách. Pokud tam odpověď na svou otázku nenajdeš, iKnow je tu, aby Ti pomohl.

V příštím roce chceme spustit centrální Apple FAQ databázi. Ta bude obsahovat dotazy ze všech iKnow klubů. Otázky budou rozděleny do tématických sekcí OS X, iLife, iPod, iPhone plus specializované sekce pro jednotlivé školy. Databázi připravujeme, zveřejňovat ji budeme v říjnu. Otázky přijímáme už teď. (link: iknow.cvut.cz/podpora)

iKnow je pouze na začátku své dlouhé cesty. V příštím školním roce plánujeme rozjet sérii workshopů zaměřených na programování aplikací pro iPhone – iPhone Software Developement Kit. O všem Tě nejlépe bude informovat Tvůj iKnow klub. Všem, kteří náš projekt podporujete, děkujeme. Úvodní akce iKnow na ČVUT proběhne 13.5. na strahovských kolejích v přednáškové místnosti Sillicon Hill. Držte nám palce. Applu zdar, bližší informace jsou dostupné i na webech nebo facebooku.

Za iKnow Zdeněk Šmída

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: